20 Eylül Perşembe , 2018

“Atatürk’ü saygıyla anıyoruz”

Erzincan Valisi Ali Arslantaş Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzincan’a Gelişinin 98. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı. Erzincan Valisi Ali Arslantaş mesajında; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzincan’a Gelişinin 98. Yıl Dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınlamıştır. Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer vermiştir:
“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 98 yıl önce bu gün şehrimizi onurlandırmasının büyük gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bir yandan da Atamızın ülkemiz için gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine, emin adımlarla ilerlemenin haklı gururunu yaşıyor ve bu yolda var gücümüzle çalışıyoruzTürk milletinin yüksek vasıflarına güvenen, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden, Büyük Önder Atatürk, şehrimize her gelişinde Erzincanlılar tarafından büyük bir coşku ve sevgi ile karşılanmıştır. Tarih boyunca esaret görmemiş, hürriyetin timsali olan yüce milletimiz hiçbir zaman esareti kabul etmemiş, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı milli mücadeleye vatanperver Erzincan halkı tüm inancıyla ve var gücüyle destek vermiştir.
Aziz milletimizin o zor günlerde ortaya koyduğu birlik, beraberlik, azim ve kararlılık bugün de ülkemizin güçlü bir devlet olarak dünya milletleri arasında her geçen gün yükselmesinin en önemli kaynağıdır. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, aşamayacağımız hiçbir engelin, alt edemeyeceğimiz hiçbir iç veya dış tehdidin olamayacağına inanıyorum. Bugün millet olarak yapmamız gereken, Atamızın düşüncelerini tüm yönleriyle yaşamak ve genç kuşaklara aktarmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super