21 Kasım Çarşamba , 2018

Daily Archives: Ocak 22, 2018

TÜGVA’da Osmanlıca Kursları Başlıyor

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Erzincan Kadın ve Aile Koordinatörlüğü, üçüncü dönem Osmanlıca kursları başlıyor. TÜGVA Erzincan Kadın ve Aile Koordinatörlüğü sosyal ve kültürel etkinliklerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda hafta sonu katılmak isteyen kişilere Osmanlıca Eğitimleri düzenlenecek. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Erzincan Kadın ve Aile Koordinatörlüğü, üçüncü dönem Osmanlıca kursları başlıyor. TÜGVA Erzincan Kadın ve Aile Koordinatörlüğü sosyal ve kültürel etkinliklerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda hafta sonu katılmak isteyen kişilere Osmanlıca Eğitimleri düzenlenecek.  TÜGVA Erzincan İl Temsilciliği binasında verilecek eğitimlerde, geleceğin teminatı gençlerin eğitim hayatlarını destekleyecek, ahlaki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak etkinliklerinin devamlı hale geleceği bildirildi.    TÜGVA Erzincan Kadın ve Aile Koordinatörü Sehel Sağırlı, yaptığı açıklamada, etkinliklerine bir yenisi daha eklediklerini belirterek, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, merhametli, başarılı ve sorumluluk sahibi gençler yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Osmanlıca eğitimlerine her yaştan bayanın katılabileceğine dikkat çeken Sağırlı, “Türkiye Gençlik Vakfı olarak öğrencilerimizin hafta sonu tatillerinde  yorgunluklarını çeşitli aktivitelerle atacakları, kendilerini ahlaki ve manevi olarak geliştirmeyi ihmal etmeyecekleri programlarımıza hayırlısıyla başladık.’’dedi. TÜGVA Erzincan Kadın ve Aile Koordinatörü Sehel Sağırlı, yaptığı açıklamada, etkinliklerine bir yenisi daha eklediklerini belirterek, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, merhametli, başarılı ve sorumluluk sahibi gençler yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Osmanlıca eğitimlerine her yaştan bayanın katılabileceğine dikkat çeken Sağırlı, “Türkiye Gençlik Vakfı olarak öğrencilerimizin hafta sonu tatillerinde  yorgunluklarını çeşitli aktivitelerle atacakları, kendilerini ahlaki ve manevi olarak geliştirmeyi ihmal etmeyecekleri programlarımıza hayırlısıyla başladık.’’dedi.  Osmanlıca kursuna gösterilen ilginin her geçen gün arttığı belirten Sağırlı, TÜGVA’da 3 yıldan bu yana düzenlenen Osmanlıca kurslarında her yıl ortalama 30 öğrencinin kursu tamamlayarak, Osmanlıca sertifikası almaya hak kazandığını belirtti.

Devamı...

Fatih Mahallesi Meclis Toplantısı Yapıldı

Erzincan Belediyesi tarafından yapılan mahalle meclisi toplantıları devam ediyor. Toplantılar kapsamında Fatih Mahallesinde, mahalle meclis toplantısı gerçekleştirildi. Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, başkan yardımcıları ile birlikte Fatih Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.Burada mahalle halkının sıkıntılarını ve önerilerini dinleyen Başkan Başsoy yaptığı açıklamasında; “Bu Akşam FatihMahallemiz’de Başkan Yardımcılarımız ve Müdürlerimiz ile Mahalle meclisi toplantımızda mahalle sakinlerimizle bir araya geldik.Burada mahalle halkının sıkıntılarını ve önerilerini dinleyen Başkan Başsoy yaptığı açıklamasında; “Bu Akşam FatihMahallemiz’de Başkan Yardımcılarımız ve Müdürlerimiz ile Mahalle meclisi toplantımızda mahalle sakinlerimizle bir araya geldik. Mahalle sakinleriyle yaptığımız toplantımızda da vatandaşlarımızın ekstra talep ve temennilerini dinleyip, genel istişare ve değerlendirme ile toplantımızı sonlandırdık. Göreve geldiğimiz günden bu yana, şehrimiz için gece gündüz demeden görevimizi ifa ediyor, hemşehrilerimize hak ettiği yaşamı sunmak için çaba gösteriyoruz. Rabbim muvaffakiyetlerimizi artırsın” dedi.

Devamı...

Erzincan Barosu’ndan Büyük Takdir Toplayan Birlik Gecesi

Erzincan Baro Başkanlığı tarafından anlamlı bir etkinliğe imza atıldı. Erzincan Baro Başkanlığı öncülüğünde avukatlara yönelik olarak birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi düzenlendi.Erzincan Barosu Başkanlığının genç ve kıdemli avukatları bir araya getirdiği gecede diyalog ve dayanıştırmayı artırabilmenin yanı sıra tecrübelerin paylaşımı ön planda tutuldu. Yaklaşık yüz davetlinin katıldığı gece de konuşan Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk açıklamasında; “Meslektaşlarımızla aramızdaki birlik, beraberliği, dayanıştırmayı, kaynaştırmayı gerçekleştirmek adına üçüncüsünü düzenlediğimiz gecemizde yaklaşık yüz meslektaşımızla bir aradayız. Bunu yapmakta ki amacımız genç meslektaşlarımızla, kıdemli meslektaşlarımızın tanışmasına vesile olmak, tecrübelerin paylaşılmasına, ilişkilerin artırılmasına vesile olmak. Bundan sonra da birlik, beraberlik, dayanışma gecelerimiz devam edecek. Sonuçta stresli, yorucu bir iş yapıyoruz. Bu iş neticesinde de bazen meslektaşlarımızla bir araya gelip dertlerini, sıkıntılarını dinleyip çeşitli ikramlar yaparak böyle güzel organizasyonlar yapıyoruz. Bu organizasyonları her iki ayda bir üç ayda bir devam ettireceğiz. Ben bu gecemize katılan tüm meslektaşlarımıza buradan teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Üçüncüsü düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Fevzioğlu, Erzincan Barosu Genel Sekreteri Av. Buket Yavuz’a büyük sürpriz yaparak telefonla görüntülü olarak programa katılıp Yavuz’un doğum gününü kutladı. Av. Buket Yavuz’a bir sürprizde Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk tarafından yapıldı. Baro amblemli doğum günü pastası, programa katılan avukat ve stajyerler tarından kesilerek katılımcılara ikram edildi. Erzincan Barosu Genel Sekreteri Av. Buket Yavuz, düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde karşılaştığı sürprizi hayatı boyunca unutamayacağını belirterek, bu gecede emeği olan başta baro başkanımıza ve tüm katılan arkadaşlarıma teşekkür ederim dedi. Geceye katılan avukatlar ise birlik, beraberlik ve dayanışma gecesini düzenleyen Erzincan Baro Başkanı Adem Aktürk’e ve yönetimine teşekkür ederek bu tür gecelerin sıklıkla tekrarlanması gerektiğini, birlik ve beraberlik adına bu tür organizasyonların önemli olduğunu belirttiler.

Devamı...

Ergan Dağı’nda Kayak Sezonu Açıldı

Erzincan’daki Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi’nde, kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla kayak sezonu açıldı. Erzincan’daki Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi’nde, kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla kayak sezonu açıldı.  Kayak severlerin sezonun ilk gününde pistleri doldurdu. Sezonun ilk gününde Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu, Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun ile Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi’ne gelerek incelemelerde bulundu. Sezon açılışı dolasıyla bir açıklama yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş; “Malumlarınız tüm yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmiştir. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında açtığımız Ergan Dağı kayak sezonunu bu yıl ancak Ocak ayının 20’sinde açabildik. Sezon açılışı dolasıyla bir açıklama yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş; “Malumlarınız tüm yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmiştir. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında açtığımız Ergan Dağı kayak sezonunu bu yıl ancak Ocak ayının 20’sinde açabildik.  Birde güzel bir tesadüfte karnelerin alınma gününe denk geldi. Bu yıl pist alanında çok iyi çalışmalar yaptık. Akşam saat 5’ten sonra da insanların kaymasına imkan sağlayabilecek pist ışıklandırmasını tamamladık, Telesiyeş sistemine ek olarak telesiki sistemimiz faaliyete geçti. İnsanlarımız çekinmeden, korkmadan buyursunlar Ergan dağımıza gelsinler. Burada profesyonel çalıştırıcılarımızla insanlarımız kayak yapmayı da öğrenirler. İnsanlarımız çocuklarını alsın karne hediyesi olarak buraya gelerek keyifli saatler geçirecekler” dedi. 2 bin 970 rakımlı kayak merkezi Cumartesi ve Pazar günü en kalabalık günlerini yaşadı. Erzincan halkı yenilenen merkezde karne tatiline giren çocuklarıyla birlikte karın keyfini çıkardı.

Devamı...

AK Parti’de Kongre Coşkusu Yaşanıyor

AK Parti Erzincan İl Başkanlığı’nda kongre öncesi hazırlık çalışmalarına hız verildi. Kongre öncesinde Erzincan Milletvekilleri Av. Serkan Bayram, Sebahatttin Karakelle, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Keleş ve parti yönetimi  ilçe başkanlıklarını ziyaret ettiler.  AK Parti Erzincan İl Başkanlığı’nda kongre öncesi hazırlık çalışmalarına hız verildi. Kongre öncesinde Erzincan Milletvekilleri Av. Serkan Bayram, Sebahatttin Karakelle, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Keleş ve parti yönetimi  ilçe başkanlıklarını ziyaret ettiler.  Ziyaretler kapsamında Kemah, İliç, Kemaliye, Refahiye, Tercan, Kargın, Çadırkaya parti teşkilatları ziyaret edildi.  Gerçekleştirilen ziyaretlerle ilgili olarak AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci yaptığı yazılı açıklamasında; “ Yapımı tamamlanan, Merkez Spor Salonumuzda incelemelerde bulunduk. 13 Şubatta İl Kongremizi de yapacağımız bu salonun yapımında emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Sayın Milletvekillerimiz, Merkez İlçe ve Gençlik Kolları Başkanlarımızla beraber Kemah, İliç Kemaliye ve Refahiye ilçelerimizi ziyaret ettik. Milletvekilimiz Sayın Serkan Bayram ile birlikte 5 Ocakta şehit olan kardeşimiz Adem Akpınar’ın baba evini ziyaret ettik. Allahım böyle acıyı bir daha yaşatmasın. 13 Şubatta yapacağımız İl Kongresi öncesinde Tercan, Kargın ve Çadırkaya, Çayırlı, Otlukbeli ve Tercan teşkilatlarımızı da ziyaret ettik” dedi.

Devamı...

BU ŞEHRE VE BU İNSANLARA ÇOK YAZIK!

Uzun zamandır yazmak istiyordum. Rahatsızlığım nedeniyle bu isteğimden uzak kaldım. Zaman hızla ilerliyor; ve bizler hep bir bahanenin arkasına saklanarak, isteklerimizi öteliyoruz. Vakit varken, fırsatını bulmuşken yazmak lazım. Ben de öyle yapıyorum.   Geçen günlerde Erzincan Belediye başkanı Sayın Cemalettin Başsoy’u ERT Şah TV’de Semih Peker’in programında izledim. Beklediğim soruyu Semih Bey sorduğunda, vereceği cevabı çok merak ediyordum: Otopark sorunu ve konutlarda yapılması yasal zorunluluk olan kapalı otopark mevzusuna ilişkin cevabı ne tatmin edici oldu Başsoy’un ne de yasaya rağmen açıklayıcı oldu!   Yıllardır gazetemizde ve bu köşede dillendirdiğimiz bu eksiklik şehircilik ve yapılaşma mevzuunda olmazsa olmazlardan aslında. Devlet bu konuya el atmış, yasalar çıkarmış, mevzuat değişiklikleri yapmış ve belediyeleri de hem yetkili hem de etkili kılmış… Bizim başkanımız ne diyor cevaben televizyonda; yapmak istemeyenler cüzi bir miktar para öder ve bunu yapmayabilirler… O zaman niçin kanunlar çıkarılır ki?   Madem siz konut sahiplerine veya müteahhitlere yapmazsanız olur diyorsanız, bu eksiği, eksikliği siz gidereceksiniz demezler mi insana? Hani nerde; Erzincan Belediye tarafından yapılmış bir tane kapalı oto park? Şehirle ve bu şehrin insanıyla dalga geçer gibi konuşmak kolay! Madem bina yapanlara yaptırmıyorsunuz veya zorunlu tutmuyorsunuz, kendinizi sorumlu ve zorunlu tutsanıza.   Gazetemize ve matbaamıza çok yakın bir konaklama merkezi yapıldı. Siz otel deyin, motel deyin, apart veya pansiyon deyin… Fark etmez… Burada konaklayacak müşterilerin araçlarını park edecekleri herhangi bir otopark alanı yok. Erzincanlı her vatandaş gibi onların müşterileri de yolun kenarına, kaldırımın kenarına araçlarını park etmek zorundalar. Dedim ya, çünkü binaya ait herhangi bir otopark alanı yok. Bu binaya ruhsat ve oturma iznini Erzincan Belediyesi veriyor. Sormazlar mı adama, kardeşim hadi mülk sahibi otopark yapmaktan imtina ediyor da, belediye olarak sen ne yapıyorsun diye?   Yazık… Bu şehre ve bu insanlara çok yazık… Bunu sorgulayacak ve yöneticileri buna zorlayacak insanlar bu şehirde ne zaman seslerini çıkarmaya başlarlarsa inanın o zaman bu şehirde çok şey değişecektir.   Vesselâm!

Devamı...

Watch Dragon ball super