23 Ekim Salı , 2018

“Boş Zaman Yoktur, Zamanı Boşa Harcayan İnsan Vardır”

Haber Eren VARLI

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “E-Twinning Değerlerimle Değerliyim” projesi kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri yaptıkları sosyal etkinlikle vatandaşları kitap okumaya davet ediyor. “Boş Zaman Yoktur. Zamanı Boşa Harcayan İnsan Vardır” sloganıyla Erzincan Cumhuriyet Ortaokulu çıktığı yolda ‘Değerlerimle Değerliyim’ projesi kapsamında Erzincan Şehirler Arası Otobüs Terminalinde otobüslerdeki yolculara kitap hediye ederek yolculuklarında zamanlarını kitap okuyarak geçirmelerini istediler…“Boş Zaman Yoktur, Zamanı Boşa Harcayan İnsan Vardır”
Otobüs terminalinde ki otobüslere binerek yolculara yaklaşık 150 kitap hediye eden öğrenciler yolculardan olumlu tepki aldı. Otobüsteki yolculara açıklama yapan Erzincan Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Helin Su Arduçluoğlu, ‘’Kavuşacağınız aileniz, arkadaşlarınız ya da eğitim göreceğiniz yer var. Giderken bu süre zarfında ne yapacaksınız. ’E-Twinning Değerlerimle Değerliyim projesi kapsamında zamanın kıymetini bilmek konulu çalışmamızı sizlere sunacağız. Daha sonrasında eğer uygun görürseniz sizlere birer tane hikâye kitabı hediye etmek istiyoruz. Biliyoruz ki boş zaman yoktur. Zamanı boşa harcayan insan vardır. Bu konuda toplumuzun bilinçli olmasını istiyoruz.’’dedi.
Erzincan Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Pelin Koç, hedeflerinin yolcuların vaktini boşa harcamayıp vakitlerini güzel bir şekilde değerlendirmesi olduğunu belirtti. Koç açıklamasında; ‘’E-Twinning Değerlerimle Değerliyim projesi kapsamında Erzincan şehirlerarası otobüs terminalindeyiz. Vaktin değerini ve kıymetini bilmek adına burada yolcularımıza kitap hediye ettik. Amacımız yolcuların vaktini boşa harcamayıp vakitlerini güzel bir şekilde değerlendirmesidir. Daha önce hiç düşündünüz mü? İşte biz bunun için buradayız’’ açıklamasında bulundu.
Erzincan Üniversitesi Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencisi yolcu Hümeyra Yaşar ise; ‘’Küçük yaştaki çocukların, insanlara bu okumayı teşvik edici bu çalışmasından dolayı tebrik ediyorum, güzel bir uygulama. Küçük yaştaki öğrenciler bunu düşünüyor ama gençler belki de yaşlılar kitap alışkanlığını tam edinmiş değil bunu aşılama açısından çok önemli buluyorum ve Cumhuriyet Orta Okulunu tebrik ediyorum” dedi.
Yolcu Hüsamettin Ekici, ‘’Bizde genciz tabi de bizden genç olan arkadaşların yapmış oldukları çok güzel bir şey. İnsanlara şuanda belki 10 sayfada 5 sayfada olsa okuyacak ve romanı veya hikayeyi merak edecek. Belki de bugün bu kitap okuma alışkanlığını 3 kişide olsa 1 kişide olsa bunu kazandırmış olacaksınız. Bu genç arkadaşlara inşallah başarılı bir şekilde geri döner’’ şeklinde konuştu.
Son olarak konuşan Erzincan Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı Özcan Canpolat; ‘’Projemizin ismi ‘Değerlerimle Değerliyim’ bu projeye Erzincan’da 8 okul katılıyor. 8 Okulun katılımı ile il çapında belirlenmiş olan 8 farklı değeri işliyoruz. Aralık ayı etkinlikleri Cumhuriyet Ortaokulu olarak bize bırakıldı proje kapsamında. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün AR-GE Birimi tarafından desteklenen proje kapsamında bugün Erzincan şehirlerarası otobüs terminalinde vaktin kıymetini bilmek ve değerlendirmek temasını işledik. İstedik ki vatandaşlarımızın bu konuda farkındalıkları oluşsun. Bu sayede insanlarımız daha fazla vakitlerini boşa harcamadan geçirmiş olacaklar. Biz hazırlamış olduğumuz el broşürleriyle hediye ettiğimiz kitaplarla yolcularımızın ulaşacakları yere varmadan geçirdikleri bu süreyi daha değerli hale getirmelerini sağlamayı istedik. Bu sayede onlara kitap dağıtmış olduk. 150 tane farklı kitap hediye ettik proje kapsamında. Okulumuzda özellikle 8. Sınıf öğrencilerimiz proje kapsamında görev aldılar. Titizlikle çalışıyoruz umarım faydalı olmuştur” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super