19 Kasım Pazartesi , 2018

“Adalet Mülkün Temelidir”

Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci Yazar Kazım Erdem Özsoy, 2017-2018 Adli yıl açılışı dolasıyla bir mesaj yayımlayarak yeni adli yılın tüm hukuk camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.
Özsoy mesajında; “Hukukun üstünlüğü ilkesi ile adaletin zamanında, tam ve eksiksiz olarak tecelli etmesi devletimiz ve toplum düzenimiz açısından hayati önem taşımaktadır. Hukukun üstünlüğü demokratik bir hukuk devletinin en önemli özelliklerinden biridir…Bir Hukuk devletinin bütün kurumlarıyla var olmasında ve yaşatılmasında ki en büyük pay bağımsız ve tarafsız bir yargı sisteminin olmasıdır. Yargı sisteminin ve mensuplarının en önemli önceliği bu bağımsızlığı ve tarafsızlığı korumak olmalıdır.
Yargının ihtiyaçlarının karşılanması, mevzuatın çağın gereklerine göre yenilenmesi, teknik olarak imkânların seferber edilmesi yargımızın hız ve etkinliğinin artırılması konusunda önemli katkılar sağlamıştır. Türk milletinin adalete olan bağlılığı tarihimizde de önemli rol oynayarak Dünyaca bilinmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Adalet Mülkün Temelidir.” Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 Adli yılının ülkemize ve hukuk camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super