19 Kasım Pazartesi , 2018

Bin Adet Süt Dağıtıldı

Erzincan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından Mevlid kandili dolayısıyla vatandaşlara süt dağıtıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ülke genelinde başlattığı etkinlik kapsamında Erzincan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından Mevlid Kandili olması nedeniyle vatandaşlara süt dağıtıldı…Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği İşletme Müdürü Ercan Polat’ın da katıldığı etkinlik Kurşunlu Camiin’de yapıldı. Cami önünde kurulan stantlarda vatandaşlara bin adet süt dağıtıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, ” Mevlid Kandili dolayısıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak ilimizde halkımıza süt ikramında bulunduk. Bu sayede gençlerimizin zararlı içeceklerden uzak durması ve süt içme alışkanlığının oluşması açısında farkındalık oluşturarak sütün tüketimini üst noktalara çıkarmayı amaçlıyoruz. Bu vesileyle tüm halkımızın Mevlid Kandili kutluyorum ” şeklinde konuştu.Erzincan İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği İşletme Müdürü Ercan Polat da halka süt ikramında bulunarak, vatandaşların Mevlid Kandili kutladı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super