20 Mart Çarşamba , 2019

Daily Archives: Ocak 30, 2018

Yücel, KEMAV’da Güven Tazeledi

 Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı’nın 10 uncu Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurulda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, yeniden başkanlığa seçildi.   Yeniden göreve gelen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve KEMAV Başkanı Yücel yaptığı yazılı açıklamasında; “Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı (KEMAV)’mızın 10 uncu Olağan Genel Kurulu’nda şahsımı beşinci defa oybirliği ile Yönetim Kurulu Başkanı seçen Mütevelli Heyeti Üyelerimize teşekkür ederim.  Boş bulunan 10 Mütevelli Heyet Üyeliği için Genel Kurulumuzda yapılan seçimle 10 hemşehrimiz oy birliği ile Mütevelli Heyeti Üyemiz oldular, kendilerini kutlarım.  KEMAV’ın Yeni Yönetim ve Denetim Kuruluna seçilen Asil ve Yedek Üye takım arkadaşlarımı kutlarım. Bir önceki dönem birlikte çalıştığım takım arkadaşlarıma teşekkür ederim.  Allah yeni dönemde hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi. Erzincan Milletvekili Sabahattin Karakelle’nin de katıldığı genel kurulu da boş bulunan 10 Mütevelli Heyet Üyeliği için yapılan seçimde aralarında Hazine Müsteşarı Osman Çelik ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal’ın da bulunduğu on mütevelli heyeti üyesi oy birliğiyle seçildi. Yeni Mütevelli Heyet üyeleri ise şöyle: 1-Osman Çelik, Hazine Müsteşarı 2-Ahmet Güldal, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı 3-Ahmet Rıfat Yetkin, Türkiye Emlakçılar Federasyonu Başkan Yardımcısı 4-Basri Ayangil, İşadamı 5-İsmail Duru, İşadamı 6-Müştak Ağrikli, İşadamı 7-Rıza Erman, İşadamı 8-Şinasi Ersoy, İşadamı (Grafiker, Tasarımcı) 9-Talat Uzunoğlu, İşadamı 10-Ufuk Bayraktar, İşadamı Ardından yapılan seçimle yeni dönem için göreve gelen KEMAV’ın Yönetim ve Denetim Kurulları Asil ve Yedek Üyeleri ise: İsmail Yücel ​2. Dr.Ferudun Çelikmen ​​3. Aytül Erdaloğlu ​​4. Ayşe Karausta ​​5. Mehmet Yurdakul ​​6. Bekir Taner Ateş ​​7. Müştak Ağrikli ​​Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: ​​1. Fatih Çetinkaya ​​2. Ahmet Rıfat Yetkin ​​3. Etem Kılıç 4. Mehmet Ali Kalkuloğlu ​​Denetleme Kurulu Asil Üyeleri: ​​1. Salih Yılmaz ​​2. Günhan Ünsal ​​3. Ömer Kesginkılıç ​​Denetim Kurulu Yedek Üyeleri: ​​1. Mustafa Tamer Aksoy ​​2. Rıza Erman

Devamı...

Ergan Kayak Merkezi Artık Gecede Hizmete Açık

Erzincan da kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaştığı Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezinde bu sezon itibarıyla gece kayağı da yapabiliyor. Sadece profesyonel sporcuların değil kayak bilmeyen vatandaşların da faydalanabileceği şekilde hizmet vermeye hazır hale getirilen Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’nde incelemelerde bulunan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, tüm kayak severleri gecede kayak yapabilme fırsatı bulabilecekleri Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’ne davet etti.  Türkiye’nin en uzun pistlerine sahip olan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi, aynı anda 450 kişiyi taşıyabilecek kapasitedeki yeni teknoloji telesiyej sistemi ve kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla her yıl olduğu gibi bu yılda gün boyu kayak severlerin eğlencesine ortak olmak için kapılarını açtı. Munzur Sıra Dağları’nın, eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi 12 km uzunluğundaki kayak pistleri ile hem kış turizminde hem 12 aya yaygın bir şekilde birçok spor faaliyeti ile hem de doğasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerek, bu sezon itibarıyla da ışıklandırılmış pistlerde tüm kayak severleri gece kayağıyla buluşturdu.  Tesisten görünen Fırat Vadisi manzarası ve bu sezon 1200 metrelik aydınlatılan kısımla gece saat 12’ye kadar kayak severlerin kayak yapılabileceği bir pist olarak oluşturulan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi gece kayma imkânıyla da ilgi odağı oluyor.  Her yıl her yaştan kayak tutkunun büyük ilgi gösterdiği Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi birçok müsabakaya da ev sahipliği yapmak için gün sayıyor. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’nde akşam etkinliklerinin kayak severlere ayrı bir heyecan kattığını dile getirerek, kayak merkezindeki gece aydınlatmalarıyla da tüm kayak severlerin daha uzun süre kayak yapılabileceğine değindi. Vali Arslantaş, sömestr tatilini değerlendirmek üzere Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’ne akın edecek olan tüm kayak severlere ışıklandırılmış pistlerde yağan karın altında kayarak unutulmaz bir gece yaşamaya davet etti.

Devamı...

Erzincanlı Sporcular’dan Zeytin Dalı Harekâtı’na Destek

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) tarafından Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’na Erzincanlı sporcular destek verdi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Afrin’de terör örgütlerine düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı’na Erzincanlı sporcular destek verdi. Erzincan sporcular, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Afrin’de terör örgütlerine düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı’na, Zeytin Dalı Harekâtı’nda Mehmetçiğin yanında olduklarını göstermek için pankart açarak karşılamaya çıktılar. Erzincan’da amatör futbol kulüplerinden U16 Yaş kategorisinde mücadele eden spor kulüpleri bir araya gelerek, Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’na destek oldu. Mehmetçiğin Afrin’de tüm insanlığın yüklerinin sorumluluğuyla cephede savaş verdiğini ifade eden Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Emin Turan; “Bugün Mehmetçiğimiz Afrin’de bu toprakların, bu milletin bekası için canını ortaya koyarak bu topraklara yan gözle bakanlara şöyle diyorlar; boşuna kafanızı bu tarafa yöneltmeyin. Biz ki tarihte sömürge olmamış bir milletin çocuklarıyız. Biz ki tarihte insanlığın vicdanı olduğumuz gibi bugün de insanlığın vicdanı olacağız ve insanlığın vicdanı olmaya devam edeceğiz. Nerede bir mazlum varsa onun yanında olmaya, nerede bir zalim varsa onların karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz diyorlar. Şimdi bize düşen onlara dua etmektir” diye konuştu.

Devamı...

İnce, “Kahraman Mehmetçiğimizin Duacısı Olduğumuzu Bildiririz”

Erzincan Makine Mühendisleri Odası Başkanı Harun İnce, Makine Mühendisleri Odasının üst birliği olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin görüşlerine katılmadıklarını açıkladı. Erzincan Makine Mühendisleri Odası Başkanı İnce konuyla ilgili olarak; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Özgür Suriye Ordusunun birlikteliğiyle Afrin bölgesine Yönelik Zeytin Dalı Harekâtı başlatmıştır ve bu harekât güç kaybetmeden devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu bu harekât, devletimizin ve milletimizin bekasını yakından ilgilendirmektedir. Harekâtın amaçları; bekamızı olumsuz etkileyebilecek bu bölgedeki dış destekli terör unsurlarının bölgeden temizlenmesi, teröre ve terörist grupların insafına bırakılmış olan bölge ve bölge insanına barışın ve huzurun tekrar temini ve sınır güvenliğinin sağlanması olarak dünyanın en insani milletinin, en insani ordusu olan Türk Silahlı Kuvvetlerince açıklanmıştır. Yıllardır bölgede dış kaynaklı oyunların oynandığı, bölgede yer alan devletlerin bundan ne şekilde etkilendiği ortadayken;  savaşın, etnik ve mezhepsel katliamların yaşandığı, insanların yurtsuz bırakıldığı, göç etmek zorunda kaldığı ortadayken; bölgede oluşturulmaya çalışılan terör örgütleri birlikteliği ile ülkemiz ve milletimiz için çok büyük tehditler oluşturulmuşken; yüce Türk Milletinin kahraman ordusunun bu harekâtına tüm Türk Milleti gibi bu milletin bireyi olmaktan gurur duyan Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Yöneticileri, Makine Mühendisleri Odası Erzincan İl Temsilciliği Yöneticileri, Yürütme Kurulları ve tüm üyelerimizle birlikte destek verdiğimizi, dün olduğu gibi bugün ve yarın da devletimizin ve milletimizin emrinde olduğumuzu ifade eder, kahraman Mehmetçiğimizin duacısı olduğumuzu bildiririz.             Son günlerde basın ve sosyal medya aracılığı ile Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yapmış olduğu bu kutlu harekâtın, Türk Tabipler Birliği üzerinden barışın ve insani kavramların kullanılarak eleştirilmesini, bu eksende Türk Tabipler Birliği ile aynı görüşte olduğunu ifade eden bağlı bulunduğumuz Makine Mühendisleri Odasının üst birliği olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin görüşlerine katılmadığımızı, söz konusu Devlet ve Milletse harici tüm insan ve yapıların teferruattan ibaret olduğunu ifade eder,  yüce Yaradan’dan ordumuza, milletimize güç vermesini ve ordumuzu muzaffer kılmasını temenni ederiz” dedi.

Devamı...

Erzincan’da Ava Giden Kişi Dağlık Alanda Ölü Bulundu

Erzincan’da avlanmak için evden ayrılan kişi, dağlık alanda ölü bulundu. Refahiye ilçesinde avlanmak için evden çıkan Serdar Durmuş’un (39) geri dönmemesi üzerine endişelenen ailesi, durumu İlçe Jandarma Komutanlığına bildirdi. Jandarmanın araştırmasında aracı Akçiğdem köyü yakınlarında bulunan Durmuş’a ulaşılması için askerler ve arama kurtarma görevlilerince bölgedeki dağlık arazide arama yapıldı. Arama sonucu ölü bulunan Durmuş’un cesedi, cumhuriyet savcısının incelemesi sonrası Refahiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Durmuş’un cesedinin, ölüm nedeninin araştırılması amacıyla Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderileceği belirtildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi. Kaynak: AA  

Devamı...

Watch Dragon ball super