18 Aralık Salı , 2018

15 Temmuz’un Kahramanlarından Biri de Türk Basınıdır

Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk yaptığı açıklamasında; “24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyetin ilanıyla birlikte Türk basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.Basın ve emekçileri; çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biridir. Basınımız; tarafsız, doğru ve hızlı bir haber akışı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamaktadır. Aynı zamanda vatandaş ile devlet arasında hızlı ve etkili bir iletişimin sağlanmasında bir köprü görevi ifa etmektedirler.
Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarının hukuka uygun, kişi haklarına saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde doğru haber yapması; gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Özellikle ülkemizde meydana gelen son olaylarda gerek yerel basınımız gerekse de ulusal basınımız milli iradenin yanındaki kararlı duruşlarıyla, milli menfaatlerimize uygun yaptıkları yayınlarla halkımızı doğru bilgilendirmeleri; demokrasi ve basın tarihimizde altın harflerle yerini almıştır.
15 Temmuz’un kahramanlarından biri de Türk basınıdır. 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ tarafından yapılan darbe girişiminin ardından, tüm basınımız; ​eli kanlı darbeci teröristletin karşısında durup tek yürek olarak Milletimizin yanında yer alarak ülkemize sahip çıkmışlardır. Şahsım ve milletim adına basınımızın bütün neferlerine o kara gecenin aydınlanmasında üstlendikleri önemli görevden dolayı şükranlarımı sunuyorum.
Şehrimizde ve bölgemizde yaşanan gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.
Bu düşüncelerle, başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, kendilerine sağlık, başarı ve mutluluklar

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super