13 Aralık Perşembe , 2018

Monthly Archives: Kasım 2017

AK Parti İl Yönetiminden Özsoy’a Ziyaret

AK Parti İl Yönetimi, bir süre rahatsızlığı dolayısıyla tedavi gören Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci Yazar Kazım Erdem Özsoy’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. AK Parti Erzincan İl Başkan Yardımcıları Ahmet Kargı ve Ragıp Sebat, Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci Yazar Özsoy’u evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.  AK Parti İl Yönetimi, bir süre rahatsızlığı dolayısıyla tedavi gören Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci Yazar Kazım Erdem Özsoy’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. AK Parti Erzincan İl Başkan Yardımcıları Ahmet Kargı ve Ragıp Sebat, Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci Yazar Özsoy’u evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Özsoy ise ziyaretlerinden dolayı AK Parti İl Yönetimine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi…

Devamı...

Bu İşte Bir Terslik Var!

Anadolu da bir Dünya üniversitesi öz ülküsüyle yoluna devam eden Erzincan Üniversitesi, gelişen yerleşkesinde 24 Bin 500 öğrencisiyle eğitim öğretime devam ediyor. Özel Haber: Eren VARLI Erzincan Üniversitesi’nin kurulduğu günden bugüne kadar öğrenci sayısı her yıl artış gösterdi. Erzincan coğrafi yapısı itibariye doğa sporlarının başkenti olma yolunda ilerlerken hiç şüphesiz ki şehrin asıl geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayalı bir halde.  Hal böyle iken büyük vizyonlar kurulan şehrimizin Erzincan Üniversitesinde Ziraat Fakültesi’nin olmaması dikkat çekiyor. Özellikle Erzincan’da yaşayan öğrencilerimiz aileden gelen tarım ve hayvancılık hayatıyla iç içe yaşarlarken eğitim hayatlarına bu bölümde devam etmek isterlerse başka bir üniversite tercih etmek zorunda kalıyorlar.  Erzincan’da tarım ve hayvancılık destekleri verilirken kalkınma hamlesi olarak bu alanda yatırımlar yapılması istenirken üniversitemizde bu alanda eğitim verilmemesini bir eksiklik olarak görüyoruz.

Devamı...

Keleş, İlçe Kongrelerini Değerlendirdi

Özel Haber: Eren VARLIÖzel Haber: Eren VARLI AK Parti Erzincan Gençlik Kolları Başkanlığı bünyesinde ilk kez ilçelerde yapılan ilçe gençlik kolları kongreleri tamamlandı. AK Parti Erzincan Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet Keleş, 8 ilçede yapılan ilçe kongrelerini değerlendirdi. AK Parti Erzincan Gençlik Kolları İl Başkanı Keleş yaptığı değerlendirmede; ““AK Parti ile Siyaset Gençleşiyor, Türkiye Güçleniyor” sloganıyla çıktığımız yolda kongrelerimizi sıkıntısız bir şekilde tamamladık.  AK Parti Erzincan Gençlik Kolları Başkanlığı olarak ilk defa ilçe gençlik kolları başkanlıklarımızda tek tek kongreye gittik. Yaptığımız kongrelerle daha çok genci siyasete kazandırmayı hedefliyoruz. Kongrelerimizde gençlerimizin parti demokrasi sistemini görmelerini sağladık. AK Parti Erzincan Gençlik Kolları Başkanlığı olarak 15 Temmuz ruhunu gelecek nesillere taşımak, o gün olduğu gibi demokrasimize daima sahip çıkan bilinçli üreten bir nesil yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde davamızda ki bilinci yaşatmaya devam edeceğiz. Bizlere her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere medarı iftiharımız Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve tüm il ilçe ve belde başkanlarımıza teşekkür ederim. 8 ilçemizde göreve gelen başkanlarımız ise şöyle; İliç Yusuf Çaldağ, Üzümlü Yusuf Yeniçeri, Kemah Enes Gölebatmaz, Refahiye Çetin Gör, Kemaliye Salih Erdem, Çayırlı Yavuz Genç, Tercan Erkan Acar, Otlukbeli Regaip Polat

Devamı...

Miniklerden Mevlid Kandili Programı

Haber: Eren VARLIHaber: Eren VARLI Erzincan Salih Erkan İlkokulunda Mevlit-i Nebi haftası münasebetiyle bir etkinlik düzenlendi. Salih Erkan İlkokulu konferans salonun da gerçekleştirilen Mevlit-i Nebi, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa(S.A.V) anma programına okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Ahmet Sait Bayrak’ın okuduğu Kuran Tilaveti ile başlayan program da Öğrencilerin okumuş olduğu şiir sonrası yapılan dua ve Günün anlam ve önemini anlatan konuşmaları için kürsüye gelen Salih Erkan İlkokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Kübra kalkan Peygamber Efendimiz(S.A.V)  doğumu ve hayatını anlattı…    Okul öğrencisi tarafından okunan 40 yaşındasın adlı şiir katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Okul öğrencilerinin oluşturduğu ilahi gurubu tarafından seslendirilen ilahiler konuklar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Salih Erkan İlkokulu tarafından düzenlenen gerçekleştirilen Mevlit-i Nebi, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa(S.A.V) anma programı sonunda katılımcılara Aşure ikramında bulunulması ile sona erdi.

Devamı...

Tramvay Projesi Temeli, 2018 Yılında Atılacak

Çalışmalarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla sürdüren Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İzzet Paşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.Çalışmalarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla sürdüren Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İzzet Paşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.  13 Şubat İlkokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen mahalle meclis toplantısına  Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ferhat Bulut, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Keleş, Erzincan   Belediye Başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda mahallelinin katılımı ile gerçekleştirildi…Okul müdürü Hüseyin Yeniçeri ve İzzetpaşa Mahallesi Muhtarı Mehmet Yeter’in konuşmalarının akabinde bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy; “Kıymetli hemşerilerim sizlere yaklaşık dört yıldır yedi gün yirmi dört saat hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu güne kadar şehrimizde 300km içme suyu hattı değiştirmesi 20km kanalizasyon, 20km yağmur suyu hattı, 12km içme suyu ishale hattının değiştirilmesi, İtfaiye binasının yenilenmesi, Jeotermal kaplıcaların yenilenmesi, yeni bir kreşin inşası, 15 Park, 10 adet Muhtar Evi, Ekşisu mesire alanın yenilenmesi bütün bunların yanında asfalt kaldırım çalışmaları gibi birçok çalışma gerçekleştirdik. Bunları sizlerde yakinen görüyorsunuz. Belediyemizin sizlere vaat ettiği projelerin bedele 600 Milyon TL. Ancak şimdi sizlere 4 adet projeden bahsedeceğim bunlar mega projeler. Birincisi Aksu deresi projesi bu projeyle şehrimize saniyede 750 litre su gelecek, suyun fazlasını sulama suyu olarak kullanacağız. Şu anda kullandığımız suyun maliyeti 5 Milyon TL artık bu parayı ödemeyeceğiz. Yarıca bu projeyle elektrik de üreteceğiz. İkinci projemiz tramvay projesi inşallah 2018 yılında temellerini atacağız. Diğer bir projemiz katlı otopark projesi ihalesini yapıp temellerini atacağız. Bu projenin belediyemize getirisi 1 Milyon TL. Dördüncü projemiz Cumartesi Pazarı projesi 2018 de temellerini atacağımız projenin 4 katlı olacak iki katı otopark olacak 3. Kat Pazar alanı dördüncü katı kafeterya olacak hayırlı uğurlu olsun” dedi. Mahalle sakinleri ise gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’a teşekkür ettiler.

Devamı...

Yeni Üniversite Sınav Sistemi Tanıtıldı

Haber: Eren VARLI Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla yeni üniversite sistemi tanıtıldı. Erzincan İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirilen programa Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ziya Yavuz, Final Üniversitesi Rektör Danışmanı Eğitimci Yazar Hüseyin Arslantürk, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.Programda Halk Eğitim Merkezi Destekleme ve Yetiştirme (Üniversiteye Hazırlık) kursuna devam eden 500 öğrenciye TYT ve YKS (Yeni Üniversite Sınav Sistemi) tanıtım ve motivasyon (Hayallerimle Randevum Var) sunumu yapıldı..Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün programın açılış konuşmasını yaptı. Aziz Gün açıklamasında; “Mevlid Kandili münasebetiyle hepinizin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum. Bütün samimiyetimle söylüyorum bu günkü programımız çok farklı. Neden farklı derseniz, buraya gelmeden önce şuraya batlığımda bir şeyler yazıyor. YGS, OKS, TEOG vs bir şeyler yazılıyor. Ama ben bütün öğrencilere söylediğim şu, kıymetli gençler, hangi kelimelerin baş harflerini toplarlarsa toplasınlar, nereye koyarlarsa koysunlar bazıları ne yapacağız ne edeceğiz karışıklık var diyorlar. Hayır hiçbir karışıklık yok, hiçbir karmaşa yok. Hani derler ya ‘abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olur mu’ yok olmaz. Bu neyi gerektiriyor bize, okullara gittiğiniz yerler ne için gidiyorsunuz? Bilgiyi talep etmek için, bilgiyi almak için. Oradaki arkadaşlarımızın görevi ne? Size lazım olanı vermek için. Şimdi biz size lazım olanı veriyor isek, siz de alınması lazım olanı alıyorsanız, sınav ne içindir bilgi ölçmek içindir. Sınav ne sizin güzelliğinizi, ne sizin endamınızı, ne sizin yakışıklılığınızı sınav sizin bilginizi ölçecek. Siz de ne için neden geldiğinizi bilirseniz, size anlatılanı alırsanız aslında maksat hasıl olmuştur” dedi. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün ardından sahneye gelen Final Üniversitesi Rektör Danışmanı Eğitimci Yazar Hüseyin Arslantürk “Hayallerimle Randevu Al” motivasyon sunumunu yaptı. Final Üniversitesi Rektör Danışmanı Eğitimci Yazar Hüseyin Arslantürk, YGS öncesinde öğrencilerin moral ve motivasyon açısından sınava hazır olmalarıyla ilgili değerlendirmeler yaptı. Final Üniversitesi Rektör Danışmanı Eğitimci Yazar Hüseyin Arslantürk değerlendirmelerinde şu ifadelere yer verdi; “Hedef belirleyerek bu hedefe odaklanan kişilerin bütün zorlukları aşarak hedeflerine ulaştıklarını örnekleriyle gösterdi. Hayallerimle randevum var, diyen kişilerin randevularına hazırlanarak gittiklerinde amaçlarına mutlaka ulaştıklar. Öğrencilere yirmi yıl sonrasından bugüne bakarak kendilerini değerlendirmelerini isteyen Hüseyin Arslantürk, “Bugünkü benlerine teşekkür edebilen kişilerin” doğru yolda olduklarını söyledi.” Büyük bir heyecanla sunumu izleyen öğrenciler, kendilerine söz vererek olumsuz şeyleri düşünmeden başarıya odaklanacaklarını ve hedeflerine ulaşacaklarını belirttiler.

Devamı...

Her Öğrencide Beş Şey Bulunmalıdır

İMKB Müşir Zekipaşa Ortaokulu’nda İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün başkanlığında Ortaokul Müdürleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okullarda devam eden Destekleme ve Yetiştirme kurslarının önemine vurgu yaparak, her öğrencide beş şey bulunmalıdır” diyerek yaptığı açıklamasında; “ Ahlak, özgüven, ideal, ruh ve tevazu. Bu beş haslet her okul müdürümüzde bulunacak, her öğretmenimize verecek, öğretmenlerimiz de her öğrencimize velimize bunları aktaracak. Bir fazla neti olmasının yanında bu özellikleri olan öğrenciler bize lazım. Bizler ayağımızı gazdan çekmemeliyiz, biz çekersek öğrenciler frene basar…Ortaöğretime geçiş modeli ile Ankara’da Müsteşarımızla bir toplantı yaptık, sistemsel bir değişiklik var bu da bizimle alakalı değil, çünkü biz kanun koyucu değiliz, bu sistemle ilgili olarak velilerimize herhangi bir yorumda bulunmayınız. Bildiğimiz açık uçlu sorunun olmadığı, sekizinci sınıftan sorulacağını ve sorulacak soru sayıları. Ortaöğretime geçiş modeli ile Ankara’da Müsteşarımızla bir toplantı yaptık, sistemsel bir değişiklik var bu da bizimle alakalı değil, çünkü biz kanun koyucu değiliz, bu sistemle ilgili olarak velilerimize herhangi bir yorumda bulunmayınız. Bildiğimiz açık uçlu sorunun olmadığı, sekizinci sınıftan sorulacağını ve sorulacak soru sayıları.  İlerleyen günlerde bu konu netleşecek” dedi.  Gün ayrıca, sosyal etkinlikler hakkında da bilgi vererek sosyal etkinliklerin önemini de değindi. Toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde bilgi alış verişi ile sonlandırıldı.

Devamı...

T.C ÇAYIRLI İCRA DAİRESİ 2017/16 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇlK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞ1NMAZIN Özellikleri            : Erzincan İl, Çayırlı ilçe, 187 Ada, 1 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Atatürk Mahallesinde belediye imar planı içinde, 3 katlı apartmanın 1. kat 4. nolu dairesidir. Şehir merkezinde kaymakamlık binasının kuzeyinde yer almaktadır. Çevresinde tüm ticari ve sosyal donatı alanları mevcut, belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanır, şehrin rağbet gören bir bölgesinde yer alması, parsel geometrik şeklinin düz olması ve eğimsiz bir arazi üzerinde yer alması almaktadır. Parsel mesken olarak kullanılmakta batı-kuzey ve güney cephelidir. Taşınmazın yer aldığı ana binanın çatı örtüsü oluklu sac dış cephesi boyalı giriş kapısı demir doğramadır. Yapı sobalı olup kalorifer tesisatı ve asansör mevcut değildir. Mesken, koridor, mutfak banyo, WC, 2 adet ve salon kısımlanndan oluşmaktardır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri PVC dogramadır. Zemin laminat parke, duvar boyaları yenidir. Yapı alanı 95m2 olarak ölçülmüştür. Parsel üzerindeki mesken olarak kullanılan yapı 3. sınıf A grubu yapı sınıfına dahil olup birim maliyeti 964 TL, yıpranması %20’dir, ayrıca taşınmazın bodrum katında 4 numaralı bölümde kömürlüğü bulunmakta alanı 20m2’dir. Adresi                                  : Çayırlı / ERZİNCAN Yüzölçümü                         : 10.221,59 m2 Arsa Payı                             : 1/72 İmar Durumu                    : Var , Kat sayısı 3, Bulunduğu Kat 1 inşaat tarzı Betorname Kıymeti                                : 66.477,60 TL KDV Oranı                          : %1 Kaydındaki Şerhler          : Erzincan İcra Müdürlüğü’nün 2017/2139 Esas, İstanbul 12. Icra Müdürlüğü 2017/13583, Bayburt İcra Müdürlüğü 2017/248 Esas,  Erzurum 1. İcra Müdürlüğü 2017/2854 Esas sayılı dosyaları ile haciz                                                                                                              şerhi bulunmaktadır. Satış Günü                         : 26/12/2017 günü 10:00 – 10:15 arası Satış Günü                         : 22/01/2018 günü 10:00 – 10:15 arası Satış Yeri                            : ÇAYIRLI ICRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI ———————————————————————————————————————————— Satış şartları : 1- ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırana gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilır. Damga vergisi, KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim bedelinden  masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas Kanununun 133 ünlü maddesi gereğince ihale feshedilir. ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, haşkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2017   Basın No:14682                Yayın Tarihi: 29.11.2017

Devamı...

2018 YILI BRÜLÖR BAKIMI

K.Y.K. ERZİNCAN İL MÜDÜRLÜĞÜ DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2018 Yılı Brülör Bakımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: İhale Kayıt Numarası                                                                :2017/615943 1-İdarenin a) Adresi                                                                                     :Başbağlar Mahallesi 1400. sokak 55 24000 ERZİNCAN  MERKEZ/ERZİNCAN b) Telefon ve faks numarası                                                   :4462244162 – 4462124326 c) Elektronik Posta Adresi                                                      :erzincanilm@kyk.gov.tr ç) İhale dokümanının görülebileceği                                   :https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ internet adresi 2-İhale konusu hizmetin a) Niteliği, türü ve miktarı                                                     :Müdürlüğümüz Erzincan Yurdu 3 Adet, Abdurrahim Reyhan Yurdu 9 Adet , Terzibaba Yurdu 2 Adet                                                                                                                                                                             Mengücek Gazi  Yurdu 3 Adet Otlukbeli Yurdu 7 Adet Toplam 24 adet brülörün periyodik bakım onarım işi. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. b) Yapılacağı yer                                                                      :K.Y.K. Erzincan İl Müdürlüğüne bağlı yurt müdürlükleri c) Süresi                                                                                    :İşe başlama tarihi 01.01.2018, işin bitiş tarihi 31.12.2018 3- İhalenin a) Yapılacağı yer                                                                     :Başbağlar Mahallesi 1400. Sokak No:55 ERZİNCAN b) Tarihi ve saati                                                                    :07.12.2017 – 14:00 4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler: 4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler: 4.1.1.3. İhale konusu işin yerine getirilmesi için alınması zorunlu olan ve ilgili mevzuatında o iş için özel olarak düzenlenen sicil, izin, ruhsat vb. belgeler, Servis ve hizmet yeterlilik belgesi 4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren İmza Beyannamesi veya İmza Sirküleri; 4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi, 4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğinin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimdeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, 4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu. 4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat. 4.1.5 İhale konusu işin tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz. 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir. 4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir. 5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir. İhale dokümanının görülmesi ve satın alınması: 7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 50 TRY (Türk Lirası) karşılığı https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ adresinden satın alınabilir. 7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları veya EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar kurumu Erzincan İl Müdürlüğü İhale Salonu adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir. İstekliler tekliflerini, Birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle, her bir iş kaleminin miktarı ile bu kalemler için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (doksan) takvim günüdür. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez. 13.Diğer hususlar: İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır. Basın No:14668                Yayın Tarihi: 29.11.2017

Devamı...

Erzincan Üniversite’sinde “Dilimiz Kimliğimizdir” Konferansı Verildi

Erzincan Üniversitesi, 2017 Türk Dili Yılı münasebetiyle yurdun farklı şehirlerinde düzenlenen “Dilimiz Kimliğimizdir” konferansına ev sahipliği yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurulu, Türk Dil Kurumu, Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen konferans Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Konferansa Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Polat, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğretim elemanları, öğrenciler ve davetliler katıldı.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurulu, Türk Dil Kurumu, Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen konferans Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Konferansa Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Polat, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğretim elemanları, öğrenciler ve davetliler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Türk Dil Kurumu Uzmanı Dr. Reşide Gürses, 2017 yılının Türk Dili Yılı olarak ilan edildiğini anımsatarak, 2017 yılı içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi. Bu etkinliklerden bir tanesinin de “Dilimiz Kimliğimizdir” konferansı olduğunu kaydeden Gürses, şöyle konuştu:  “14 farklı üniversitede düzenlenecek bu toplantılarda Türkçemizin; doğru, güzel ve etkili bir şekilde kullanılması amaçlanmıştır. Bu toplantılardan bir tanesinin de Erzincan’da düzenlenmiş olmasından çok memnunuz. “ Kültür ve Turizm İl Müdürü Arda Heb, Türkçenin dünyanın sayılı dillerinden biri olduğunu vurgulayarak,  Türkçenin son yüzyılda büyük olumsuzluklarla karşı karşıya kaldığını ifade etti. Bu olumsuzlukların giderilmesi amacıyla 2017 yılının Türk Dili Yılı olarak ilan edildiğini aktaran Heb, şöyle konuştu: “Başbakanlık genelgesi ile 2017 yılı boyunca “Dilimiz Kimliğimizdir” ana başlığı adı altında Türk Dili Konuşan Ülkeler Kurultayı başta olmak üzere, dilimiz kimliğimizdir makale ve deneme yarışması, tarih boyunca Türkçe sözlükler sergisi gibi birçok sayıda bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Bu etkinliklere öncülük eden kurumların başında Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Türk Dil Kurumu gelmektedir. Türk Dilinin ilelebet yaşaması adına kimliğimizin ana unsuru diliminiz, doğru, güzel ve etkili kullanılmasına yönelik adım atan herkese şükranlarımı sunuyorum.”Türkçenin son yüzyılda büyük olumsuzluklarla karşı karşıya kaldığını ifade etti. Bu olumsuzlukların giderilmesi amacıyla 2017 yılının Türk Dili Yılı olarak ilan edildiğini aktaran Heb, şöyle konuştu: “Başbakanlık genelgesi ile 2017 yılı boyunca “Dilimiz Kimliğimizdir” ana başlığı adı altında Türk Dili Konuşan Ülkeler Kurultayı başta olmak üzere, dilimiz kimliğimizdir makale ve deneme yarışması, tarih boyunca Türkçe sözlükler sergisi gibi birçok sayıda bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Bu etkinliklere öncülük eden kurumların başında Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Türk Dil Kurumu gelmektedir. Türk Dilinin ilelebet yaşaması adına kimliğimizin ana unsuru diliminiz, doğru, güzel ve etkili kullanılmasına yönelik adım atan herkese şükranlarımı sunuyorum.”Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Polat ise yaptığı konuşmada, dilin; bir milletin bütün tarihi boyunca edindiği kültürü, değer yargılarını, hayat tecrübelerini sinesinde toplayan onu koruyan ve yaşatan kutsal bir hazine olduğuna vurgu yaptı. Dilin sadece iletişim aracı olarak düşünülmemesi gerektiğini, dilin iletişim aracı olma niteliği yanında hem birey, hem millet için daha önemli olan yönünün kültürel kimliği belirleyici, koruyucu olan yönüne dikkati çeken Polat, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Milletin iç dünyasını ruhunu yansıtan dil, kişilerin mensubiyetlerinin, milletlerine olan bağlayıcılıklarının da belirleyicisidir. Kısaca dil, bir milletin parmak izi gibidir. Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın söylediği gibi: ’Türkçem benim ses bayrağım’…Bir milletin bağımsızlığı ve sonsuza dek yaşaması dilinin varlığı ve bağımsızlığıyla mümkündür. Yahya Kemal’in, ‘Bu dil annemin sütüdür’ diye nitelendirdiği bu enfes dil, bu dildir.”Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kazım Köktekin, Türk Dilinin köklü bir geçmişe sahip olması, geniş bir coğrafyada kullanılması ve konuşur sayısının fazla olmasıyla dünyanın sayılı dilleri arasındaki yerini aldığını belirtti. “Dilimiz, geçtiğimiz son yüzyılın ikinci yarısı ile içinde bulunduğumuz yüzyılda olumsuz bazı durumlarla karşı karşıya kalmıştır” diyen Köktekin, 2017 yılının Türk Dili Yılı ilan edilmesinde bunun önemli bir etken olduğunu söyledi. Köktekin şöyle konuştu: “Böyle bir kararla Türkçenin karşılaştığı olumsuzluklara çözüm yolları bulunması gerektiği noktasına dikkat çekmek, Türkçemizin daha doğru, etkin ve özenli kullanılmasında farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Böyle bir kararın alınmasında ülkemizin iş yeri ve mekân adlarında görülen ileri düzeyde kirliliğin, sosyal medya ve radyo-televizyon gibi yayın organlarında özensizliğin önüne geçilmesi, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, basın- yayın organlarının mevcut durumunun daha ileri seviyeye ulaşmaması için gereken önlemleri almaları gerekleri düşüncesi etkili olmuştur.” Dilin milli birlik ve beraberliğin en büyük teminatı olduğuna dikkati çeken Köktekin, “Ülke genelinde dilimizin doğru kullanılması iş yeri adlarındaki kirliliğin önüne geçilmesi, gereksiz yere kullanılan bazı yabancı kelimelerin yaygınlaşmasının önlenmesi, özellikle sosyal medyada dil konusundaki özensizliğin giderilmesi, dilimizin İngilizce baskısından kurtarılması, Türkçenin bilim dili olarak kullanımının yaygınlaştırılması, dil bilincinin derinleştirilmesi kapsamında bu etkinlikler düzenlenmiştir ve düzenlenmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.Köktekin, dilin ne olduğu, kimlik kavramı ve Türkçenin zenginliği hakkında katılımcılara bilgi aktardı.Programın sonunda Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz tarafından Prof. Dr. Kazım Köktekin’e plaket takdim edildi.

Devamı...

Watch Dragon ball super