22 Eylül Cumartesi , 2018

Afganlı Kız Öğrencinin 15 Temmuz’u Anlatışı Göz Doldurdu

Afganistan’da yaşanan savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan mültecilerden bir öğrenci bu günlerde yazdığı kompozisyon ödeviyle sosyal medyada dikkatleri üzerine çekti.
Erzincan’da eğitim öğretim gören Afganistanlı bir kız öğrenci öğretmenine verdiği kompozisyonda göz doldurdu. Öğretmeni ise bu kompozisyonu sosyal medya ya öğrencinin ismini vermeden yükledi. Sosyal medya’ya yüklenen kompozisyonu birçok kişi paylaştı.
Afganlı Kız Öğrencinin yazdığı mektup ise şöyle; Öncelikle Merhabalar,Öncelikle Merhabalar, Öğretmenim ben 15 Temmuz’u çok bilmiyorum. Ama bildiklerimi anlatmaya çalışacağım. Siz çok gururlu, güçlü ve vatan sevgisine bağılı insanlarsınız. 15 Temmuz’da çok gururlu hareket edip vatanınızı kurtardınız. Keşke bizde de öyle vatansever olsaydı. Şimdi Afganistan’da Türkiye gibi güzel ve özgür bir ülke olurdu. Ben sizinle gurur duyuyorum ve sizi her konuda övmek istiyorum.  Bu ülkenin insanlarını canımdan çok seviyorum ve Allah dualarımı kabul ederse sizlere her zaman duacıyım. Şuan aklıma fazla bir şey gelmiyor. Ama bunu bilin ki sizinle biz de varız.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super