21 Ağustos Salı , 2018

Daily Archives: Ekim 12, 2017

Bu Okulda Kaçaklara Geçit Yok!

Erzincan’da Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul girişlerine uygulanan sistemle derse geç kalan, dersten kaçan öğrenci anında rapor ediliyor. Okul girişine kartlı geçiş sistemi uygulamaya konuldu. Erzincan’da Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul girişlerine uygulandığı sistemle yoklamayı elektronik olarak alıyor. Ders saatinde okuldan çıkan öğrencinin velisine otomatik olarak bilgilendirme mesajı gönderiliyor. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.Erzincan’da Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul girişlerine uygulandığı sistemle yoklamayı elektronik olarak alıyor. Ders saatinde okuldan çıkan öğrencinin velisine otomatik olarak bilgilendirme mesajı gönderiliyor. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaretinde yeni yapılan okul giriş çıkış turnikelerini inceleyen Gün, okul müdüründen bilgi aldı. Okul Müdürü Bahadır Sazlı, öğrencilere verilen kartla giriş çıkışlarını yaptıklarını, bu sistemin aynı zamanda yoklama yerine geçtiğini, ilk dersin 15 dakikasından sonra giriş yapan öğrencinin velisine otomatik olarak bilgilendirme mesajı gönderildiğini ve dersi olduğu saatte sistemin öğrencinin dışarıya çıkışına müsaade etmediğini ifade etti. Sınıfları da gezen İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğrencilerle bir araya geldi…1’den Devam1’den Devam Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. Sınıf öğrencileri ve velileriyle de bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğrencilere TEOG maratonundan kurtulduklarını, fakat lisedeki çalışmanın temelinin 9.sınıf olduğunu belirterek 9.sınıfın temel gibi düşünülmesi gerektiğini bu nedenle çok iyi çalışmanın yanı sıra okul içinde disiplin kurallarına azami ölçüde uyulmasını, arkadaş seçerken okul dışından değil okul içinden olmasına özen gösterilmesini, ifade ederek. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Devamı...

Engelli Kursiyerler Başkan Başsoy’a Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Erzincan Belediyesi ve İş Kur işbirliğiyle Erzincan Meslek Edindirme Kursları” bünyesinde işitme engellilere yönelik olarak açılan örgü ve keçe aksesuar kursları sona erdi. İşitme ve Bedensel Engelli 25 kursiyer kursun bitmesi sebebiyle Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ‘a teşekkür ziyaretinde bulundu. 11 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Başkan Başsoy’a, Danışmanı Metin Yıldırım da eşlik etti.Başkan Başsoy, ziyarette yaptığı açıklamasında;  “Alacağınız sertifikayla bir meslek sahibi oldunuz. Artık kendi imkânlarınızla mesleğinizi geliştirip ürünlerinizi pazarlamanız gerekiyor. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için Barış Manço parkında bulunan dükkânlardan birini bedelsiz olarak verebiliriz. Sizlere şimdiden hayırlı satışlar diliyorum” dedi.Başkan Başsoy, ziyarette yaptığı açıklamasında;  “Alacağınız sertifikayla bir meslek sahibi oldunuz. Artık kendi imkânlarınızla mesleğinizi geliştirip ürünlerinizi pazarlamanız gerekiyor. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için Barış Manço parkında bulunan dükkânlardan birini bedelsiz olarak verebiliriz. Sizlere şimdiden hayırlı satışlar diliyorum” dedi. Başkan Başsoy’un konuşması kurs eğitmenleri tarafından işaret diliyle kursiyerlere aktarıldı.

Devamı...

Gürkan; İki Ülke de NATO’nun En Güçlü Üyeleridir

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Gürkan, Türkiye ve ABD arasında yaşanan vize kriziyle ilgili açıklama yaptı. Gürkan, ABD’nin düşünmeden adım attığını belirterek, yaşanan bu sürecin karşılıklı diyalog içinde çözülmesini umduklarını kaydetti. ..Gürkan sözlerine şöyle devam etti; “Son günlerde Türkiye ve ABD arasında yaşanan ve ABD’nin vizeleri süresiz askıya almasına kadar giden süreçle ilgili olarak, öncelikle şunu önemle belirtmek isterim ki, iki ülke de NATO’nun en güçlü üyeleridir ve ilişkilerimiz sosyal, siyasi ve ekonomik temellere dayanmaktadır.Gürkan sözlerine şöyle devam etti; “Son günlerde Türkiye ve ABD arasında yaşanan ve ABD’nin vizeleri süresiz askıya almasına kadar giden süreçle ilgili olarak, öncelikle şunu önemle belirtmek isterim ki, iki ülke de NATO’nun en güçlü üyeleridir ve ilişkilerimiz sosyal, siyasi ve ekonomik temellere dayanmaktadır. ABD pazarı, ihracatını sürekli geliştiren bir Türkiye için önemli bir pazar konumundadır.  İlimizde de ABD ile ikili ticari ilişki içerisinde olan ihracatçı firmalarımız bulunmaktadır. Geçmiş yıl içinde ABD ile karşılıklı ticari ilişkiler 18 milyar dolar civarında idi. Durum böyle ciddiyken, ABD’nin sözde müttefikleri arasında saydığı Türkiye’ye bazı konuları bahane göstererek yaptırım uygulaması kabul edilemeyecek bir durumdur.  Böyle bir yaptırıma hiçbir ülke tepkisiz kalmaz keza Türkiye de tepkisiz kalmamıştır ve karşılığını vermiştir. Özellikle ABD’nin 15 Temmuz sonrasında gösterdiği yaklaşıma ve Ortadoğu’daki gelişmelere de bakacak olursak,  ABD’den, vize başvurularını askıya almak gibi gerilimi iyice artıracak ve iki ülke arasındaki ilişkileri kopma noktasına getirecek kararlar almak yerine, yapıcı bir tutum benimsemelerini bekliyoruz. ABD’nin verdiği bu menfi kararın, hem sosyal, hem siyasi hem de iki ülke arasında gerçekleşen ticaret hacmini sekteye uğratabileceğini düşünmekle birlikte, iki ülke arasındaki köklü ilişkileri baz alarak, yaşanan bu sorunun diplomatik süreçler ile aşılacağını umuyoruz. Bu itibarla, bizler iş dünyası olarak, vize krizinin sona ermesini ve ikili ilişkilerin sağduyulu bir şekilde devam etmesini önemsiyoruz.  Bununla birlikte, Devletimizin uygulayacağı her türlü karşı yaptırımın da arkasında olduğumuzun bilinmesini isteriz.” dedi.

Devamı...

Afganlı Kız Öğrencinin 15 Temmuz’u Anlatışı Göz Doldurdu

Afganistan’da yaşanan savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan mültecilerden bir öğrenci bu günlerde yazdığı kompozisyon ödeviyle sosyal medyada dikkatleri üzerine çekti. Erzincan’da eğitim öğretim gören Afganistanlı bir kız öğrenci öğretmenine verdiği kompozisyonda göz doldurdu. Öğretmeni ise bu kompozisyonu sosyal medya ya öğrencinin ismini vermeden yükledi. Sosyal medya’ya yüklenen kompozisyonu birçok kişi paylaştı. Afganlı Kız Öğrencinin yazdığı mektup ise şöyle; Öncelikle Merhabalar,Öncelikle Merhabalar, Öğretmenim ben 15 Temmuz’u çok bilmiyorum. Ama bildiklerimi anlatmaya çalışacağım. Siz çok gururlu, güçlü ve vatan sevgisine bağılı insanlarsınız. 15 Temmuz’da çok gururlu hareket edip vatanınızı kurtardınız. Keşke bizde de öyle vatansever olsaydı. Şimdi Afganistan’da Türkiye gibi güzel ve özgür bir ülke olurdu. Ben sizinle gurur duyuyorum ve sizi her konuda övmek istiyorum.  Bu ülkenin insanlarını canımdan çok seviyorum ve Allah dualarımı kabul ederse sizlere her zaman duacıyım. Şuan aklıma fazla bir şey gelmiyor. Ama bunu bilin ki sizinle biz de varız.

Devamı...

Başkan Başsoy, Camii Kebir’de ki İnşaat Çalışmalarını İnceledi

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, belediye tarafından yapılan çalışmaları incelemeye devam ediyor. Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Cami Kebir’de yapımına başlanan çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Başsoy, Erzincan Belediyesi tarafından Cami Kebir’de yapımı devam eden şadırvan, abdesthane ve toplantı salonu inşaatı çalışmalarını yerinde kontrol etti. İşçilerden inşaatın durumu hakkında bilgi aldı… Başkan Başsoy incelemesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamasında; “Cami Kebir’de yapımı devam eden şadırvan, abdesthane ve toplantı salonu inşaatımızı yerinde inceledik. Daha güzel bir Erzincan için çalışmaya devam ediyoruz ” dedi.

Devamı...

Kaymakam İlhan Öğrencilerin Eğlencelerine Ortak Oldu

Erzincan Kemaliye ilçe Kaymakamı Mustafa İlhan, Mukaddes Muhlis Cüher İlkokulunda incelemelerde bulundu. Gerçekleşen zekâ oyunları kursuna katıldı. Erzincan Kemaliye ilçe Kaymakamı İlhan, öğrenciler ile sohbet ederek birlikte zekâ oyunları oynadı. Öğrencilerin eğlencelerine ortak olan Kaymakam İlhan, yaptığı ziyarette öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. Mukaddes Muhlis Cüher İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri ilgilerinden dolayı Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan’a teşekkür ettiler.

Devamı...

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Denetimlerini Sürdürüyor

Çevre ve Şehircilik Erzincan İl Müdürlüğü, yapı denetim kontrollerini sürdürüyor. Kontroller kapsamında Refahiye ilçesinde yapımı devam eden tribün inşaatında inceleme yapıldı. Gerçekleştirilen incelemeye Çevre ve Şehircilik Erzincan İl Müdürü Gökhan Aydemir ve İl Müdür Yardımcısı Orhan Karakaya katıldı… Çevre ve Şehircilik Erzincan İl Gökhan Aydemir yaptıkları incelemeyle alakalı olarak açıklamasında; “İl Müdür Yrd. Orhan Karakaya ile birlikte Refahiye ilçemizde yapımı devam eden tribün inşaatında incelemelerde bulunduk. İmalatların fen ve sanat kurallarına uygun yapılmasını denetledik. Oluşması muhtemel problemlerin yerinde düzeltilmesi sağladık” dedi.

Devamı...

Watch Dragon ball super