19 Aralık Çarşamba , 2018

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıl Dönümü Resepsiyonu Verildi

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hanımefendi Hatice Arslantaş’ın himayelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümü münasebetiyle resepsiyon gerçekleştirildi…Erzincan Polisevinde düzenlenen resepsiyona 3. Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş, Eşi Nesrin Savaş, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mülki ve askeri erkan, şehit yakınları ve gaziler ile çok sayıda davetli katıldı.
Programda konuşan Erzincan Valisi Arslantaş, 30 Ağustos Zaferi’nin yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlandığını belirterek, vatanı işgal edilerek bağımsızlığına kastedilen Türk milletinin, Büyük Atatürk’ün önderliğinde bir varoluş mücadelesi verdiğini kaydetti. Erzincan Valisi Ali Arslantaş konuşmasının devamında; “Aziz milletimiz, Kurtuluş Savaşı’nda kaderini kendi elleriyle çizmiş, ecdadımızın büyük fedakarlıklarla vatan yaptığı mukaddes topraklarda sonsuza kadar bağımsız yaşama iradesini ortaya koymuştur. Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda Anadolu’nun ebediyyen Türk yurdu olduğunun ilanı, millet-ordu bütünleşmesinin göz kamaştıran sonucudur. 30 Ağustos Zaferi’nin ardından Atatürk’ün sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurduğu modern Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin engin deneyiminin ve onurlu bir hayat sürme idealinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. Bu bakımdan 30 Ağustos Zaferi, Türk milleti için yeni bir başlangıçtır. Bugün bizler de, bu şanlı tarihin mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir. İnanıyorum ki Türkiye, ekonomisiyle, demokrasisiyle, Ordusuyla, istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam edecektir. Bin yıldır bu topraklarda barış içinde yaşayan milletimizin birlik ve beraberliğini hiçbir güç zedeleyemeyecektir. Bugün de ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hâkim olması için milletçe birbirimize kenetleniyor; istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz. Teröre karşı gece-gündüz, yaz-kış demeden kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunması, halkımızın huzur ve esenliğinin sağlanması için yüksek bir vazife şuuruyla görevini yapan asker ve polisimizin bu mücadeledeki fedakârlıkları takdire şayandır. Büyük bir özveri ve feragat timsali olan şehitlerimiz ve gazilerimiz, emsalsiz cesaretleriyle, kahramanlıklarıyla, milletimizin gönlünde müstesna yer edinmişlerdir. Herkes emin olsun ki, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler, devletimizi bütün azamet ve kudretiyle daima karşılarında bulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ni darbe teşebbüsleriyle, terörle zayıf düşürmeye çalışan şer ve terör odakları emellerine asla ulaşamayacak, millet-devlet kenetlenmesi karşısında mutlaka hezimete uğrayacaklardır.
Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.” şeklinde konuştu.
Resepsiyonda Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hanımefendi Hatice Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş, Eşi Nesrin Savaş, Erzincan Milletvekili Sayın Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, programa katılan davetlilerin masasına misafir olarak, Zafer bayramlarını kutladılar.
Programda son olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümü pastası kesilerek, davetlilere ikram edildi. Ardından davetlilere havai fişek gösterisi yapıldı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super