19 Şubat Pazartesi , 2018

5 Hayvan Çaldılar 7 Tane Olarak Teslim Ettiler

Erzincan’ın Kemah İlçesi Gölkaynak köyü Körpınar mevkiinde 0.T.Ç.’ya ait büyükbaş hayvan ahırından çalınan Simental Cinsi 5 adet büyükbaş hayvan sahibine 7 adet olarak geri döndü. Hayvan sahibi çiftçi bu durum karşısında şaşkınlık yaşarken çalınan hayvanlarına kavuşmanın sevincini yaşadı.

Konuyla ilgili olarak Erzincan Valiliğinden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada ; “Erzincan’ın Kemah İlçesi Gölkaynak köyü Körpınar mevkiinde, 06 Ocak 2018 tarihinde, 0.T.Ç.’ya ait büyükbaş hayvan ahırından Simental Cinsi 5 adet büyükbaş hayvan çalınmıştır. Erzincan İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü, İstihbarat ve Kom Şube Müdürlükleri ile Kemah İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Kemah Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli bir şekilde olayı aydınlatmaya yönelik başlatılan araştırma ve soruşturma neticesinde olayın failleri belirlenmiş ve şüphelilerden biri yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde ise mağdur vatandaşımızın çalınan 5 adet büyükbaş hayvanına kavuşması sağlanmış olup, çalınan hayvanlardan 2’si doğum yaptığı için buzağılarıyla birlikte 7 büyükbaş hayvan O.T.Ç.’ye 18 Ocak 2018 tarihinde teslim edilmiştir. Çalınan hayvanlarını teslim alan 0.T.Ç. ise hayvanlarının bulunmasını büyük bir sevinçle karşılayarak, emeği geçen ekiplere teşekkürlerini iletti” ifadeleri kullanıldı.

Diğer Haber

Erzincanlı Dernek Yöneticilerinden Vali Arslantaş’a Ziyaret

Haber: Murat Keleş   Erzincanlı Dernek yöneticileri Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret ettiler. Erzincan’ın …

Watch Dragon ball super