19 Kasım Pazartesi , 2018

Aktürk, “Şehitlerimizi Saygı, Rahmet Ve Minnetle Anıyoruz”

Haber: Eren Varlı

İstiklal Marşı; ulusumuzun yeniden dirilişini, yeniden ayağa kalkışını anlatan bir destandır. Tarihin akışını değiştiren Türk Milletinin bağımsızlığa ve mukaddes değerlerine olan inancının destansı anlatımı, her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz eser, İstiklal Marşımızın; 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Milli Marş olarak kabul edilişinin 97’nci yıl dönümünü büyük gururla kutlamaktayız. Vatan sevgisini, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtan İstiklal Marşımız, imkânsızlığın iman ile birleştiği bir dönemde birliğimizi ve aynı istikamette tek bir bayrak altında yaşamamızı sağlayan kilometre taşıdır. O yüzden İstiklal Marşı bizim kader, kıvanç ve tasa birliğimizin tercümanıdır.

Türk Milletine cesaret vermek amacıyla Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden çıkan İstiklal Marşımız, milletimizin hürriyetine göz dikenlere karşı kadınıyla, erkeğiyle, çocuğu, genci ve yaşlısıyla dillere destan mücadelenin ölümsüzleştiği eşsiz bir eserdir. Türk milletinin bağımsızlığına, vatanına ve bayrağına bağlılığını muhteşem bir coşkuyla anlatan Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına olan inancını millete aşılamıştır

 

Ülkemiz; 15 Temmuz’da yeni bir işgal girişimiyle karşı karşıya kalmış, Milletimiz bu hain darbe kalkışmasını İstiklal Marşı ruhuyla, cesaret ve kahramanlıkla bastırmıştır. Merhum Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi “Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın”

İstiklal Marşımızın kabulünün 97’nci yıl dönümünde; Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, vatanımız uğruna canını feda eden tüm Şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Diğer Haber

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anıldı

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle gerçekleştirilen anma ekinlikleri …

Watch Dragon ball super