12 Aralık Çarşamba , 2018

7020 Sayılı Yasada Son Gün 30 Haziran

7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunundan yararlanmak isteyen mükellefler için son gün 30 Haziran. Erzincan İl Defterdarı Hüseyin Savan, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunundan yararlanmak isteyen mükelleflerin 30 Haziran’a kadar vergi dairelerine başvurması gerektiğini söyledi. Erzincan İl Defterdarı Hüseyin Savan 7020 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen borçluların,30 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvurmaları şart. 30 Haziran 2017 tarih i ve akşam 24:00 mesai bitimine kadar devam edecek olan 7020 Sayılı Kanunla Vergi Borçlarında yapılandırmada Erzincan İl Defterdarı Hüseyin Savan son gün ve uzatma olmayacak dedi.
7020 Sayılı Kanunla Vergi Borçlarında yapılandırmada son gün kala il deftarlığı konu hakkında vatandaşlara uyarıda bulundu. Yapılan yeni yapılandırmada da son gün olarak 30 Haziran 2017 tarihi aksamına kadar yapılması belirtildi. Yapılandırmanın bu tarihe kadar yapmayanın vergi borçluları hakkını kaybedeceği açıklaması dile getirildi.
Konu ile ilgili başvuru ve ödemeler hakkında açıklamada bulunan İl Defterdarı Hüseyin Savan şunları dile getirdi; Yeni yapılandırma Kanunu olan 7020 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen borçluların,30 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvurmaları şart. Bu sürenin uzatılmasına ilişkin Kanunda yetki bulunmadığından, sürenin uzaması söz konusu değil. Başvurular, bizzat bağlı olunan vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden internet aracılığı ile yapılabilecek…Başvuru sırasında peşin veya taksit seçeneklerinden biri tercih edilecek.
Yapılandırılan tutarlar 6,9,12,18 taksit seçenekleri ile ödenebilecek. Taksitler 2 ayda bir ödemeli olacak. Peşin veya ilk taksit ödemelerinin 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü bitimine kadar yapılması gerekiyor. Bu sürenin uzaması da söz konusu değil.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super