18 Kasım Pazar , 2018

2016 Yılı eTwinning Projeleri Kalite Ödülleri Sahiplerine Verildi

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa´da okul işbirliğini teşvik etmektedir.
eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi; Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile değerlendirilmektedir. 2016 yılında ise, eTwinning faaliyeti kapsamında ülke çapında öğretmenler toplam 3215 proje gerçekleştirmiş, bu projelerden 118’i Ulusal Kalite Etiketi, 156’sı ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır.
Erzincan’da toplamda 2558 öğretmen eTwinning portalına kayıt olmuştur ve bu öğretmenler toplamda 289 proje başlatmış; bu projelerin 99’u aktif olarak sürdürülmüştür.
eTwinning projeleri kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu Öğretmeni Çiğdem Yeter ve Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmeni Barış Akpınar’ın projeleri Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır. Okullar Ulusal Kalite Etiketi Tabelası ile ödüllendirildi.
Ödüller yapılan törenle İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından müdürlük makamında sahiplerine verildi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super