18 Aralık Salı , 2018

Daily Archives: Ekim 18, 2017

DÜZELTME İLANI -SERBEST PİYASADAN ELEKTRİK ENERJİSİ ALIMI

SERBEST PİYASADAN ELEKTRİK ENERJİSİ ALIMI İL JANDARMA KOMUTANLIĞI(ERZİNCAN) İÇİŞLERİ BAKANLIĞI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞ İhale Kayıt Numarası                                 : 2017/47625 1-İdarenina) Adresi                                    : İl Jandarma Komutanlığı Lojistik Şube Erzurum Karayolu 6.Km.1 24100 ERZİNCAN MERKEZ/ERZİNCAN b) Telefon ve Faks Numarası                   : 4462260935-4462261069 2-İhale Konusu İşin a) Adı                                                           : SERBEST PİYASADAN ELEKTRİK ENERJİSİ ALIMI b) İhale Tarih/Saat                                   : 31.10.2017 – 10:00 3-Düzeltmeye Konu İlanın Yayınlandığı Kamu İhale Bülteni Tarihi  : 17.10.2017 Düzeltilen Madde ve/veya Maddeler  : [3.madde, b) bendi] Basın No:11639                Yayın Tarihi: 18.10.2017

Devamı...

Erzincan’da “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Çalıştayı Yapıldı

Erzincan’da 2018-2021 yılları “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı Çalıştayı” yapıldı. Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konuları masaya yatırıldı. Erzincan’da 2018-2021 yılları Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı Çalıştayı yapıldı. Gerçekleştirilen çalıştaya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Uğur Kaplan, Cumhuriyet Başsavcılığı, Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Üniversite Rektörlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliği, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Baro, Erzincan Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi, KOSGEB, Kadın Konukevi Müdürlüğü ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü (ŞÖNİM) temsilcileri katıldı…Çalıştayın açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan yaparken moderatörlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Uğur Kaplan tarafından gerçekleştirildi. Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konularının geniş olarak yer aldığı Çalıştayda; “2018-2021 yıllarını kapsayacak olan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Erzincan İl Eylem Planı Taslağı oluşturulmuş; İl Eylem Planının kapsamı, süresi ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının sorumlulukları değerlendirilerek kadına yönelik şiddetin Erzincan dâhilinde azaltılmasına yönelik; Kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetle mücadele konularında yerel düzenlemelerin ilgili mevzuatla uyumlaştırılması, · Kadına yönelik şiddeti doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ve davranışların ortadan kaldırılması amacıyla, toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğine hizmet edecek zihniyet dönüşümünü sağlamak, · Koruyucu ve önleyici hizmet sunumun geliştirilmesi ve şiddete maruz kalan kadınların güçlenmesi,· İl genelinde etkin bir işbirliğinin çok sektörlü yaklaşım çerçevesinde güçlendirilmesi ve sürdürülmesi” gibi 4 ana hedef altında birçok karar alındı. Hazırlanan il eylem planı, üzerindeki bazı düzenlemelerden sonra Aralık 2017’de Vali Yardımcı Yaşar Kemal Yılmaz’ın başkanlığında toplanacak olan, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu’na onaylanmak üzere sunulacak.

Devamı...

Erzincan’da Çiftçilere Tohum Desteği Sağlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen proje kapsamında çiftçilere 7 ton korunga tohumu ile 3 ton ryegrass İtalyan çimi tohumu dağıtıldı. Proje kapsamında Tarım Bakanlığı çiftçilere %75 oranında hibe sağladı. Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yem bitkisi tohumluğu dağıtıldı…Proje kapsamında hayvancılık sektörünün ihtiyaç duyduğu kaba yem açığının giderilmesi hedefleniyor. Projeden son derece memnun kalan çiftçiler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına teşekkür ettiler. Projenin önümüzdeki yıllarda sürdürülmesi hedefleniyor.Proje kapsamında hayvancılık sektörünün ihtiyaç duyduğu kaba yem açığının giderilmesi hedefleniyor. Projeden son derece memnun kalan çiftçiler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına teşekkür ettiler. Projenin önümüzdeki yıllarda sürdürülmesi hedefleniyor.İtalyan Çimi (ryegrass) Nedir?İtalyan çimi saçak kök yapısına sahip tek yıllık bir yem bitkisidir. Hızlı büyüme ve tekrar tekrar biçime gelme açısından bir benzeri başka yem bitkisi yoktur. Avrupa ve Amerika kıtasında süt ve besi çiftlikleri tarafından çok geniş alanlarda çok yaygın ekimi yapılmaktadır. Her tür toprağa uyum sağlar, toprağa yoğun organik madde bırakır. Dönüşümlü ekimlerde tercih edilir. Toprağı erozyona karşı korur. Ağır ve kumlu toprakların her ikisinde de iyi gelişebilir ama en iyi gelişimini çok iyi işlenmiş ve hayvan gübresiyle desteklenmiş topraklarda gösterir.Dünyanın birçok ülkesinde yem bitkisi olarak İtalyan çimi tercih edilmektedir. Silaj ve kuru ot üretiminde yaygın kullanılır. Milyonlarca çiftçi bu lezzetli bitkiyi doğrudan mera olarak kullanarak, hayvanlarını otlatmaktadır. Bunun yanında hububat sonrasın 2. ürün olarak çok yaygındır. Çok yüksek protein ve enerjiye sahiptir. Şekerli ve kolay sindirilme özelliği sayesinde hayvanlar tarafından severek iştahla yenir. Koyu yeşil parlak yapraklıdır.  Sonbahar kış ve ilkbahar büyümesi mükemmeldir, geniş yaprakları vardır. Kar düşen bölgelerde sonbahar ve ilkbahar da gelişir kışın uykuya yatar. İtalyan çiminin hem tetraploid hem de diploid varyeteleri bulunur. Tetraploidlerin kuru ağırlık içeriği diploid göre düşüktür. Buna rağmen daha fazla şeker ve daha az selüloz içermektedir. Tetraploidler, otlatma ve silaj için yüksek lezzete sahip uygun ot elde etmede kullanılır.  Aynı zamanda tetraploidlerin kış koşullarına dayanıklılığı daha fazladır ve ikinci ürün olarak geç ekime daha uygundur.

Devamı...

Milletvekili Bayram, Genel Başkan Kılıç’a Ziyaret

Erzincan Milletvekili Av. Serkan Bayram, Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Merkezini ziyaret etti. Erzincan’daki Özel Eğitim Kurumundaki başarılı çalışmasını genel merkeze taşıyan Genel Başkan Yunus Kılıç, engelli bireyleri engelsiz bir yaşam için desteklemeye devam ediyor.Erzincan Milletvekili Av. Serkan Bayram, ziyareti ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamasında; “ Ankara’da Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Merkezini ziyaret ettik. Erzincan’daki Özel Eğitim Kurumundaki başarılı çalışmasını Genel Merkeze taşıyan Genel Başkan Yunus Kılıç Beyi ve ekibini, engelli kardeşlerimizin eğitim hayatlarındaki göstermiş oldukları desteklerden dolayı kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Devamı...

MÜSİAD Genel Başkanı Genel Başkanı Kaan Erzincan’a Geliyor

MÜSİAD Genel Başkanı Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Erzincan’a geliyor. Bugün sabah saatlerinde Erzincan’a gelecek olan MÜSİAD Genel Başkanı Genel Başkanı Kaan, ilk önce Erzincan Valiliğini daha sonra Erzincan Belediye Başkanlığını ziyaret edecek. Genel Başkan Kaan’ın gün içerisinde gerçekleştireceği ziyaretleri ve saatleri ise şöyle; “ 10:00 Valilik Ziyareti, 10:30 Belediye Başkanlığı Ziyareti, 11:00 Tavuk Kombine Ziyareti, 11:30 Süt Toplama Merkezi Ziyareti, 12:00 Erzincan Doğa Okulları Ziyareti, 12:30 Hilton Otel Öğle Yemeği, 13:30 Hilton Otelinde Toplantı”

Devamı...

Öğretmenler Eğitimde Teknoloji Kullanımını Öğreniyor

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından mahalli hizmet içi eğitimler kapsamında 14-22 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenmekte olan Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Kursu 21 öğretmenin katılımıyla Erzincan İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi UZEM salonunda başladı.. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi öğretmenlerinden Seda Cengiz ve Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı Özcan Canpolat´ın eğitmen oldukları kursta geleceğin eğitimi, eğitimde yeni yöntemler, eğitim vizyonu, öğrenme senaryoları ve web 2.0 araçlarının tanıtımı ve kullanımı konuları ele alındı. Karekod oluşturma, video ve animasyon hazırlama, online sınavlar oluşturma, kişisel web sayfası tasarlama ve dijital beceriler 30 saatlik bir eğitimle öğretmenlere aktarıldı. Eğitimde kullanabilecek eğlenceli web 2.0 araçlarıyla öğretmenlerin uygulamaları kursa canlılık kazandırdı.  Ayrıca eTwinning Live ve Twinspace kullanımı konusunda detaylı olarak öğretmenler bilgilendirildi, Web 2.0 araçlarının eTwinning projeleriyle eğitime entegre edilmesiyle ile ilgili uygulamalar yapıldı.

Devamı...

Gün, “Başarının Sırrı Düzenli ve Disiplinli Çalışmak”

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulu ve Kavakyolu Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu’nu ziyaret etti…. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulu ve Kavakyolu Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu’nu ziyaret etti….Ziyaret ettiği okullarda öğrencilerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi’nde öğrencilere hitap ederek başarının sırrı düzenli ve disiplinli çalışmak olduğunu anlattı. Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulu ve Kavakyolu Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu’nu ziyaretlerinde ise İlkokul ve Ortaokullarda temel eğitimin ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak çok iyi çalışmanın yanı sıra okul içinde disiplin kurallarına azami ölçüde uyulması gerektiğini ifade etti.

Devamı...

Doğal Alabalık Avcılığı Yasaklandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Erzincan İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamayla Erzincan’da Doğal Alabalık avcılığının 28 Şubat 2018 tarihine kadar yasaklandığı açıklandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Erzincan İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada ; “13.08.2016 tarih ve 29800 sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren…   4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ ve 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliği hükümleri gereğince; İlimizdeki iç sularda (nehir, dere vb.) 1 Ekim 2017 – 28 Şubat 2018 tarihleri arasında Doğal Alabalık avcılığı yasaktır. Avlanmanın yasak olduğu bu dönemde, avlanılması yasak su ürünleri satışı, nakli ve imalatta kullanılması da yasaktır.  Aksine hareket edenler hakkında 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu uyarınca yasal işlem uygulanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Devamı...

Watch Dragon ball super