18 Kasım Pazar , 2018

15 Temmuzları Yaşamamak İçin Bağışlarınızı Türk Hava Kurumuna Yapın!

Türk Hava Kurumu tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda fitre ve zekât zarfları dağıtıldı. Yapılacak olan bağışların önemine dikkat çeken THK Erzincan Şube Saymanı Rıdvan Geçim; “Fitre ve bağışlar için basılan bağış zarflarını biz, muhtarlar aracılığı ile tüm köylerimize,  ilçelerimize dağıttık. Bağış zarflarının dolu veya boş olarak geri iade edilmesi gerekiyor. Çünkü üzerinde numaraları var. Biz bunları genel merkeze göndermek zorundayız. Türk Hava Kurumu asırlık çınarımızdır“İstikbal Göklerdedir”
Atatürk’ün “ İstikbal Göklerdedir” sözünün ardından kurduğu bu kurum ülkemizin yüz akıdır. Türk Halkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sahip çıkacak ve önemli çalışmalar bundan sonrada devam edecektir. Türk Hava Kurumu Türk Milleti’nin kurumudur. Atatürk tarafından kurulan 92 yıllık köklü bir kurumdur. Atamızın söylediği “İstikbal göklerdedir” sözü bu gün dahi önemini korumaktadır. Ulaşımda, sağlıkta, haberleşme de ve birçok yerde yani insan hayatının her alanında havacılık girmiş ve hız kazanmıştır.
Bağışlarınızı Köklü Kurum Olan THK’ya Yapın
Türk Hava Kurumu’na geçmişte verilen 21 kalem gelir ve imtiyaz zaman içinde elinden alınmıştır. Bugün sadece milletin yardımları ve kendi ticari faaliyetleriyle yaşayan bir kurum durumundadır.
Türk hava Kurumu’na yaptığınız her bağış, bize aydınlık gelecek için eğitime, toplumumuzun musır medeniyetlere yaptığı yolculuğunda, aydınlık gelecek olarak geriye dönüyor.
Gecen sene 15 Temmuz da ülkemizin yaşadığı kötü durumların bir daha yaşanmaması için eski bilincimize geri dönerek vatandaşlarımızın eski köklü kurumlarına sahip çıkmaları ve sahip oldukları değerleri devam etmeleri gerekmektedir.
Bu nedenle nerelere gittiği ne amaçla kullandıklarını bilmedikleri yerlere fitre- zekat ve kurban derisi bağışlarını yapmamalarını rica ediyorum. Her yıl binlerce öğrencimize eğitim merkezlerimizde ve şubelerimizde havacılık eğitimi vererek “Gençliğin; uyuşturucunun, sigaranın, alkolün ortaokul sevilerine kadar düştüğü bu buhrandan kurtulması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Gençlere ışık olmaya çalışıyoruz gelecekte seçmek istedikleri mesleklerinin için de neden havacılık da olmasın diyoruz.
Bu Gelirler Önemli İhtiyaçlar İçindir
Bu gelirlerle Sağlık Bakanlığı tarafından verilen hava ambulans hizmetinde kullanılan ambulans helikopter ve uçak, ülkemizin akciğeri olan ormanlarımızda çıkan yangınlara, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan Türk Hava Kurumu’nun yangın söndürme uçak ve helikopterleri alınıyor.
Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek, Dünya’nın 37’inci Havacılık ve Uzay Üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde 2011 yılından bu yana gençlerimiz uzmanlık gerektiren havacılık alanlarında eğitim görüyor. Geleceğin uçak ve uzay mühendisleri üniversitemizde yetişiyor. THK Uçuş Akademisi tarafından 2015 yılında yapılan protokolle Türk Hava Yolları’nın Pilotaj ihtiyacı için gerekli olan eğitim, uzman eğitmenlerimiz tarafından veriliyor. Türkiye’nin dört bir tarafındaki gençlerimize sportif havacılığın tüm branşlarında ücretsiz eğitim veriliyor. Yemek, konaklama ve kurs için gençlerimiz hiçbir ücret ödemiyor. Halkımızın verdiğin desteklerle gençlerimizin havacılık disiplini ile vatanına bağlı, değerlerine sahip çıkan gençler olarak yetişmelerine katkı sağlanıyor.” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super