17 Ekim Çarşamba , 2018

ASDEP Personelleri Eğitiliyor

Aile Sosyal Destek Programı personellerine yönelik hizmet içi eğitim ve oryantasyon programi düzenlendi.
Düzenlenen eğitim hakkında Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden yapılan yazılı basın açıklamasında; “ Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP), aile ve bireylerin, sosyal sorunlarının daha hızlı tespiti ile sosyal hizmetler ve sosyal yardımlar başta olmak üzere, kamu hizmetlerine daha hızlı erişimini sağlamak amacıyla tasarlanmış, talep odaklı hizmet sunumunun yanı sıra, arz odaklı hizmet sunumunu da içeren bir programdır.
Aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanılmasının sağlanması, sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması ve vakanın takibi ve bu suretle yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlayan ASDEP(Aile ve Sosyal Destek Programı) bünyesinde İl Müdürlüğümüzce 14 personel istihdam edilmiştir.
ASDEP kapsamında istihdam edilen personelimize yönelik olarak 14.08.2017-25.08.2017 tarihleri arasında hizmet içi eğitimler verilmiştir.
Bu bağlamda İl Müdürlüğümüzce hazırlanan eğitim programı doğrultusunda 14.08.2017-18.08.2017 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüze bağlı Kuruluşlarda görevli personellerce, ASDEP’in tanıtılması, kuruluş faaliyetlerinin mevzuat ve işleyiş süreçleri ile ilgili eğitim verilmiştir. Daha sonra 21.08.2017-25.08.2017 tarihleri arasında kurumumuzun işbirliği içerisinde faaliyet göstermekte olduğu İl Müftülüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ,İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurt Kurumu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ziyaret edilmiştir. Ziyaret edilen kurum personellerince, ASDEP personelimize, kurumların iş ve işleyiş süreçleri, iş birliği konuları ve bu bağlamda yapılacak rehberlik ve yönlendirme faaliyetleri ile kurumları tanıtıcı eğitimler verilmiştir.
ASDEP personelinin İl genelinde hane ziyaretlerinde bulunarak dezavantajlı kesimler başta olmak üzere tüm ailelere hizmetlerimizi ulaştırması ve kamu hizmetleri ile vatandaşlarımızın etkin bir şekilde buluşturulması planlanmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super