13 Aralık Perşembe , 2018

Atık Şişeler Yuva ve Yemliklere Dönüştü

Haber: Eren Varlı

Erzincan Gençlik Merkezi tarafından yapılan “İyilik ağacı Projesi” kapsamında gençler sosyal sorumluluk faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.  Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Erzincan Gençlik Merkezince yürütülen İyilik Ağacı Projesiyle gençler yerel ve evrensel sorunlara karşı duyarlılığı artırmak için çalışıyor.

Proje kapsamında bilinçli bir nesil yetiştirilmesi ve sorunların çözümünde aktif olarak yer almaları, başta akranları olmak üzere toplumun her kesimi ile etkili iletişim kurmaları, topluma hizmet konusunda sorumluluk duygularının geliştirilmesi, gönüllülüğü alışkanlık haline getirmeleri hedefleniyor.

Proje çalışmaları çerçevesinde gençlik liderleri ve gönüllü gençler kuşlar için yemlik ve yuva yaptılar. Erzincan Gençlik Merkezi binasında toplanan gençler atık plastik şişe ve tabaklardan kuşyemliği yaparak içlerine buğday ekleyip Gençlik Merkezi’nin bahçesinde bulunan ağaçlara astılar.  Gençler bu faaliyet ile hem plastiklerin geri dönüştürülerek faydalı hale gelmesini sağladılar hem de kuşların yemsiz kalmaması için bireysel bir çaba ile yapabilecekleri iyilikler ile ilgili farkındalık kazandılar.

İyi bir insan olmanın dünyadaki tüm yaratılanlara karşı sorumlu davranabilmekten geçtiğini belirten gönüllü gençlerden Pınar Kösem ” Doğada ki kuşlar için yemlik ve yuva yaptık ve bunları ağaçlara astık. Kışın getirmiş olduğu zorluklardan doğada yaşayan hayvanlar çok etkileniyor. Bizlerde yaptığımız yuva ve yemlikler ile kuşlarımızın yem bulma ihtiyaçlarını bir nebze de olsa gidermek istedik. Umarım bu davranışımız herkese örnek olur.” dedi. Atık maddelerin ihtiyaçlar doğrultusunda tekrar kazanımının önemine dikkat çeken gönüllü gençlerden Abdulkadir Demir ise “Erzincan Gençlik Merkezi’nde bir araya gelip atık kap ve plastik şişelerden kuşlarımız için yemlik ve yuva yaptık. Amacımız kuşlarımızın kış şartlarında yem bulmasını kolaylaştırmaktır. Doğada yaşayan hayvanlarımıza karşı lütfen hepimiz duyarlı olalım.” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super