19 Aralık Çarşamba , 2018

5 Dakika Mola

Erzincan Emniyet Müdürlüğünce, son günlerde trafik kazalarının artması üzerine “Yollara 5 dakika mola” projesi uygulanmaya başlandı. Son bir ayda 128 kişinin Erzincan’da kaza sonucu yaralandığı açıklandı…Proje kapsamında Erzincan-Refahiye karayolunda Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, polislerce durdurulan sürücülere uyarılarda bulundu.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın talimatı ile Erzincan’ın Refahiye ilçesinde Emniyet Müdürlüğü’nce yürütülen projeyle, tatil için yola çıkan sürücülere çay ve kahve ikramında bulunuluyor. Uygulama noktasını ziyaret eden Vali Arslantaş, mola için duran sürücüler ile sohbet ederek uygulama hakkında görüşlerini aldı.
Yaz mevsimi dolayısıyla yaşanan trafik yoğunluğuna bağlı olarak artış gösteren trafik kazalarına önlem almak amacıyla Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın talimatı ile trafik kontrol noktalarında trafik polislerince durdurulan uzun yol sürücülerine çeşitli ikramlarda bulunuyor.
“Yollara Beş Dakika Ara” ismi ile bir ay süresince Erzincan’ın Refahiye ilçesinde E-80 karayolu üzerinde uygulanacak projenin gidişatı ile ilgili olarak uygulama noktasında denetimde bulunan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, proje hakkında sürücülere bilgi vererek ikramlarda bulundu.
Katıldığı uygulamada hakkında konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, birçok kazanın yol kusurlarından değil, dikkatsizlik, yorgunluk ve uykusuzluktan meydana geldiğini hatırlattı. Uygulama noktasının, uzun mesafeler gelerek; Erzurum, Gümüşhane, Erzurum ve bu bölgedeki illere araçları ile giden vatandaşların yorgunlukların arttığı dikkatlerinin dağıldığı bir nokta olduğuna dikkat çeken Vali Arslantaş; “Şuanda Refahiye ilçemizdeyiz Türkiye Cumhuriyeti Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın da ilçesi. Sayın Başbakanımızın deyimi ile “Yolların kralı olmaz kuralı olur” diyoruz. ‘Yollara Beş Dakika Ara’ ismi ile adlandırdığımız projemizi burada uyguluyoruz. Son bir ay içerisinde meydana gelen kazalarda 12 vatandaşımız vefat etti, 128 vatandaşımız yaralandı. Yapılan araştırmalar sonucunda kazaların yol kusurundan değil, sürücü kusurundan meydana geldiğini gördük. Sürücülerin dinlenmelerini sağlamak biraz dikkatlerini toplamaları amacıyla emniyet müdürlüğü ekiplerimiz uzun yoldan geldiğini tespit ettiği araçları durdurarak Valiliğimizin ikramı olan kahve ve çay sunumu yapıyorlar. Böylece yolun buradan sonraki kısmında sürücüler ve ailelerinin daha rahat seyahat etmelerini sağlamak amacıyla yapılan bir uygulama. Sonuçlarını bir aylık uygulamanın ardından alacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Araçlarından inen sürücüler ve yolcular ile sohbet eden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, dinlenmeleri amacıyla açık alanda çay ve kahve ikramında bulundu. Sürücüler ise böyle bir uygulamanın çok iyi olduğunu vurgulayarak memnuniyetlerini dile getirdiler.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super