20 Mart Çarşamba , 2019

Daily Archives: Mart 2, 2018

Efsane Gazeteci Son Yolculuğuna Uğurlandı

Haber: Eren Varlı Erzincan’ın Kazım Ağabeyi basın camiasının duayen gazetecisi Özsöz Gazetemiz Sahibi Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, tedavi gördüğü hastanede 83 yaşında 28 Şubat 2018 Çarşamba günü hayata veda etmişti.  Gazeteci Özsoy’u dün Erzincan Terzibaba Camiinde kılınan cenaze namazıyla yüzlerce eş dost ve akrabası uğurladı. Cenaze törenine Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Av. Serkan Bayram ve Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet Keleş, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti ve Federasyon Başkanı Ferudun Fazıl Özsoy, Erzurum Basın Yayın Enformasyon Müdürü Recep Küçükece,Erzincan Basın Yayın Enformasyon Müdürü Yahya Tekin, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Erzincan basını, çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı.  Erzincan Terzibaba Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Merhum Özsoy’un naaşı Erzincan Terzibaba Mezarlığında toprağa verildi.

Devamı...

KYK Vefa Günleri’nde Sultan Abdülhamid Han Anıldı

Haber: Eren Varlı   Sultan Abdülhamid Han, vefatının yüzüncü yılında, “KYK Vefa Günleri” başlığı altında bir program ile anıldı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 81 il müdürlüğünde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde olduğu gibi Erzincan’daki tüm yurtlarda Sultan Abdülhamid Han’ı anma konferans ve söyleşileri gerçekleştirildi. KYK Mengücek Gazi Yurt Müdürlüğü’nde Erzincan Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir Gül tarafından “100 Yılın Padişahı: Abdülhamid Han” konulu bir konferans düzenlendi. Ölümünün yüzüncü yılında (1918-2018) onu anlamak, tanımak ve tanıtmak; ecdada vefa göstermek adına gerçekleştirilen konferansa öğrencilerin yoğun ilgisi oldu. Konferansta Abdülhamid Han’ın dönemin siyasi şartları içerisinde gerek ülke içinde gerek uluslararası düzeyde uyguladığı politikalar ve Osmanlı’nın o dönemdeki durumuna ilişkin ayrıntılara yer verilen konferansta, öğrencilerle soru cevap şeklinde bir söyleşi de yapıldı. Prof. Dr. Gül, Abdülhamid Han’ın ülkenin en zor dönemlerinden birinde sultan olduğunu, o dönemde özellikle İngiliz siyasetinin, Rus Politikasının kaygan zemini üzerinde ülkeyi hem modernleştirmek ve geliştirmek, hem de uluslararası siyasette en az sorunla mücadele etmek zorunda kaldığını ifade ederek, “Bugünkü modern eğitim kurumlarının, güzel sanatların ve akademik yapıların oluşması kadar silah ve savunma sanayi ile ulaşım noktasında da onun büyük katkıları olduğunu unutmamak gerekir” dedi. Konferansın ardından Prof. Dr. Abdülkadir Gül’e, KYK Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek tarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir plaket takdim edildi.

Devamı...

“28 Şubat’ın Manşetleri” Sergilendi

 Erzincan’da, “postmodern darbe” olarak nitelendirilen 28 Şubat’ın 21. yıl dönümünde “28 Şubat’ın Manşetleri” konulu fotoğraf sergisi açıldı. Erzincan Belediyesi Kültür Evi bahçesinde de 28 Şubat sürecinde çıkan gazetelerin birinci sayfalarının yer aldığı sergi açıldı. Sergiye, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. Sergiyi gezdikten sonra bir konuşma yapan Başsoy, 28 Şubat darbesinin tarihe kara leke olarak geçtiğini belirterek, “Halkımıza, hemşehrilerimize ve milletimize bu kara lekeyi unutturmamak, unutmamak için partimiz Türkiye çapında bu etkinlikleri düzenledi. 28 Şubat darbesini yapanları şiddetle, nefretle kınıyoruz. İnşallah ülkemiz bir daha bu günleri görmez. Artık yeni Türkiye var eski Türkiye geride kaldı.” dedi. Şireci ise sergiyi 28 Şubat sürecini anlatmak için genel merkezin katkılarıyla gerçekleştirdiklerini ifade ederek, postmodern darbeyi unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyledi. Kaynak: AA

Devamı...

Watch Dragon ball super