18 Aralık Salı , 2018

2026 Kış Olimpiyat oyunları adaylığı için ilk toplantı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen 2026 Erzurum, Erzincan, Kars Kış Olimpiyat Oyunları adaylığı hedefi doğrultusundaki ilk toplantı, Palandöken Dağında bir otelde gerçekleştirildi.
Toplantı, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar,.Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Zehra Taşkesenlioğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Erzurum Vali Vekili Ahmet Naci Helvacı, Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu ve Sarıkamış Belediye Başkanı Göksel Toksoy’un katılımlarıyla gerçekleşti.
Toplantı sonunda milletvekilleri valilikler belediyeler üniversiteler ve federasyonlardan oluşan bir yürütme kurulu oluşturulmasına ve bu kuruldaki aşağıdaki temsilcilerin yer alması uygun görüldü. İlgili illerin valiliklerini temsilen Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, ilgili illerin belediye başkanlarını temsilen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilgili illerin milletvekillerini temsilen Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve tüm kış federasyonlarını temsilen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar yer aldı.
Toplantı sonunda, ikinci toplantının ise Ankara’da yapılması kararlaştırıldı

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super