13 Aralık Perşembe , 2018

Başbakan Yıldırım, “80 Milyon Milletimizle Vatan Evladımızla Gurur Duyuyoruz”

Başbakan Binali Yıldırım, Refahiye’de Eneryagaz Dağıtımı ve Refahiye Meslek Yüksekokulu’nun Temel atma törenine katıldı.
Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan’ın Refahiye ilçesinde Eneryagaz dağıtımı ve Refahiye Meslek Yüksekokulu temel atma töreninde halka hitap etti…Erzincan Valisi Ali Arslantaş törende yaptığı konuşmasında; “Erzincan’a ait hepimizin bildiği bir atasözü var: “Tandur sıcakken ekmek tutar.“ Sizin şehrinize, baba ocağınıza vefanız, teveccühünüz, imkânlar ölçüsünde şehrimize yaptığınız yatırımlar bizim için altın değerindedir. Vakit, Erzincan’ın büyümesi, gelişmesi vaktidir” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise açıklamasında; “Biz büyüyen, gelişen, güçlü Türkiye istiyoruz. TANAP projesinin de geçiş güzergâhında Erzincan bulunuyor. Biliyorsunuz ülkemiz enerji koridoru. Trans Anatolia Pipeline yani Anadolu geçişiyle beraber Azeri gazı Avrupa’ya taşınıyor ve bu güzergah aynı zamanda Erzincan’dan geçiyor. Evet, ülkemiz büyüyor gelişiyor. Biz Erzincan’da Kredi Yurtlar Kurumu olarak yurt yapmaya devam ediyoruz. Dün üniversitemizin açılışı vardı. Bugün de Refahiye için sayın kaymakam hanımefendi bahsetti, gençlik merkezi yapıyoruz. Bunun yanına Sayın Başbakanımızın talimatıyla bir de yüzme havuzu yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu güzel günde bizi bir araya getiren Rabbime hamdediyorum. Biz güçlü Türkiye istiyoruz, tek millet diyoruz, tek bayrak diyoruz, tek vatan diyoruz, tek devlet diyoruz” diye konuştu.
Törende son olarak Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında; “ Bugün doğduğum, büyüdüğüm, acı tatlı hatıralarımın olduğu, havasını soluduğum, soğuk sularını içtiğim, iklimi sert, insanı mert hökümetin güzel insanlarıyla beraberim” dedi.
“Refahiye doğalgazla buluşuyor”
Bugün Refahiye’deki 500 eve, 20 devlet dairesine, 3 camiye doğalgaz geldiğini vurgulayan Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti:
“Refahiye doğalgazla buluşuyor. Refahiye’nin temiz havası daha da temiz hale geliyor. Çocukluğumuzu hatırlıyorum, o teneke sobalar, yanar, bir tarafı tunç olur. Bir tarafınız yanar, bir tarafınız donar, ısınamazsınız. Elhamdülillah devir değişti, imkânlar gelişti. Artık doğalgazla odun, kömür, kül derdi yok. Rahat, sıcakta öğrencilerimiz derslerini çalışacak. Yaşlılarımız ibadetini yapacak ve konfor, rahatlık gelmiş olacak. Her şey Refahiye için her şey Erzincan için her şey Türkiye için milletimiz için. 80 milyon milletimizle vatan evladımızla gurur duyuyoruz.”
Millete hizmeti ibadet bildiklerini, “İşimiz hizmet, gücümüz millet diyoruz” anlayışıyla çalıştıklarını belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Ayrıca bugün hayırseverimiz Sayın Özcan Halaç Beyefendi ilçemize, hökümetimize bir meslek yüksekokulu yaptırıyor, onun da temelini atıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun. Hayırseverimize hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
“Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”
15 yıldır aralıksız olarak ülkeye ve millete hizmet etme fırsatını verdikleri için vatandaşlara teşekkür eden Başbakan Binali Yıldırım, şunları kaydetti:
“Unutmayalım, biz bu yola çıkarken önümüzde liderimiz vardı. Milletin adamı, memleket sevdalısı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bu yola çıktık. Ne dedik? ‘İnsanı yücelt ki devlet yücelsin, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu anlayışla yola çıktık. 15 yıldır durmadık, yorulmadık, yılmadık, ülkemizin kalkınması, gelişmesi için doğudan batıya kuzeyden güneye ülkeyi yollarla donattık. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik ama hökümetliler şunu siz iyi bilirsiniz; yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz.”
“Meydanları alçaklara dar etti”
Yıldırım, Türkiye’nin 81 ilinde, 970 ilçesinde ve 50 bin köyünde hizmetleri ve mühürlerinin olduğunun altını çizdi. Darbe girişimleri, kumpaslar, 17-25 Aralık, anayasa krizleri ve 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişiminin yaşandığını belirten Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, “O gece, 15 Temmuz gecesi alçaklar, asker kılığına girmiş FETÖ teröristleri tanklarla, toplarla, uçaklarla milletin üzerine bomba yağdırırken, milletimizin her ferdi gençlerimiz, kadınlarımız, erkeklerimiz Cumhurbaşkanı’nın davetiyle meydanlara indi. Meydanları alçaklara dar etti.” ifadesini kullandı. Törendeki konuşmasının ardından, katılımcıları platforma davet eden Başbakan Binali Yıldırım, butona basarak ilçenin doğalgaz dağıtımını başlattı. Yıldırım, butona basmasıyla meydanda kurulan stanttaki doğalgaz yandı. Başbakan Binali Yıldırım daha sonra beraberindekilerle Refahiye Meslek Yüksekokulu’nun temelini attı.

Diğer Haber

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anıldı

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle gerçekleştirilen anma ekinlikleri …

Watch Dragon ball super