19 Kasım Pazartesi , 2018

Başbakan Yıldırım, BYEGM Erzincan İl Müdürlüğünü Hizmete Açtı

Haber: Eren Varlı

Başbakan Binali Yıldırım, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Erzincan İl Müdürlüğü hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

Bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Erzincan’a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Erzincan İl Müdürlüğü hizmet binasını açtı.

Erzincan’da ki basın mensuplarına hizmet verecek olan BYEGM Erzincan İl Müdürlüğü açılış programına Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile Basın, Yayın Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hayati Yazıcı, Mustafa Ataş, Cevdet Yılmaz, Vedat Demiröz, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan ve vatandaşlar katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu açıklamasında; “Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğümüz gerek dünya medyasında Türkiye hakkındaki haberleri analiz ederek bunları raporlayarak günde iki kez devletimizin yetkili mercilerine sunmakta, diğer taraftan Türkiye ile ilgili olumsuz haberleri dezenformasyonları doğru yönde değiştirmek için mücadele ortaya koymaktadır. Bu anlamda Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğümüz, gerek dünya medyasında Türkiye hakkındaki haberleri analiz ederek bunları raporlayarak günde iki kez devletimizin yetkili mercilerine sunmakta, diğer taraftan Türkiye ile ilgili olumsuz haberleri dezenformasyonları doğru yönde değiştirmek için mücadele ortaya koymaktadır. Erzincan İl Müdürlüğümüz sadece Erzincan için değil bundan sonraki süreçte bütün bölgeye hitap edecek donanımda bir bina. Erzincan için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Başbakan Binali Yıldırım Erzincan’da dolu dolu bir gün geçirdiklerini belirterek BYEGM’nin il binasının çok güzel olduğunu dile getirdi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu başta olmak üzere BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yıldırım açıklamasında; “TRT ile Anadolu Ajansını da buraya taşıyalım Mehmet Bey. Sizin bünyenizde beraber çalışın hem de bir tasarruf olur, daha iyi eş güdüm sağlanır, güzel de hizmet yapmış olursunuz. Tek merkezden bütün işler hallolur. BYEGM, Anadolu Ajansı, TRT World, TRT ve diğer basın yayın organlarımız, bu karalama kampanyalarını etkisiz hale getirmek için büyük bir gayret gösteriyorlar. İç ve dış siyasetimizin doğru anlatılması için devletimizin çeşitli kurumları koordinasyon içerisinde çalışıyorlar. 18 il müdürlüğü, 39 basın müşavirliği olarak şu anda faaliyeti bu genel müdürlüğümüzün devam ediyor. Amaç güçlü, müreffeh, saygın Türkiye hedefine yaraşır şekilde bir hizmet seviyesine ulaşmak. Büyük bir imkân, büyük bir kaynak ama kullanılamıyor. Sıradan bir devlet kuruluşu gibi. Bir memuriyet gibi ne yaptığı, ne ettiği, ürettiklerinin içeride ve dışarıda yankı yapmadığı bir yapı.

Türkiye’ye Parmak Sallayanlar Unutmasın

Ama şimdi Allah’a şükür çok daha etkin, yanlış algıları düzelten, faaliyetleriyle yüzümüzü ak eden, güldüren bir kuruluş haline süratle gidiyor. Elimizde böyle bir imkân olmasaydı, böyle bir kuruluşumuz olmasaydı, internet gelişmemiş olsaydı bunları düzeltmek çok kolay olmazdı. Bir şey akılda yanlış kaldıktan sonra düzeltmek için 30 tane haber yapmanız lazım. Bir yanlışı düzeltmenin 30 tane doğru iş yapmanızla mümkün olduğunu tecrübeden biliyorum. Onun için bu kirli algı oyunlarına karşı hızlı hareket eden, yanlışlığı anında ortaya çıkaran, doğrusunu anlatan bir önemli bir görev yapıyorlar. Esasen hem 15 Temmuz hem Gezi olayları hem yargı darbesi hem kapatma davası… Başımıza gelen bütün işlerin defedilmesinde birinci derecede sizlersiniz, vatandaşlarımız, milletimiz, hemşehrilerimiz, Allah sizden razı olsun. Yaramazlara fırsat vermediniz, hep yanımızda oldunuz. Darbe gecesi Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla Erzincan, Dörtyol’daydı, Cumhuriyet Meydanı’ndaydı. Ay yıldızlı bayrağımızla indiniz meydana, meydan okudunuz alçaklara ve darbecilere dünyayı dar ettiniz. Bayrağımızı indirtmediniz, ezanlarımızı dindirtmediniz. Allah sizden razı olsun.

Türkiye’ye parmak sallayanlar unutmasın; Türk milleti, bu oyunlara asla pabuç bırakmaz. Neler geldi, neler geçti. Bu imtihanların hepsinden alnımızın akıyla çıktık. İnşallah bundan sonra da bizim yegâne gücümüz milletimizin duası ve desteğidir. Bugün gece gündüz demeden Afrin’de, Fırat Kalkanı bölgesinde, Kuzey Irak’ta, Güneydoğu’da sınırlarımızda nöbet tutan bütün güvenlik güçlerimize, polisimize, jandarmamıza, Mehmetçik’imize, güvenlik korucumuza buradan, Erzincan’dan selam gönderiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Bağımsızlık uğruna, istiklal uğruna, huzur ve kardeşlik adına hayatını vermekten çekinmeyen bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Gazilerimize hayırlı, bereketli ömürler diliyorum” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super