23 Ekim Salı , 2018

Daily Archives: Ekim 17, 2017

Erzincan’da Kuvvetli Rüzgâr Uyarısı

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürlüğünden Erzincan için kuvvetli rüzgâr uyarısı yapıldı. Konuyla ilgili olarak Erzincan Valiliği’nden yapılan yazılı basın açıklamasında; “Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre “Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre  16.10.2017 tarihinde saat: 08.00’da başlayarak 17.10.2017 tarihi saat: 10.00’a kadar, Erzincan’ın güney kesimlerinde kuzeybatı yönünden saatteki hızı 40-60 kilometre olan zaman zaman kuvvetli rüzgâr beklenmektedir. Meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara yönelik olası muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Devamı...

Dünya Gıda Günü’nde Açlık ve Açlıkla Mücadeleye Dikkat Çekiliyor

Erzincan’da düzenlenen etkinlikle Dünya gıda günü kutlandı. Dünya Gıda Günü etkinliklerinde, gıda üretimi, tüketimi ve gıda güvencesine ilişkin konular gündeme getirilerek dünya çapında büyük önem arz eden açlık ve açlıkla mücadeleye dikkat çekilmeye çalışılıyor. Dünya Gıda Günü Erzincan’da düzenlenen etkinlikle kutlandı. Güvenli gıdanın üretilmesini ve ulaşılabilirliğini, aynı zamanda yeterli ve dengeli beslenmenin öğretilerek sağlıklı nesiller oluşturulması için ilgili sektörlerin ve ailelerin kısaca toplumun bu sürece katılımının sağlanması önem arz ediyor. Bu amaçla Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi tarafından Ulalar Beldesi Sancak İlkokulunda düzenlenen etkinlik kapsamında çocuklara yönelik olarak gıdanın önemi konusunda görsel materyallerle desteklenmiş eğitim düzenlendi. Çocuklara hitaben konuşan Gıda ve Yem Şube Müdürü Eyyup Aytaç, “”Dünya Gıda Günü” denilince akıllara ilk olarak güvenli gıda ile tüketimi gelmektedir…Tarladan sofraya tüm üretim süreçlerinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatlarına uygun, iyi tarım uygulamalarını esas alan, onaylı, kayıtlı işletmelerce üretilmiş ve ambalajlı gıdalar “güvenli gıda” olarak tanımlanabilir. Tarladan sofraya tüm üretim süreçlerinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatlarına uygun, iyi tarım uygulamalarını esas alan, onaylı, kayıtlı işletmelerce üretilmiş ve ambalajlı gıdalar “güvenli gıda” olarak tanımlanabilir.  Bu kapsamda Kurumumuz her geçen gün denetimlerini ve yaptırımlarını artırmaktadır. BM Ekonomik ve Sosyal İşler Bölümü’nün (DESA) Haziran 2017’de yayımladığı ‘Dünya Nüfus Tahmini Raporu’na göre, Türkiye nüfusu 2030 yılında 88 milyonu aşacak, dünya nüfusu da 8,6 milyara ulaşacak. Türkiye ve dünya nüfusunu besleyebilmenin, yeryüzünde aç insan bırakmamanın yolu, organize, bilimsel, hijyenik tarımsal faaliyetten, gıda üretiminden ve dağıtımından geçmektedir.  Kırsalda yaşayan kişilerin yaşam kalitelerinin ve mutluluklarının yerinde yükseltilerek, kırsalda yaşayan tarım üreticilerinin gelecek endişelerinin ortadan kaldırılması gerekmektedir.” Diye konuştu. Program sonrasında çocuklara çeşitli ikramlar sunuldu.

Devamı...

Erzincan’da ki Şehit Aileleri Ziyaret Edildi

Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan ile birlikte Erzincan’da ki şehit ailelerini ziyaret ettiler. Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz ziyaretlerin de şehit aileleriyle sohbet ederek her daim yanlarında olduklarını belirtti. Şehit aileleri ziyaretlerinden dolayı Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan’a teşekkür ettiler.

Devamı...

Miniklerden Dev Konser

Erzincan Belediyesi Kültür ve Sanat yılı açılışını gerçekleştirdi. Açılış etkinliğinde Erzincan Belediyesi Çocuk Korosu konser verdi. Erzincan Belediyesi Çocuk Korosu konseri ile bir ilke imza attı. Şehir Tiyatrosunun kurulmasının ardından şimdi de Erzincan Çocuk Korosu kuruldu… Erzincan Müftülük Konferans salonunda akşam saatlerinde gerçekleştirilen konserde 7 den 70’e herkes tarafından sevilen çocuk şarkıları ve Barış Manço şarkıları seslendirildi.Erzincan Müftülük Konferans salonunda akşam saatlerinde gerçekleştirilen konserde 7 den 70’e herkes tarafından sevilen çocuk şarkıları ve Barış Manço şarkıları seslendirildi. Konser ile ilk kez sahne alan çocuklar izleyenlerden tam not aldı.  Gerçekleştirilen konsere Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı, Belediye Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Devamı...

Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından sene başı müdürler kurulu toplantısı yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün başkanlığında, İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımları ile Sosyal Bilimler Lisesi toplantı salonunda 2017-2018 eğitim öğretim yılı sene başı Müdürler Kurulu Toplantısı yapıldı…Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasından sonra toplantının açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün yaptı. Gün, 2017-2018 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak beyin ameliyatı geçiren Dr.Cahit Ziya Ulukök Ortaokulu Müdürü Yusuf Asln’a acil şifa dileklerinde bulunuldu. İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri de e-konferans yöntemiyle toplantıya katılım sağladı. Belirlenen gündem üzerinde görüş, öneri ve açıklamalarda bulunulduktan sonra 1.dönemin değerlendirilmesi ve 2.dönem yapılacak çalışmalar aşağıdaki konu başlıkları altında masaya yatırıldı. 1- 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının genel değerlendirilmesi, 2- 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yapılacak çalışmaların planlanması, a) Okul öncesi 54-65 ay arasındaki öğrencilerin okul öncesi eğitime kazanımlarının sağlanması, b) Öğrenci devam-devamsızlık ve disiplin olayları, c) Kitap okuma takipleri ve veri girişleri, d) Okul idarelerince velilere ayda bir mektup gönderilmesi, e) Velilere yönelik aile eğitimleri ve öğrencilere yönelik rehberlik çalışmalarının planlanması, f) Temel eğitim kurumlarının her sınıfa bir sosyal etkinlik projesi, 3- Destek odalarında verilen eğitimlerin planlanması ve hazırlanan BEP´lerin uygulanması, 4- Özel yetenekli öğrenciler için destek odası planlanması, 5- Ders kitaplarının belirlenmesi ile ilgili hususlar, 6- Veli ve öğrencilerden istenilen kaynak kitapların görüşülmesi, 7- Pansiyonlu okullardaki denetim ve uygulamalar, 8- Kantinlerin denetimi ve kira bedellerinin düzenli olarak yatırılması 9- Mevsimlik tarım işçileri ile ilgili iş ve işlemler, 10- Kurum standartları yönetici, öğretmen ve öğrenci girişleri, 11- Okul sütü ve kuru üzüm iş ve işlemleri, 12- Taşımalı eğitimde şartnamelerin uygulanması ve denetimlerinin yapılması, 13- Okullarımız ile kamu kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliği protokolleri, 14- TÜBİTAK, Bu Benim Eserim ve 4006 projelerinin nicel ve niteliksel yönden planlanması, Toplantı yukarıdaki konuların görüşülmesinden sonra Temel Eğitim, Orta Öğretim, Mesleki Eğitim ve Din Öğretimi olmak üzere dört gruba ayrılan okulların ilgili Şube Müdürlerinin başkanlığında yapılan toplantı ile sona erdi.

Devamı...

Gün, Başarı’nın Anahtarı Üzenli Ve Disiplinli Ders Çalışmaktan Geçiyor

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında Erzincan Lisesi ve Cumhuriyet Ortaokulu’nu ziyaret etti. Ziyaret ettiği her iki okulda da hafta başı olması münasebeti ile bayrak törenine katılan Gün, öğrencilerle birlikte İstiklal Marşını okudu. Öğrencilere hitap ederek başarının anahtarının düzenli ve disiplinli ders çalışmaktan geçtiğini vurguladı. Cumhuriyet Ortaokulunda temel eğitimin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Çok iyi çalışmanın yanı sıra okul içinde disiplin kurallarına azami ölçüde uyulmasını, arkadaş seçerken okul dışından değil okul içinden olmasına özen gösterilmesini ifade ederek 2017-2018 eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Devamı...

Erzincan Barosu’ndan Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi

Erzincan Baro Başkanlığı tarafından Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi düzenlendi. Gerçekleşen etkinliğe stajyer, genç ve kıdemli avukatlar katıldı. Erzincan Baro Başkanlığı tarafından Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi düzenlendi. Gerçekleşen etkinliğe stajyer, genç ve kıdemli avukatlar katıldı.                Herkes tarafından takdir toplayan etkinlik hakkında konuşan Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk açıklamasında; “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecemizi meslektaşlarımızdan ilgi büyük oldu.Yorucu ve stresli iş ortamından bir nebze olsun uzaklaşabilmek, meslektaşlarımızla diyalog ve dayanışmayı arttırabilmek; stajyer, genç ve kıdemli meslektaşlarımızın tanışmalarına, mesleki tecrübe paylaşımlarına vesile olmak adına; ikinci buluşma gecemizi meslektaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleştirdik. Birlik, beraberlik ve dayanışma gecemize yoğun katılım gösteren, katkı ve desteklerini esirgemeyen meslektaşlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Devamı...

Watch Dragon ball super