18 Kasım Pazar , 2018

“Arakan’a Sahip Çık”

Arakanlı Müslümanlar’ın bölgeden yükselen yardım çığlığına AFAD, Türk Kızılayı ve Diyanet Vakfı sesiz kalmadı. Türkiye genelinde arakansahipcik.org adresinden ulaşılabilecek bir yardım kampanyasının başlatıldığını duyurdu.

Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, 2012 yılında başlayan saldırılar sonrası yerlerinden edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanlar yine büyük acılar yaşıyor.
Şiddetini artıran saldırılarda binlercesi hayatını kaybeden, onbinlercesi göç yoluna düşen Arakanlı Müslümanlara 2012 yılından bu yana insani yardımda bulunan AFAD, Türk Kızılayı ve Diyanet Vakfı bölgeden yükselen yardım çığlığına sesiz kalmayarak yeniden harekete geçti.
Çocuk, kadın, genç, yaşlı… Her yaştan ve guruptan yüzbinlerce Arakanlı Müslümanın yarasına merhem olmak isteyen siz hayırseverlerin bağışlarını gerek ülkeleri Myanmar’da göçmen durumuna düşen, gerekse zorunlu olarak göç ettikleri ülkelerde Arakanlılara ulaştırmak için insani yardım operasyonu başlatan…AFAD, Türk Kızılayı ve Diyanet Vakfı, bu çığlığa sessiz kalmayan herkesi bir kez daha desteğe davet ediyor.AFAD, Türk Kızılayı ve Diyanet Vakfı, bu çığlığa sessiz kalmayan herkesi bir kez daha desteğe davet ediyor. Yardım kampanyasıyla ilgili olarak Erzincan’da bu harekete dahil oldu. Erzincan İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili Kadir Çelik kampanya hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı. Çelik yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Myanmar’ın Arakan Eyaletinde yaşanan çatışmalar nedeniyle yerlerinden edilen ve Bangladeş’e sığınan Arakan Müslümanlarının barınma,gıda,hijyen gibi insani yardım ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla AFAD, Türk Kızılayı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle arakansahipcik.org adresinden ulaşılabilecek bir yardım kampanyasının başlatıldığı bildirilmektedir” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super