18 Kasım Pazar , 2018

88 Milyon Liralık 12 Tesisin Temeli Atıldı

Erzincan’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yaptırılacak 88 milyon liralık 12 tesisin temeli atıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Erzincan’da yaptırılacak 88 milyon liralık 12 tesisin temeli İl Müftülüğü salonunda düzenlenen törenle atıldı. Düzenlenen törene Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Milletvekilleri Sebahattin Karakelle, Av. Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve bakanlık bürokratları ile çok sayıda davetli katıldı.
Törende konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “ “Eskiden bir göletin temeli için bir başbakan 5 tane bakan gelirdi…Edirne’de küçücük bir tesis için bir başbakan 5 bakan, civardaki bütün valiler, kaymakamlar toplanırdı. Küçücük gölet onu da bitirememişler, ben bitirdim” dedi.
Bakan Eroğlu, burada yaptığı açıklamasında, Erzincan’a önceki gelişinde 17 müjde verdiğini anımsatarak, bunların 16’sının tamamlandığını birinin ise yapımının sürdüğünü ifade etti.
Erzincan’ın ormanlık alan bakımından fakir olduğunu anlatan Eroğlu; “Bütün okul bahçeleri, mezarlıklar, yol kenarları, kışlalar her tarafı ağaçlandıracağız. Özellikle hedefimiz etrafı dağ ortası bağ, ama etrafını da yeşillendireceğiz. Kentte 88 milyon lira maliyette 12 tesisin açılışını yaptık. Aslında burada yıllardır beklenen barajların temelini atıyoruz. Eskiden bir göletin temeli için bir başbakan 5 tane bakan gelirdi. Edirne’de küçücük bir tesis için bir başbakan 5 bakan, civardaki bütün valiler, kaymakamlar toplanırdı. Küçücük gölet onu da bitirememişler, ben bitirdim. Açılışına bile gitmedik toplu açılış yaptık.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Zamanla Yarışıyor
Gece gündüz çalışıyor, benimle beraber tatil yapamıyorlar. Bizde bürokrasi yok, zaman var. Orman Su İşleri Bakanlığı zamanla yarışıyor. Herkes cumartesi, pazar tatil yapıyor, yıllık izin kullanıyor. Genel Müdürlerim izin kullanabildiniz mi kaç yıldır. Ben kullanabildim mi 15 yıldır. Dolayısıyla kardeşlerim zamanla yarışıyoruz, kusura bakma. Eski Türkiye’de 3.5 yılda koalisyon hükümeti 9 tesis açmış. Şimdi biz yılda 300 tesis açıyoruz” şeklinde konuştu.
Program kapsamında orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikalarının dağıtımı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından yapıldı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super