21 Kasım Çarşamba , 2018

Daily Archives: Şubat 12, 2018

Başbakan Yıldırım Erzincan’a Geliyor 

Haber: Eren Varlı AK Parti Erzincan 6. Olağan il kongresi 13 Şubat Salı günü yapılacak. AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci Yaptığı açıklamada, kongrenin Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirileceğini belirtti. AK Parti Erzincan 6. Olağan il kongresi 13 Şubat Salı günü yapılacak. AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci Yaptığı açıklamada, kongrenin Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirileceğini belirtti. Erzincan Merkez spor salonunda gerçekleştirilecek olan Millete Hizmet Yolunda 6. Olağan il kongresi öncesinde açıklamalarda bulunan AK Parti Erzincan İl Başkanı Şireci yaptığı açıklamada; “ Sadece Erzincan’ımızın değil tüm Türkiye’nin Medarı İftiharı olan sayın başbakanımızın katılımı ile Erzincan 6. İl olağan kongremizi yapacağız. Sayın başbakanımızın yanı sıra genel başkan yardımcıları, Bakanlarımız ve Milletvekillerimizin büyük katılımı ile gerçekleştireceğimiz kongremize tüm Erzincanlı vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi Fatih Mahallesi Öğretmen Evi yolu üzerinde Erzincan Merkez Kapalı spor salonunda 13 Şubat Salı günü saat 13.00 da başlayacak olan Kongrenin hazırlık çalışmalarını günler öncesinden başlattıklarını da belirten Başkan Şireci, inşallah Erzincan’a yakışır bir tarzda Başbakanımızı ağırlayacağız. Havalimanından doğrudan kongre salonuna geçip buradan da tüm Türkiye ve dünya kamuoyuna yapacağı konuşmaları dinleyeceğiz. AK Parti Erzincan 6. Olağan il kongremiz Erzincan ve Bölgemize Hayırlar getirmesini diliyorum” açıklamasında bulundu.    

Devamı...

Zafer Gecesi ve Konser İptal Edildi

  Haber: Eren Varlı   13 Şubat Erzincan’ın Kurtuluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında 13 Şubat 2018 tarihinde saat 19.00 da 13 Şubat kapalı spor salonunda yapılması planlanan Zafer gecesi etkinlikleri ve konser Afrin de ki şehitlerimiz nedeniyle iptal edildi. Konuyla ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy; “ Saygıdeğer hemşerilerim; Afrin de ki şehitlerimiz nedeniyle 100. Yıl etkinlikleri kapsamında 13 Şubat 2018 tarihinde saat 19.00 da 13 Şubat kapalı spor salonundaki Zafer gecesi etkinlikleri ve konser iptal edilmiştir. Tüm hemşerilerimize saygıyla duyurulur. Tekrar dün Afrin de kaybettiğimiz şehitlerimize Allah’tan cc rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah ordumuzu, devletimizi ve milletimizi korusun” dedi.

Devamı...

Cirit Müsabakaları Başladı 

Haber: Eren Varlı Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen cirit müsabakaları başladı. Fatih Mahallesi’ndeki cirit sahasında düzenlenen organizasyonun açılışında Safari Atlı Spor Kulübü ile Osmanlı Atlı Spor Kulübü karşılaştı. Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında cirit müsabakaları gerçekleştirildi. Fatih Mahallesi’ndeki cirit sahasında düzenlenen organizasyonun açılışında Safari Atlı Spor Kulübü ile Osmanlı Atlı Spor Kulübü karşılaştı. Etkinliğin ilk gününde cirit müsabakalarını Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle, Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ile vatandaşlar izledi. Cirit müsabakalarının ilk gününde yarışmacıları izleyen Erzincan Valisi Arslantaş, bütün cirit sporcularına başarılar dileyerek, kazasız belasız bir karşılaşma olması temennisinde bulundu. Müsabakalarda Fatih Atlı İhtisas Spor Kulübü, Erzincan Atlı Spor Kulübü, Muhammer Aydın Atlı Spor Kulübü ve Tercan Mamahatun Atlı Spor Kulübü de mücadele edecek. Puan usulü yapılacak ve 3 gün sürecek müsabakalar sonunda dereceye girenlere kupa verilecek.

Devamı...

Tarihçi-Yazar Uğurluel, Mehmetçiğin Bilinmeyen Yönlerini Anlattı

Haber: Eren Varlı 13 Şubat Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel, Erzincan’da öğrencilerle buluştu. Tarihçi-Yazar Uğurluel, öğrencileri Osmanlı Devleti’nin 1.Dünya Savaşı’nda Savaştığı Cephelerin bilinmeyen yönleriyle bilgilendirdi. Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü organizasyonunda, Erzincan İl Müftülüğü Konferans salonunda Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel tarafından “Mehmetçik” konulu konferans verildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansa Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın Eşi Hanımefendi Hatice Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Sayın Yaşar Kemal Yılmaz, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş’ın Eşi Nesrin Savaş, kamu kurum müdür ve eşleri katıldı. Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel, konferansında Osmanlı Devleti’nin 1.Dünya Savaşı’nda Savaştığı Cephelere yönelik Mehmetçiklerin yaşadığı bilinmeyen yönleri öğrencilere aktararak, Türkiye üzerinde kurulmaya çalışılan kirli oyunlara karşı birlik ve beraberlik içerisinde dikkatli olunması gerektiğine değindi. Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, dünyanın dört bir tarafına medeniyet olgusunu taşıyan ecdadın torunları olarak, Türkiye’nin dünya üzerindeki izlerinin farkına varılması gerektiğini söyledi.

Devamı...

“Rol Model Aile” Projesi Masaya Yatırıldı 

Haber: Murat Keleş Erzincan’da “Rol Model Aile” projesinin ara değerlendirme toplantısı yapıldı. Barınmaya ve korunmaya muhtaç çocuklara yönelik olarak başlatılan proje toplantısı Çocuk Evleri Sitesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile koruyucu aileler katıldı. Programda konuşan Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan, bugüne kadar 67 koruma altındaki çocuğa sıcak yuva hizmetine sunduklarını belirterek, 2017 yılından beri Çocuk Evleri Sitesi’nde değişik hizmetlerle çocukların hayata bağlanmaları için bir dizi etkinlikler düzenlemeye devam ettiklerini bildirdi. Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak yürütülen Rol Model Aile Projesinin beraberinde getirdiği avantaj ve dezavantajları değerlendirmek üzere sunum yapan Çocuk Evleri Sitesi Müdiresi Kübra Kılıç ise her ne kadar çocuklara birer aile ortamı sağlanmaya çalışılsa da kurumsal kimlikler nedeniyle yeterli olunamadığını fakat gönüllü ailelerin desteğiyle çocukların ailelerin verdiği sıcaklığa ulaşabildiğine dikkat çekti. Kılıç, çocukların sosyal, kültürel ve manevi eksikliklerini gönüllü ailelerin yanında daha da çabuk giderdiklerini bu kapsamda çocukların gönüllü ailelerin yanında doğal ortamlarında faaliyetlere aktif katılım sağlayarak, öğrenmelerinin daha da kolaylaştığını kaydetti. Çocuklara kurumsal olarak desteğin verildiğini fakat kurumdan ayrıldıktan sonra gönüllü ailelerin desteğine ihtiyaç duyulduğunu aktaran Kılıç, bu kapsamda bundan sonraki süreçte de gönüllü ailelerin bu desteklerinin devam etmesini temenni etti. Erzincan da koruma altına alınan çocuklara yönelik olarak Erzincan Valiliğine bağlı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Rol Model Aile projesi kapsamında çocukların aile nüanslarına sahip olan kamu kurum ve kuruluş müdürleri rol model olarak bir yaşam koçu niteliğinde proje hedefindeki çocuklarla bugüne kadar sosyalleştikleri o anları katılımcılarla paylaştılar. Programda konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, koruma altında olan tüm çocuklarla rol model olarak olarak hayatın yükünü, onlarla birlikte omuzlayan ve onların hayatlarını idame ettirmeleri için önlerine çıkan her bir engeli aşmaları için destek veren tüm gönüllü ailelere teşekkürlerini ileterek, aile sıcaklığının tüm çocuklara hayatlarının her anında toplum olarak yaşatılması gerektiğine değindi.  

Devamı...

Watch Dragon ball super