12 Aralık Çarşamba , 2018

Ayline Kreş’ten Öğrenci Velilerine Konferans

Ayline Kreş ve Çocuk evi çocukların psikososyal gelişimleri hakkında bir konferans düzenledi. Ticaret Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansta Uzman Psikoterapist Serhan Doğan öğrenci Velilerine yaklaşık 2,5 saat süren bir konferans verdi. Çocukların sağlıklı bir birey olarak yetişmelerinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini vurgulayan Doğan slayt eşliğinde çeşitli örnekler verdi. 0-6 Yaş Gelişimi ile ilgili çok önemli noktalara değinen Uzman Psikoterapist Serhan Doğan Sağlıklı iletişim için babaların çocuklarına vakit ayırması gerektiğini mesela birlikte kitap okumalı. Bir olay hakkında onun ne düşündüğünü sormalı. Çocukla konuşma ve babanın sevgisinin göstermesi zeka gelişimine pozitif etki sağladığını, ayrıca çocuğun yetiştirilmesinde anne çok önemli.
Annenin olmadığı durumlarda birinci derece bakım veren kişi ile sağlıklı iletişim çok önemli. Henüz kesin kanıtlanmasa da çocuk ve anne bağı henüz hamilelikte başlıyor. Çocuğun planlı, isteyerek dünyaya gelmesi çok önemli.
Anne çocuk ilişkisinin sağlıklı olması için ilgi ve korumayı sürekli ve tutarlı vermesi önemli.
Ayline Kreş ve Çocuk Evi yöneticisi Ayla Marhan ise şunları söyledi; Böyle bir etkinlik düzenleyerek çocukların psikososyal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını ve bunda kendileri kadar velilere de büyük görev düştüğünün altını çizdi.
Düzenlenen bu konferans için Ankara’dan Uzman Psikoterapist Serhan Doğan’ı Erzincan’a davet ettiklerini ve bu programın bir çok velimizin kafasında oluşan sorulara cevap niteliği taşıyan faydalı bir etkinlik olduğunu söyledi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super