19 Aralık Çarşamba , 2018

Akdağ: Erzincan’a 350 Yataklı Hastane’nin İhalesini bitirdik, İş teslimini yapmak için hazırlanıyoruz

AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak üzere Erzincan’a gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Valilik ziyaretinde yaptığı açıklamada, sağlık yatırımları açısından Erzincan’ın mükemmel bir noktaya geldiğini ifade etti.
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak üzere Erzincan’a geldi. Karayolu ile sabah saatlerinde Erzincan’a gelen Bakan Akdağ Vali Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret etti.
Buradaki karşılamanın ardından valilik makamında konuşan Bakan Akdağ, Erzincan’daki sağlık yatırımları ile ilgili bilgiler verdi.
Akdağ konuşmasında; “Bildiğiniz gibi sağlık hizmetleri ve sağlık yatırımları açısından Erzincan mükemmel bir noktaya geldi. Bugün Erzincan Türkiye’nin en büyük şehirlerinde, metropol şehirlerinde verilen sağlık hizmetlerinin neredeyse bütününün verildiği bir yer. Erzincan’da kalp ameliyatı yapıyoruz.

Erzincan’da bir kalp krizine acil müdahale ederek kalp damarlarını açacak müdahaleler gerçekleştiriyoruz. Erzincan’da özellikle Üniversitemizde ve Tıp fakültemizle çok uyumlu bir çalışma içerisindeyiz Sağlık Bakanlığı olarak. Bu uyumlu çalışma bize her geçen gün burada verilen sağlık hizmetlerini daha mükemmel hale getirmeyi sağlıyor. Laboratuvardan tutunda her türlü yan dal hizmetlerinin verildiği bir şehirde yaşıyoruz. Yeni hastanemiz var. Bizim AK Parti hükümetleri döneminde tamamladığımız ve Erzincanlı hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz, ama hizmetleri genişlettikçe bu sefer mekanlarda yetmemeye başlıyor. Dolayısı ile bu yeni hastanede mimari olarak da birleşik çalışacak bir başka yeni hastane inşaatına da başlıyoruz. İhaleyi bitirdik. İş teslimini yapmak için hazırlanıyoruz. Böylece toplamda yaklaşık 75 bin metre karelik kapalı alan olan 350 yatak kullanabileceğimiz ihtiyaç durumunda Allah korusun herhangi bir tabii afet yada ihtiyaç durumunda bunu 400 yatağa çıkarabileceğimiz mükemmel bir hastane kompleksine de İnşallah önümüzdeki bir, iki yıl içerisinde sahip olacağız. Gerek vatandaşlarımızın araçlarını getirdiklerinde kullanacakları geniş bir kapalı otoparkın yapılıyor olması gerek hastaların ayaktan geldiklerinde geniş poliklinik alanlarında ferah bir biçimde redavulu bir biçimde muayene olabilecekleri gerekse hasta odalarımızın tek yataklı nadiren kalabalık zamanlarda bazı odalar çift yatalı olabilir. Genelde tek yataklı banyolu tuvaletli bir refagatcı yatağı bulunan buz dolabı olan televizyonu olan adete iyi bir otel odasında kalabilecek, bakımlarını yapabileceğimiz bir hastanemiz olarak bir bütün olarak. Burada sadece bina meselesi değildir. Özellikle üniversitesi ile güçlü ve uyumlu işbirliği Erzincan’ı sağlık acısından büyük ölçüde kendi kendisine yeten bir hale getirmiştir. Nüfuslar itibari ile nadir bir takım işlerden dolayı Erzincan dışına çıkmak gerekebilir. Mesela organ nakli gibi, bunlar normal karşılamak gerekiyor. Erzincan’da aslında ilklerden birini daha gerçekleştirdik. Üniversitemiz de diş hekimliği fakültesi ile bizim ağız diş sağlığı merkezimizle birlikte çalışabilir hale getirdik.İnşallah bu yeni yapacağımız bu hastanemizle beraber yeni aile sağlığı merkezimizde var 10 adet bunun dışında il sağlığı halk sağlı genel sekreterlik binası Erzincan için planladığımız sağlıklı yaşam merkezimiz var.Bunu da 2 yıl içerisinde tamamlayıp Erzincanlı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super