19 Kasım Pazartesi , 2018

Başsoy, Cumhuriyetimizin Temelleri Atılmıştır

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolasıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Başsoy yayımladığı mesajında; ”Türk milletinin kaderini değiştiren Büyük Zaferin 95. Yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz. Bu gurur gününde aziz milletimizin, Zafer Bayramını en içten duygularla tebrik ediyorum. zaferle, tarihe gömülmek istenen milletimiz, küllerinden yeniden doğmuş ve son devletimiz olan Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. 30 Ağustos 1922 günü kazınılan Başkumandanlık meydan muharebesiyle bu toprakların ilelebet bizim kalacağı tüm dünyaya gösterilmiştir.
Malazgirt yenilgisini unutamayan haçlı ittifakı bin yıldır emellerine ulaşabilmek için kirli oyunlarına oynuyor. Ancak unuttukları bir şey var ki Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Başkomutanlık Meydan Muharebesinde düşmanıyla göğüs göğse çarpışan şanlı ecdadın torunları, söz konusu vatan olunca aynı ruhla göğsünü düşmana siper etmekten, canlarını bu aziz vatana feda etmekten asla kaçınmayacaklardır. Bunu 15 Temmuz akşamı tüm dünyaya bir kez daha gösterdik.
Atalarımız bu toprakları, canlarıyla, kanlarıyla vatan yaptılar. Yıkılan ve yakılan Anadolu’yu yeniden inşa ederek bir kalkınma hamlesi başlattılar. Bu gün bizlerde onların mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.
Bu toprakları bize vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına, tüm gazilerimize, şehitlerimize ve 15 Temmuz şehitlerimizi şükranlarımızı sunuyorum.
Türkiye geleceğe umutla bakmakta ve güvenle yoluna devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super