13 Aralık Perşembe , 2018

Bayrama Adını Veren Kurban, Allah’a Kayıtsız Teslimiyetin Göstergesidir

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Arslantaş mesajında; “ Bayram günleri sevgi, saygı ve dayanışma gibi güzel hasletlerin daha da geliştirildiği günlerdir. Bayramlarda kazandığımız bu güzel hasletleri hayatımız boyunca da devam ettirmenin çabası içinde olmalıyız. Bayramların ruhumuza bahşettiği birlik ve beraberlik duygularını daha da pekiştirmeliyiz… 1’den Devam
Bu bayrama adını veren kurban, Allah’a kayıtsız teslimiyetin göstergesi,hak yolunda fedakârlığın nişanesidir. Kurban; mazlumlara umut, ihtiyaç sahiplerine dayanak, iyilik için olanaktır. Kurban, aynı zamanda öksüz, yetim ve ihtiyaç sahipleriyle kucaklaşmanın, yardımlaşma ve yakınlaşmanın sembolüdür. Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Kurban Bayramı’nı vesile bilip milletçe kırgınlıkları ve dargınlıkları unutmalı, kardeşlik ikliminin tesisi için azami gayret göstermeliyiz. Bayrağımıza, vatanımıza ve manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız.
On günlük tatilde bayram trafiğine çıkan tüm hemşehrilerimizden kurallara uymalarını, araçlarını dikkatli kullanmalarını, sevdiklerini ve bizleri üzecek elim kazalara mahal vermemelerini rica ediyorum. Hac farizası için kutsal topraklarda olan Erzincanlı hemşehrilerimizin ibadetlerinin kabul olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.
Bayram tatili boyunca görevli olan tüm güvenlik güçleri personellerimize, sağlık ekiplerimize ve kamuya hizmet eden tüm çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum.Kurban bayramı vesilesiyle, bu topraklar için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle,kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.Bugün huzur ve güven içinde bayramımızı kutluyorsak elbette ki yiğit,hamiyetli vatan evlatlarının azmi,kudreti ve fedakârlığı sayesindedir.
Bu duygularla Erzincanlı hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu günlerin milletimize,ülkemize ve İslam âlemine barış, huzur,sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super