21 Kasım Çarşamba , 2018

Daily Archives: Ocak 16, 2018

Ergan Kayak Merkezi Bu Sezon Işık Saçıyor-Manşet

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na bağlı olarak faaliyet gösteren Erzincan Oto Tamircileri Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi daha önce yolun ışıklandırmasıyla dikkatleri üzerine çekerken şimdi ise bu sezon açılan pist ışıkları gözleri yeniden kayak merkezine çevirdi. Erzincan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi işletmesi bu sezon İl Özel İdaresi tarafından yapılıyor. Erzincan’da şehir merkezinden bakıldığında adeta bir yıldız gibi parlayan kayak merkezinin sezonu açması için kar ve hava koşullarının uygunluğu bekleniyor. Erzincan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi, bu sezon kar yağışının olmaması ve hava koşullarının suni karlama için yetersiz olması nedeniyle sezonu hala açamadı. Sezonun açılmaması kayak severleri üzdü. Ancak bu yıl kayak pistinde yapılan değişikler aynı zamanda sevindirirdi. Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi, her yıl olduğu gibi yerli ve yabancı kayakseverleri misafir etmek için kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasını bekliyor. Munzur Sıra Dağları’nın, eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi 12 km uzunluğundaki kayak pistleri ile hem kış turizminde hem 12 aya yaygın bir şekilde birçok spor faaliyeti ile hem de doğasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek bir cazibe merkezi olmasına rağmen kar yağışının beklenenin çok altında olması Erzincanlıları üzdü. Türkiye’nin en uzun pistlerine sahip olan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi, aynı anda 450 kişiyi taşıyabilecek kapasitedeki yeni teknoloji telesiyej sistemi ile her yıl olduğu gibi bu yılda gün boyu kayakseverlerin eğlencesine ortak olmayı hedefliyor. Tesisten görünen Fırat Vadisi manzarası ve 1200 metrelik aydınlatılan kısımla gece saat 12’ye kadar kayak severlerin kayak yapılabileceği bir pist olarak oluşturulan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi gece kayma imkânıyla da ilgi odağı olacak.

Devamı...

Başkan Başsoy, Eski Sanayi Esnafını Ziyaret Etti

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Başsoy, ziyaretleri kapsamında eski sanayi esnafını ziyaret etti. Eski Sanayi esnafını ziyaret eden Başkan Başsoy, belediye çalışmalarını anlatarak istek ve önerileri dinledi. Gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Başsoy, ” Eski Sanayi bölgesinde esnaf ve hemşehrilerimizi ziyaret ettik. Erzincan halkının günlük hayatını kolaylaştırmak adına düzenlemeler yapıyoruz. Sosyal ve kültürel belediyeciliğin sorumluluklarını yerine getirerek Erzincan’ı yaşanabilir bir şehir haline getiriyoruz. Bundan sonraki süreç içinde de çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam edecek” dedi. Eski Sanayi Esnafı Başkan Başsoy’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek istek ve önerilerde bulundular.

Devamı...

Tüm Anaokulların da Dil Eğitimi Dönemi Başlıyor

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimince yürütülen ODAK: 21. Yüzyıl Projesi kapsamında anaokullarda başlatılacak olan “Erken Çocukluk Dönemi Dil Eğitimi” toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya Tekin’in başkanlığında tüm anaokulu müdürlerinin katılımıyla Yavuz Selim Anaokulunda yapıldı. Toplantıda ikinci dönemden itibaren 3-5 yaş arası öğrenciler için kulüp saatlerinde yapılacak olan dil eğitiminin detayları görüşüldü. Anaokulu müdürlerine “Erken Çocukluk Dönemi Dil Eğitimi” çalışmasıyla ve bu kapsamda okullarında yürütmeleri gereken işlerle ilgili bilgi verildi. Konuyla ilgili olarak Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı basın açıklamasında; “ODAK: 21. Yüzyıl projesiyle ilimizde yürütülen “Dil Eğitimde Nitelik Artırma Çalışmaları ve İl Politikalarının Oluşturulması” çalışmalarının amacı; temel kademelerden başlanarak tüm okullarımızda dil eğitiminin niteliğini artırmak ve performans odaklı bir dil eğitimi anlayışını benimsemek olarak belirlendi. Bundan dolayı öncelikli olarak anaokullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz için çocuklarımızın bulundukları döneme uygun ve nitelikli bir dil eğitimi vermek bu çalışmaların ilk basamağını oluşturuyor. Bu çalışma kapsamında Müdürlüğümüze bağlı çalışan 18 İngilizce öğretmeni gönüllü oldu ve konuyla ilgili çalışmalara başladı. Okullarımızda kulüp faaliyetleri kapsamında velilerden gelecek talep doğrultusunda 3-5 yaş arası çocuklarımıza oyun, şarkı, görsel ağırlıklı ve etkinlik temelli olarak dil eğitimi verilecek. Gönüllü öğretmenlerimiz “Erken Çocukluk Döneminde Dil Eğitimi” konulu bir eğitimden geçtikten sonra ikinci dönemden itibaren anaokullarımızda oluşturulan sınıflarda kulüp saatlerinde eğitimlere başlayacaklar” ifadelerine yer verildi.

Devamı...

Keklik ve Tavşan Avı Sezonu Kapandı

Erzincan da 2017-2018 av sezonun da 21.08.2017 tarihinde başlayan keklik ve tavşan avının geçtiğimiz Pazar günü itibariyle sona erdiği açıklandı. Konuyla ilgili olarak Erzincan Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklamasında; “ Erzincan da 2017-2018 av sezonun da 21.08.2017 tarihinde başlayan keklik ve tavşan avı 14.01.2018 tarihi itibariyle sona ermiştir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Merkez Av Komisyonu kararıyla ilimizde 2017-2018 av sezonu 26.08.2017 tarihinde bıldırcın, üveyik, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayan av sezonu daha sonraki tarihlerde ördek türleri, keklik ve tavşan avıyla devam etmiştir. İlimizde 14 Ocak 2018 tarihi itibariyle keklik ve tavşan avı sona ermiştir. İlimizde ördek türleri, yaban domuzu ve çakal avı da 25.02.2018 tarihinde sona erecektir. Özellikle keklik ve tavşan avının başlamasıyla ilimizde yoğun avcı baskısı olmuştur. Avın yapıldığı çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatil günlerinde ilimizde bu günlerde ortalama bir günde 350-1050 arasında avcı AVBİS’ten randevu alarak avlanmıştır. Avcıların keklik için verilen kotanın yüzde 59’unu, tavşan için de yüzde 23’ünü kullandıkları tespit edilmiştir. Av ve yaban hayatının sürdürülebilirliğini sağlamak için kontrol ve denetim faaliyetleri devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Devamı...

Sağlık Müdürü Hirik, İlçe Hastanelerini Ziyaret Etti

Erzincan İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erkan Hirik ve Kamu Hastanesi Başkanı Uzm. Dr. Babürşah Taşlı Tercan, Otlukbeli ve Çayırlı ilçe hastaneleri ziyaret ettiler. İlk olarak Tercan Hastanesini ziyaret eden Erzincan İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr Erkan Hirik hastane başhekiminden hastane hakkında bilgiler aldı. Hastane sorunları ve hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra hastaneyi gezen Hirik, mevcut durumu görüşüp değerlendirme yapacaklarını ve tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmaları başlatacaklarını söyledi. Son olarak, hastane personeli ve hastanede tedavi olan hastaları ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Hirik, hastaların ve personelin sıkıntılarını dinledi.

Devamı...

Watch Dragon ball super