19 Kasım Pazartesi , 2018

255 Hacı Adayı Dualarla Uğurlandı

Erzincan’da dün 255 hacı adayı kutsal topraklara doğru yola çıktı. Hacı adayları bu yıl ilk olarak Erzincan’dan direk olarak kutsal topraklara uçtular.

Erzincan havalimanında düzenlenen uğurlama törenine Hacı adaylarının yakınları katıldı. Helallik alınarak dualar eşliğinde kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adayları hakkında konuşan Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, yaptığı açıklamasında bu yıl ilk kez Erzincan kafilemiz doğrudan kutsal topraklara uçuyor dedi.
Karabayır; “ Erzincanımız’dan bu yıl kutsal topraklara 255 hacı adayımız gidiyor. Bunlardan 171 hacı adayımız Diyanet İşleri Başkanlığımız hac organizasyonu ile, 84 hacı adayımız seyahat acenteleri organizasyonu ile hac görevini ifade etmek üzere kutsal topraklara gidiyor…Biz bu gün Erzincan havalimanından 144’ü Erzincanlı olmak üzere Erzurum ve Gümüşhane’den gelen toplam 158 hacı adayımızı yolcu edeceğiz. Bu yıl bir ilki yaşıyoruz. Erzincan Kafilemiz doğrudan kutsal topraklara uçuyor. Bu imkânı bizlere lütfeden Yüce Rabbimize şükrediyor, Diyanet İşleri Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca ek kontenjanla kayıt yaptıran 15 hacı adayımızı da 18 Ağustos 2017 Cuma Günü saat 19:30’da Terzibaba Camii’nden kutsal topraklara gitmek üzere otobüsle Erzurum’a yolcu edeceğiz.
Değerli kardeşlerim! Bilindiği üzere Diyanet İşleri Başkanlığımız aldığı karar ile bu yıl şehit ve gazi yakınlarını kurasız olarak hacca götürmektedir.
Erzincanlı hacı adaylarımızın içinde de 7 şehit ve gazi yakını kardeşimiz vardır. Onları da bu gün uğurluyoruz. Rabbim, bütün şehitlerimize rahmet eylesin.
Rabbim haccınızı mebrur eylesin, salimen gidip galimen gelmeyi nasip eylesin. Gidemeyen kardeşlerimize de en kısa zamanda gitmeyi nasip etsin. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyor, Yüce Rabbimize emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super