20 Kasım Salı , 2018

2 Bin 649 Asker Yemin Etti

Erzincan 59. Topçu Eğitim Tugayı General Enver Eralp Kışlası’nda acemi eğitimi tamamlayan 2 bin 469 asker yemin etti

Gerçekleşen yemin törenine 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İlyas Çapoğlu, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sabri Taş ile asker yakınları katıldı.
Erzincan 59. Topçu Eğitim Tugayı General Enver Eralp Kışlası’nda 3. Ordu Komutanlığına bağlı bando takımı tören öncesi müzik ziyafeti verdi… Yemin töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra 76’sı sözleşmeli 1997-3 tertip 1. kademe 2 bin 469 asker yemin etti. Sözleşmeli er Savaş Akar ile 1997-3 tertip Mehmet Öztürk’ün yaş kütüğüne plaket çaktı. Erzincan Valisi Ali Arslantaş birliğine ilk gelen erlere plaket ve çeşitli hediyeler verdi.
59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Topçu Albay Sebahattin Türker yaptığı konuşmasında; “Silahlı Kuvvetlerimizin saflarına katılan kahraman Mehmetçiklerim. Bu yeminle sizler milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, emir ve amirlere mutlak itaat edeceğinizi, ulusumuzun güvenine layık olacağınızı ve Atatürkçü düşünce sistemine gönülden bağlı kalacağınızı beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava, su ve toprak kadar kutsaldır.” şeklinde konuştu. Asker yakınları gözyaşlarını tutamazken program, askerlerin tören geçişiyle sona erdi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super