19 Aralık Çarşamba , 2018

Daily Archives: Şubat 13, 2018

Gürkan, “Erzincanlıların 13 Şubat Kurtuluş Bayramını Kutluyorum”

Haber: Yusuf Bahadır Ulucan Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Gürkan, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Gürkan açıklamasında; “Tarihimiz, genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle omuz omuza vererek bu vatan için kendini adayanların şanlı zaferleriyle doludur” dedi. Tarihin her döneminde ülkemiz üzerinde oynanan oyunların hiç değişmediğine değinen Gürkan, “Tek yürek olarak birlikte işgale ve zulme karşı mücadele eden halkımız ve kahraman ordumuz, 13 Şubat 1918 tarihinde ilimizi işgalcilerden temizlemişlerdir. Üzerinden yüzyıl geçmesine rağmen bugün yaşadığımız ruh yine aynı mücadeleci ruhtur. Geçmişte birlik olup vatanımızı nasıl koruduysak bundan sonra da bizi bölmek isteyenlere karşı durup, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Tarihin her döneminde ülkemiz üzerinde oynanan oyunların hiç değişmediğine değinen Gürkan, “Tek yürek olarak birlikte işgale ve zulme karşı mücadele eden halkımız ve kahraman ordumuz, 13 Şubat 1918 tarihinde ilimizi işgalcilerden temizlemişlerdir. Üzerinden yüzyıl geçmesine rağmen bugün yaşadığımız ruh yine aynı mücadeleci ruhtur. Geçmişte birlik olup vatanımızı nasıl koruduysak bundan sonra da bizi bölmek isteyenlere karşı durup, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz.  Bize düşen en önemli görev, şartlar ne olursa olsun ülkemizi her yönden kalkındırmak ve bunun için tüm varlığımızla çalışmaktır.   Bu duygu ve düşüncelerle vatanımızın bağımsızlığı ve milletimizin birliği için hayatları pahasına kahramanca mücadele eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, tüm Erzincanlıların 13 Şubat Kurtuluş Bayramını kutluyorum” dedi.

Devamı...

Milletvekili Bayram, “13 Şubat Zaferi Erzincanlıların Kahramanlık Destanıdır”

AK Parti Erzincan Milletvekili Av. Serkan Bayram Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı münasebetiyle yayınladığı mesajın da; 13 Şubat 1918 acıların çile ve ıstırabın sevinç gözyaşlarına dönüştüğü gündür dedi.   Bayram mesajında; “Kurtuluş savaşımızın bütün dünya ülkelerine örnek olacak şekilde emperyalizme karşı büyük zaferle sonuçlandığını, bu zaferin sevgiyle, dayanışmayla emekle, kan ve gözyaşı ile, vatan ve millet aşkıyla kazanıldığını hiçbir vatandaşımızın kurtuluş savaşının hangi ahval ve şartlarda nasıl kazanıldığını unutmaması gerektiğini önemle vurgulamak isterim. 100 yıl önce “Önce Vatan” diyerek toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duran aziz şehitlerimizin, serden geçtiler in, bu azim ve kararlılığı, 100 yıl önceki dik duruşu, bugüne ve geleceğe taşımaya, yaşamaya ve yaşatmaya ihtiyacımız vardır. Bağımsızlığımızı sürdürmek, başı dik – alnı açık insanlar olarak huzur içinde yaşamak; Şanlı tarihimizden aldığımız ilhamla ayakta durabilmek, ecdadımızın 100 yıl önce sergilediği kahramanlığı kuşanmakla mümkündür.13 Şubat Zaferi “Yunusça sına seven, Yavuzca sına dövüşen Erzincanlıların kahramanlık destanıdır.” Bu kutlamaların amacı tarihin derinliklerine gidebilmek, o yıllarda yaşanan acıları anlayabilmek ve bu acılardan ders çıkarabilmektir. Kurtuluş Savaşına ilham kaynağı olmuş büyük bir mücadelenin bugünkü mirasçıları olarak hepimizin, yüz yıl önce yaşanan acıları asla unutmamız gerektiğini ifade etmek isterim. Dolayısıyla dün nasıl birlik olup vatanımızı şehrimizi işgalcilere karşı savunduysak bugün de, ayrılık tohumları ekerek bizi bölmeye çalışanların tuzağına düşmeyip, her zamanki gibi yine birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Dün olduğu gibi, bugün de, bu toprağın çocukları olarak, birlikte yaşama şuuruyla ülkemizi zirveye taşıma zamanıdır. Çünkü bizler, evlatlarımıza ve torunlarımıza, “Güçlü ve Lider Ülke Türkiye’yi en nadide bir miras olarak bırakmak mecburiyetinde ve sorumluluğundayız. Büyük Türkiye sevdasıyla; Can Erzincan’ımızı ve bütün vatan topraklarını bizlere bahşeden Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Devamı...

Şireci, “Yeni Bir Milli Mücadelenin Başlangıcındayız”

Bu gün, Erzincan’ımızın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıldönümü. Bu büyük mücadelenin üzerinden tam bir asır geçti. Kahraman ecdadımız, bu topraklar üzerinde emelleri olanlara, gereken dersi verdi. Bizler, vatanımızda hür ve bağımsız bir şekilde yaşayabilelim diye mücadele eden atalarımızı rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum. Bu gün Kurtuluş Bayramımızı buruk bir şekilde kutluyoruz. 100 yıl sonra bu gün aynı ruhla, aynı kutlu sevda ile kutsal vatanımız üzerinde emperyal oyunları bir kez daha bozuyoruz 100 yıl sonra bu gün, vatanımızın birliği, milletimizin dirliği, devletimizin bekası için yeni bir milli mücadelenin başlangıcındayız. Tam bir asır önce, iman dolu göğsümüzde, garbın afakını sarmış çelik zırhlı duvarları nasıl erittiğimizi, topraklarımız üzerindeki hain emelleri nasıl yok ettiğimizi unutan kirli düşünceler, yeniden bir araya geldiler. Geldiler ama bir şeyi hesaba katmadılar. Bu millet, aynı ruhla, aynı imanla yaşıyor ve yaşamaya devam edecek. Bu millet, dirayetli ve dik duruşuyla dünyayı titreten bir liderin, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ardında tek bir yumruk olmayı başardı ve devletimiz üzerinde, vatanımız üzerinde kirli hesaplar yapanlara gereken cevabı veriyor. Bu vesile ile tarih boyunca Allah uğruna, vatan uğruna şehid olmuş tüm yiğitlerimizi, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kurtuluş savaşı kahramanlarını, onyıllardır terör belası ile mücadele ederken verdiğimiz şehitlerimizi ve bu gün devletin ve milletin bekası için sınır ötesinde can veren tüm şehitlerimizi şükranla yad ediyor, her birinin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Bu vatan toprağın kara bağrında Sıra dağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca onun uğrunda Kendini tarihe verenlerindir

Devamı...

Bulut, “Kurtuluş Yıl Dönümümüz Kutlu Olsun”

Erzincan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ferhat Bulut 13 Şubat Erzincanın Kurtuluşumun 100 Yıldönümü Münasebetiyle Yaptığı Basın Açıklamasında “Bugün can Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtarılışının 100. Yıl dönümünü kutluyor olmanın mutluluğunu haklı onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz. Kurtuluş yıl dönümümüz kutlu olsun. Bu zafer bu kurtuluş destanı, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Anadolu coğrafyasında yakmış oldukları milli mücadele ateşinin sonucudur. Kurtuluş savaşımızın bütün dünya ülkelerine örnek olacak şekilde düşmana karşı büyük zaferle sonuçlandığını, bu zaferin vatan sevgiyle, dayanışmayla inaçla , vatan ve millet aşkıyla kazanıldığını hiçbir vatandaşımızın kurtuluş savaşının hangi ahval ve şartlarda nasıl kazanıldığını unutmaması gerektiğini önemle vurgulamak isterim.

Devamı...

Özsoy, “Türk Milleti Yabancı Güçlere Asla Boyun Eğmeyecektir”

Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci Yazar Kazım Erdem Özsoy, Erzincan’ın kurtuluşunun 100. Yıl dönümü dolasıyla bir basın açıklaması yaptı. Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci Yazar Özsoy yaptığı basın açıklamasında; “ Güzel Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamaktayız.  Erzincan, Birinci Dünya savaşında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Rus işgali zamanında silahlı ermeni çetelerinin birçok kanlı olaylara sebep oldukları savunmasız halka zulüm ve işkenceler yaptıkları tarihi bir gerçektir. İşgalci güçlerin zulmüne, insafsızca uygulamalarına maruz kalmıştır. 13 Şubat 1918 tarihinde özgürlüğüne kavuşmuştur. Kurtuluş’la birlikte, kendine güvenini tazelemiş ve var oluşunun iradesini hiçbir gücün kıramayacağını herkese açıkça ilan etmiştir. Erzincan’ın yiğit, mert ve vatanperver insanları tam yüz yıl önce vatanları için en yüksek makama şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Ben bu duygu ve düşüncelerle şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümünü kutlarken Afrin’de şehit düşen vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine ise başsağlığı diliyorum. Millet olarak bu günlerde daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Türk milleti yabancı güçlere asla boyun eğmeyecektir.  Ülkemizde bayraklar inmeyecek ve ezanlar susturulamayacaktır.  Türk Silahlı Kuvvetlerimizce yürütülen operasyonda ve yurdumuzun her köşesinde görev yapan güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Devamı...

Başsoy, “Yüz Yıl Sonra Yeni Bir Türkiye Kuruyoruz”

Haber: Eren Varlı Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 13 Şubat Erzincan’ın kurtuluşu dolasıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Başsoy mesajında; “Can Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutluyor olmanın engin mutluluğunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.   Tarih yazmayı gelenek haline getiren milletimiz, 1918 yılında başlatılan Milli Mücadele ile güzel Erzincan’ımıza bağımsızlığını kazandırmış ve imzalanan Erzincan Mütarekesi ile Doğu Anadolu Rus işgalinden resmen ve fiilen kurtulmuştur. Ruslar bugünkü hudutlarına çekilirken geride bıraktıkları mühimmat ve cephaneleri de tamamen Ermenilerin kontrolüne bıraktılar.   Ermeniler bir fert bırakmamak üzere Erzincan halkını imhaya kararlıydılar. Erzincanlı bir Ermeni komitacısı olan Dikran Papazyan’ın şu itirafı başka bir şahide gerek kalmayacak kadar açıktır. “Üç beş gün kadar daha geçmiş olsa idi komitecilerin almış oldukları tertibat sayesinde Erzincan’ı tamamen ateşler içinde bırakacaktık. Yakıp yıkacak bütün Müslümanları ve askerleri öldürecektik. Fakat buna vakit bulamadık. Demiştir. Kurtuluş Savaşı Kahramanımız Kâzım Karabekir Paşa ise şehrimizde karşılaştığı manzarayı şöyle anlatır: Yirmi bin Türkü bağrında taşıyan Erzincan kasabasında bir avuç insan kalmıştı. Eğer askerî dairenin içinde ve yanı başındaki müşirlik konağında yakılmak üzere hapsedilen insanları kurtarmak nasip olmasaydı belki de kasabada tek bir kimse göremeyecektik. Bütün kuyular şehit edilmiş insan cesetleriyle doluydu. Bir hayli yerlerde de binalar içinde yakılmışlardı. Bundan yüz yıl önce ecdadımızın fakr-u zaruret içerisinde verdiği kutlu mücadeleyle düşmanı topraklarımızdan kovmayı başardık. Ancak savaş hala devam ediyor. Düşmanlarımız aynı fakat bu kez karşımıza kendileri değil paralı askerleri ile çıkıyorlar. Bölgemizde, sınırımızın yanı başında oluşturmaya çalıştıkları terör devletiyle oyunlar kurmaya çalışıyorlar. Herkes bilsin ki bu coğrafyada oyun kurabilecek de oyun bozabilecek de tek devlet Türkiye Cumhuriyeti’dir. Entrika ile bin bir hile ile günlük birtakım girişimlerle kimseye boyun eğecek değiliz. Devletimiz her zamankinden daha güçlü ve daha inançlıdır. Sarı Kamışta donarak, Yemen çöllerinde yanarak şehit olan ecdadın torunları bu gün Suriye’de, destan yazmaya devam ediyor.  Mazlumlara her daim umut olan milletimiz Kudüs’te, Katar’da, Somali’de ve dünyanın birçok yerinde dünyaya insanlık dersi veriyor. Tarihimizden aldığımız ilhamla yeniden dünya siyasetine yön veriyoruz. Yüz yıl sonra yeni bir Türkiye kuruyoruz. Bu yeni Türkiye’yi hazmedemeyenlere sesleniyorum. Bu kutlu yükseliş, bu yeniden diriliş kaçınılmazdır.   Bu kutlu günde, bu topraklar için hayatını veren, canını feda eden kahraman şehitlerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinin tüm komutanlarını ve devlet adamlarını minnetle yâd ediyorum. 1918 yılında şehrimizdeki işgali sona erdiren müdahalenin komutanı Kazım Karabekir Paşa ve şehre giren birliklerin başındaki Mehmet Vehip Paşa ile emirlerindeki her bir nefere şükranlarımızı sunuyor ve Rahmetle anıyoruz.   Bu vesile ile ayrıca 15 Temmuz şehitlerine şükranlarımı arz ediyor, gazilerimize minnet duygularımı ifade etmek istiyorum” dedi.  

Devamı...

Vali Arslantaş, “Birlik ve Beraberlik İçinde Olmalıyız”

Haber: Eren Varlı Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Erzincan Valisi Arslantaş mesajında; “Şanlı tarihimiz, milletimizin bağımsız ve hür yaşamak uğruna yaptığı inanılması güç mücadelelere ve savaşlara sahne olmuş nice kahramanlık destanları ile doludur. Erzincan’ımızın kurtuluşunda da kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle tek yürek olan binlerce insanımız kahraman ordumuz ile birlikte işgale ve zulme karşı yiğitçe mücadele ederek 13 Şubat 1918 tarihinde ilimizi işgalcilerden temizlemiştir. Bugün, güzel Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gurur ile kutluyoruz. Tüm zor şartlara ve yokluklara rağmen kahramanca mücadele ederek bu kutsal vatan toprakları üzerinde hür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan ve bizlere bu gururu yaşatan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Bu kutlamaların amacı tarihin derinliklerine gidebilmek, o yıllarda yaşanan acıları anlayabilmek ve bu acılardan ders çıkarabilmektir. Kurtuluş Savaşına ilham kaynağı olmuş büyük bir mücadelenin bugünkü mirasçıları olarak hepimizin, yüz yıl önce yaşanan acıları asla unutmamız gerektiğini ifade etmek isterim. Dolayısıyla dün nasıl birlik olup vatanımızı şehrimizi işgalcilere karşı savunduysak bugün de, ayrılık tohumları ekerek bizi bölmeye çalışanların tuzağına düşmeyip, her zamanki gibi yine birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Tarihin hiçbir dönemimde asla esareti kabul etmeyen aziz milletimiz, bin yıl önce de yüz yıl önce de büyük kahramanlıklar göstererek eşsiz zafer ve destanlar yazmıştır. En son 15 Temmuz 2016’da da milli şuur ve kahramanlık duygumuzun hiç eksilmediğini ve sonsuza kadar da eksilmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha gösterdik. Hain darbe girişimine karşı meydanlara dökülen milyonlarca vatan evladı, hainlerin uçaklarına, tanklarına ve kurşunlarına göğsünü siper ederek, şehit veya gazi olma pahasına bayrağına, devletine, milletine ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Bugün bizlere düşen en önemli görev, ecdadımızın tarihe yazdığı kahramanlık destanlarından ve yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak birlik ve beraberlik içerisinde eğitimden sağlığa, ekonomiden sanayiye, tarımdan altyapıya kısaca her alanda ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği yüksek medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, halkımızın huzurlu, güvenli ve müreffeh bir yaşam sürmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve düşünceler içinde vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı, milletimizin birliği ve beraberliği için hayatları pahasına kahramanca mücadele eden aziz şehitlerimizi rahmet ve kahraman gazilerimizi minnetle anarken, tüm Erzincanlı hemşerilerimin 13 Şubat Kurtuluş Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Devamı...

Karakelle, “13 Şubat 1918 Erzincan İçin Dönüm Noktası”

Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, 13 Şubat Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşu dolasıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı. Milletvekili Karakelle yaptığı basın açıklamasında; “Bir asır önce bugün; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerine Yiğit Erzincan’lının kanını harç, canını kurban ettiği gündür. 100 Yıl evvel bugün, mayası çileyle kurulmuş, hamuru göz yaşıyla yoğrulmuş yiğit Erzincanlı, kanlarıyla suladıkları bu topraklardan Büyük katliamlar yapan işgalci düşmanları kovmuş, Ay Yıldızlı bayrağımızı sonsuza kadar dalgalanmak üzere Vatan semalarına dikmiştir. Can Erzincan’ı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dünden bugüne bu toprakları kanlarıyla, canlarıyla yeniden, vatanlaştıran aziz şehitlerimize, Allah’tan Rahmet, Gazilerimize hayırlı uzun ömürler, şehit yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. Unutmayalım ki bir milletin destanlaşan günleri o milletin muhteşem tarihinin köşe taşlarıdır. Bu nedenle kurtuluş günleri bizi, bize anlatan günlerdir. Şanlı geçmişin ve muhteşem tarihin geleceğe taşındığı günlerdir. Erzincan ve 13 Şubat tarihi de bu ihtişamlı tarihin altın sahifelerinden birisidir. 13 Şubat 1918 öğle bir anlamlı bir tarih ki … Bir asır geçti dile kolay, Ne ağıtlar yaktı, Ne acılar çekti Erzincan, 13 Şubat 1918 Erzincan için dönüm noktası. İşgalin bitişi, Hürriyetin dillerde destan olduğu gün, Gururluyuz, çünkü 13 Şubat acıların bittiği, acı, ızdırap ve hüzün gözyaşlarının mutluluk huzmelerine dönüştüğü gündür. Çünkü 13 Şubat; Yiğit Erzincanlının, rengini şehitlerinin kanından alan Ay-yıldızlı bayrağımızı sonsuza kadar dalgalanmak üzere vatan semalarına diktiği gündür. Çünkü 13 Şubat; şanlı atalarımızın mezhebi, meşrebi, dili ne olursa olsun tek yürek halinde kahramanlık destanları yazdıkları gündür. Çünkü 13 Şubat; küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerine, yiğit Erzincanlının kanını harç, canını kurban ettiği gündür. Ve nihayet 13 Şubat; Erzincanlının bilcümle tarihe not düştüğü gündür. Dün kurtuluş mücadelesi verip sınırlarını şehit kanıyla çizen bu millet bugünde dış güçlere taşeronluk yapan terör gruplarıyla mücadele etmektedir. Kanla çizilen sınırlarımızda terör odaklı kantonlar kurmak isteyen emperyalist güçlere karşı Kahraman askerimiz Fırat Kalkanı harekâtı ve Afrin Zeytin dalı harekâtı ile ülkemiz ve sınır komşularımız için güven ortamı hazırlamaktadır. Yaşama hakkına kasteden FETÖ, DAİŞ, PKK, PYD, YPG DHKPC gibi insanın yaşama hakkına kasteden terör grupları devlet ve milletten gereken cevabı alacaklardır. Barış huzur ve kardeşliğimize güven ve istikrarımıza kast etmek isteyenlerin hevesleri mutlaka kursaklarında kalacaktır. Erzincan’ımızın bu anlamlı kurtuluş gününde, yüz yıllardır, bu güzel coğrafyada oluşan ortak kültürü, sevgi barış ve hoşgörü sancağı olarak, ülkenin her tarafında dalgalandırma zamanıdır. Dün olduğu gibi, bugün de, bu toprağın çocukları olarak, birlikte yaşama şuuruyla ülkemizi zirveye taşıma zamanıdır. Çünkü bizler, evlatlarımıza ve torunlarımıza, “Güçlü ve Lider Ülke Türkiye” yi En nadide bir miras olarak bırakmak mecburiyetinde ve sorumluluğundayız. Adalet güneşinin hiç batmadığı, Kalkınma hamlesinin hiç duraksamadığı, Bugün ekilen kardeşlik tohumlarının, rengârenk çiçeklerle tüm vatan toprağına, daima baharı yaşattığı, 81 Milyon vatandaşımızın kederde ve sevinçte bir ve beraber olduğu, huzur ülkesi; Büyük Türkiye sevdasıyla, Can Erzincan’ımızı ve bütün vatan topraklarını bizlere bahşeden Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor; Aziz hemşerilerime saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Devamı...

Özker, 100. Yıl Dönümünü Kutlamanın Büyük Gururu ve Onurunu Yaşıyoruz

Haber: Gürkan Albayrak İyi Parti Erzincan İl Başkanı Ümit Özker, 13 Şubat Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümünü yaptığı yazılı basın açıklamasıyla kutladı. İyi Parti Erzincan İl Başkanı Özker yaptığı yazılı açıklamasında; “ Aziz Türk milletinin, kendisini yok etmek isteyen işgalci güçlere karşı elde ettiği büyük zaferin 100. Yıl dönümünü kutlamanın büyük gururu ve onurunu yaşıyoruz. Erzincan’ın kurtuluş mücadelesi Kahraman milletimizin, erkek kadın, genç, yaşlı, her kesimin canını dişine katarak kanıyla yazıp tarihe armağan ettiği eşsiz kahramanlık destanıdır. Kazanılan zaferle sadece vatan toprakları kurtarılmamış, Türk’ün yenilmezliği dünyaya bir kez daha gösterilmiştir. Milletçe kazanılmış bu zafer Erzincan’ı işgal ve yağmalardan kurtaran kadrolara aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesini oluşturma gücüde vermiştir. Bu düşünceyle Tüm halkımızın kurtuluş bayramını kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha hürmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Devamı...

Watch Dragon ball super