21 Eylül Cuma , 2018

Daily Archives: Ekim 9, 2017

İLAÇ SATIN ALINACAKTIR

ERZİNCAN HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU İLAÇ SATIN ALINACAKTIR ihale edileceği ilan edilmiştir. Ancak 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 26 ncı maddesine göre aşağıdaki hususlarda , düzeltme ilanı yayımlanmasına karar verilmiştir. Tekliflerin hazırlanması ve sunulmasında düzeltilen maddelerin esas alınması gerekmektedir. İhale Kayıt Numarası                                        :2017/473694 1- İdarenin a) Adresi                                                            :İNONÜ MAH. 14. SOKAK ESKİ ADLİYE BİNASI K:4 24100                                                                                                                                                      MERKEZ/ERZİNCAN b) Telefon ve faks numarası                           :4462265822 – 4462265824 c) Elektronik posta adresi                              :hsm24.destek@saglik.gov.tr ç) Ön yeterlik/İhale dokümanının               :https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ görülebileceği internet adresi 2-Düzeltmeye Konu İlanın Yayımlandığı a) Kamu İhale Bülteninin tarih ve sayısı  :28.09.2017 – 3451 b) Gazetenin adı ve tarihi                            :Özsöz Gazetesi – 26.09.2017 (yayımlanmış ise) 3- Düzeltilen [madde/maddeler ] şunlardır 75 KALEM İLAÇ ALIMI İlan Madde 6 Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 1 (yüzde bir ) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde onbeş ) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır. şeklinde düzeltilmiştir. Basın No:11155                Yayın Tarihi: 09.10.2017

Devamı...

Erzincan’da Tohumlar Toprağa Serpilmeye Başladı

Erzincan’da çiftçiler tarlaları tohumlarla buluşturmaya başladı. Erzincan’a yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunan Mollaköy beldesinde tohumlar toprağa serpilmeye başladı. Erzincan’da toprağa ekim zamanının gelmesiyle tohumlar toprakla buluşmaya başladı. Çiftçiler emeklerinin ilk tohumunu toprağa serpti.  Mollaköy’de ekim yapan çiftçilerden Yahya Erdoğmuş, 50 dönüm araziye ekim yaptıklarını söyledi.Erzincan’da toprağa ekim zamanının gelmesiyle tohumlar toprakla buluşmaya başladı. Çiftçiler emeklerinin ilk tohumunu toprağa serpti.  Mollaköy’de ekim yapan çiftçilerden Yahya Erdoğmuş, 50 dönüm araziye ekim yaptıklarını söyledi.Yaklaşık 15 yıldır çiftçilik yapan Erdoğmuş yaptığı açıklamasında; “Buğday ve arpa tohumlarını toprakla buluşturduk. Tarlalarımızı sürdük. Yaklaşık iki hafta süren hazırlığın ardından ekimi gerçekleştirdik.  “Bismillah” diyerek tohumlarımızı toprağa serptik. Bu sene mahsul beklediğimiz gibi olmadı. İnşallah önümüzde ki yıl bereketli bir mahsule kavuşuruz. Daha önce ekim yaptığımız kısımların can suyunu verdik. Canla başla üretmek için çalışıyoruz. Emeklerinin karşılığını alamayan çiftçilerimiz üretmeyi bırakıyorlar. Mazot gübre fiyatı sürekli yükseliyor. 2 ton buğday satıyorsun bir ton gübre alabiliyorsun, 5 ton buğday satıp 1 ton mazot alabiliyorsun. Girdiler çok yüksek, satışlarımız ise çok düşük. Tabi ki bizde sertifikalı tohum ekmek isteriz, ancak çiftçini iki ton buğday satıp bir ton tohumlu alacak gücü yok. Mazot gübre fiyatı sürekli yükseliyor. 2 ton buğday satıyorsun bir ton gübre alabiliyorsun, 5 ton buğday satıp 1 ton mazot alabiliyorsun. Girdiler çok yüksek, satışlarımız ise çok düşük. Tabi ki bizde sertifikalı tohum ekmek isteriz, ancak çiftçini iki ton buğday satıp bir ton tohumlu alacak gücü yok.  Çiftçi olarak bizler de kendi tohumumuzu kendimiz hazırlıyoruz. Erzincan tarım ve havyacılıkla geçim sağlayan bir şehir. Bu şehirde tarıma ve hayvancılığa verilen desteklerin sayısının artması lazım. Devletimizin çiftçilere olan destekleri arttırmasını istiyoruz. Ekim yapan tüm çiftçilerimizin hasadı bereketli olur inşallah” dedi.

Devamı...

“Adım Adım Engelleri Aşalım”

Kemaliye Kredi Yurtlar Müdürlüğü tarafından “Adım Adım Engelleri Aşalım” isimli proje başlatıldı. Proje kapsamında mavi kapak toplayarak engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye almak hedefleniyor.Proje dolasıyla KYK Müdürü Hüseyin Yıldırım ve öğrenciler Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan’ı makamında ziyaret ettiler. Proje hakkında bilgi verdiler.Proje dolasıyla KYK Müdürü Hüseyin Yıldırım ve öğrenciler Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan’ı makamında ziyaret ettiler. Proje hakkında bilgi verdiler. Kemaliye Kredi Yurtlar Müdürü Hüseyin Yıldırım ziyaret sırasında proje hakkında yaptığı açıklamasında; “Adım Adım Engelleri Aşalım” kampanyası kapsamında öğrencilerimizle birlikte Kemaliye Kaymakamımızı makamında ziyaret ettik.  Kampanya kapsamında mavi kapak toplayarak, engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye, almayı planlıyoruz” dedi. Kaymakam İlhan ise KYK Müdürü Yıldırım’a proje için destek vereceğini belirtti.

Devamı...

Erzincanlı Milli Sporcu Olimpiyat Puan Turnuvası’nda İkinci Oldu

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Badminton takımı gururlandırmaya devam ediyor. Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Badminton takımı Bulgaristan Sofya’da Olimpiyat Puan Turnuvasına katıldı. Erzincanlı Milli Sporcu M. Ali Kurt katıldığı turnuva da rakiplerini yenerek finale kaldı. Çekişmeli geçen final maçında yenilen Erzincanlı Milli Sporcu Kurt, Olimpiyat Puan Turnuvası ikinciliği elde etti… Mücadele hakkında konuşan Milli Takım Antrenörü Murat Sönmez açıklamasında;Mücadele hakkında konuşan Milli Takım Antrenörü Murat Sönmez açıklamasında; “Bulgaristan /Sofya da 36. ülkenin katılımı ile yapılan Olimpiyat Puan Turnuvasında milli sporcumuz M. Ali Kurt, çekişmeli geçen final maçında yenilerek 2. olmuştur. Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Devamı...

Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu’nda Aşure İkramı

Erzincan Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu tarafından aşure ikramı yapıldı. Erzincan Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu tarafından aşure ikramı yapıldı.  Aşure ikramına katılan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, yaptığı konuşmada bu gibi manevi değerlerimizi yaşatmamız gerektiğini ifade ederek yaptığı konuşmasında;        “Birlik be beraberliğe çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde bu manevi değerin okulumuz yöneticileri tarafından unutulmamış olması da ayrıca memnuniyet vericidir” dedi. Yapılan aşure ikramına Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, öğrenciler, veliler ve çevre sakinleri katıldı.

Devamı...

İki Bayan Sürücü Kazaya Davetiye Çıkardı

Erzincan’da iki bayan sürücünün dikkatsizliği kazayı beraberinde getirdi. İki bayan sürücünün kavşağa dikkatsiz girmesiyle maddi hasarlı kaza meydana geldi. Erzincan’da iki bayan sürücünün dikkatsizliği kazayı beraberinde getirdi. İki bayan sürücünün kavşağa dikkatsiz girmesiyle maddi hasarlı kaza meydana geldi.  Kaza Erzincan Atatürk Mahallesi Zekipaşa Caddesi üzerinde meydana geldi. 24 BB 572 plakalı aracın sürücüsü ile 59 SK 061 Plakalı araç sürücü kavşağa dikkatsiz girdi… 24 BB 572 plakalı araç çarpışmanın etkisi savruldu ve yol kenarında bulunan bir evin duvarını yıkarak bahçeye girdi. Kazada büyük miktarda maddi hasar meydana geldi. 24 BB 572 plakalı araç çarpışmanın etkisi savruldu ve yol kenarında bulunan bir evin duvarını yıkarak bahçeye girdi. Kazada büyük miktarda maddi hasar meydana geldi.Trafik ekipleri kaza sonrası olay yerine gelerek tarafları dinledi ve incelemelerde bulundu.Bahçesinin duvarının üçüncü defa yıkıldığını dile getiren ev sahibi ise, burada sürekli kaza olduğunu ve her seferinde de bu duvarın yıkıldığını söyledi, yetkililerden çözüm istedi.

Devamı...

Erzincan Barosun’dan Geleneksel Aşure Etkinliği

Erzincan Baro Başkanlığı, her yıl olduğu gibi bu yılda Muharrem ayı münasebetiyle geleneksel aşuresini dağıttı. Aşure dağıtım programında konuşan Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk yaptığı açıklamasında; “ Aşure gününün tüm insanlık için huzura, barışa, refaha ve hayırlara vesile olmasını diliyor, tutulan Muharrem oruçlarının kabul ve karin olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum… Etkinliğimize katılan tüm meslektaşlarıma, Cumhuriyet Başsavcımız Mehmet Akif Aktaş’a, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Serdar Köken’e, 2. Ağır Ceza Mahkemesi  Başkanı Ümit Şahin’e, hakim ve savcılarımız ille adliye çalışanlarına çok teşekkür ederiz” dedi.

Devamı...

Köylere Hizmet Götürme Birliği Ekim Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı

Refahiye İlçe Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir’ in başkanlığında düzenlenen Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan toplantısında 2017 yılı içerisinde köylere yapılan yatırımlar görüşüldü. Toplantının ana gündem maddelerini 2018 yılı tahmini bütçesi Köydes ve İl Özel İdaresi yatırımlarının oluşturduğu toplantıda İlçe Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir yatırımlarla alakalı muhtarlar ile fikir alışverişinde bulundu…2018 yılı içerisinde köylere yapılması gereken çalışmaları muhtarlardan dinleyen Kaymakam Bayar Özdemir köylerdeki inceleme ve çalışmaların devam edeceğini ve 2018 yılı içerisinde sıkıntıların hızlı bir şekilde sonuca ereceğini söyledi.

Devamı...

Watch Dragon ball super