20 Kasım Salı , 2018

“9. Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final Yarışması’’ Erzincan’da Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Türkiye Bayan Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final Yarışması’’ Erzincan İl Müftülüğü ev sahipliği yaptı
2017 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 9. Türkiye Bayan Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final Yarışması Erzincan Müftülüğü Konferans Salonu’nda yapıldı.
Yarışmanın sunuculuğunu Erzincan Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Ali Şen’in yaptı. Yarışma Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır’ın açılış konuşmasıyla başladı. İl Müftüsü Yavuz Karabayır, konuşmasında “Türkiye finali yarışmasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını” belirterek, yarışmayı Erzincan’da düzenleyen Diyanet İşleri Başkanlığı’na teşekkür etti. Türkiye genelinde il ve ilçelerde yapılan yarışmalar sonunda kendi bölgelerinde birinci olan on kadın görevlinin yarıştığı finalin seçici kurul başkanlığını Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ünal yaptı.
Açılış konuşmasının ardından başlayan Final yarışmasında 10 kadın görevli sırasıyla okuyuşlarını gerçekleştirdiler.
Daha sonra seçici kurul tarafından değerlendirme yapılırken Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Ali Özgelen kuran tilavetinde bulundu.
Yarışmanın bitiminde seçici kurul tarafından yarışmanın sonuçları açıklandı.
Yapılan yarışma sonunda, Türkiye Birincisi İstanbul bölgesini temsilen yarışan İstanbul görevlilerinden Asiye Yıldız olurken, Antalya bölgesinden yarışmaya katılan Denizli görevlisi Betül Kılıç ikinci ve Giresun bölgesinden yarışmaya katılan Trabzon görevlilerinden Fatma Esmer üçüncü oldu.
İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Erzincan Otlukbeli Kaymakamı Eyyüp Güngör, İl Müftü Yardımcısı Harun Özkan ve kadın din görevlilerinin katıldığı yarışma, yarışmaya katılan tüm yarışmacılara İl Müftüsü ve Komisyon üyeleri tarafından çeşitli hediyelerin takdim edilmesi ile son buldu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super