19 Aralık Çarşamba , 2018

“Aile ve Değerler Eğitimi Seminerleri” Başladı

Erzincan İl Müftülüğü tarafından “Aile ve Değerler Eğitimi Seminerleri” verilmeye başlandı. Seminerler kapsamında Erzincan İl Müftlüğü uzman vaizi Emine Sağlam, merkez ve beldelere bağlı çeşitli Kur’an kurslarında “Aile ve Değerler” eğitimi seminerlerine başladı.
Çukurkuyu Mehmet Efendi, Kavakyolu İfakat Tanoğlu, Aydınlık Evler ve Hafız Hamza Nazır Kur’an kursunu ziyaret eden Sağlam, cami ve Kur’an kurslarında yaptığı sohbetinde,…

Bu ziyaretlerin Cuma ve Perşembe günleri gerçekleşeceğini, bu projenin gayesinin mahallinde problem taraması olduğunu, aile yapısının korunması için doğru bilginin elzem olduğu anlattı. Bu konuda  doğru adresin Erzincan il müftülüğü bünyesinde hizmet veren Aile ve Dini Rehberlik Bürosu olduğunu ifade etti.Sağlam açıklamasında ayrıca;  “Toplum olarak refah seviyemizin yükselmesiyle özellikle çocuklarımızda yalnızlaşma duygusunun artıp, paylaşım duygusunun azaldığını, bunun da bencillik ve tahammülsüzlük duygusunu beraberinde getirdiğini vurgulayarak bunun faturası; mutsuz aileler ve boşanmalardaki artış olarak yine topluma mal edilmektedir” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super