18 Kasım Pazar , 2018

Bu Ülke Hepimizin Ebedi Yurdudur

Kurban Bayramı yurt genelinde kardeşlik ve yardımlaşma duygusu içerisinde kurban ibadetleri yapılarak gerçekleşti. Erzincan’da Kurban Bayramının ilk günü bayramlaşma töreni bayram namazı çıkışı Cami Kebir Camii’nde yapıldı.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş bayram namazını Camii Kebir Camii’nde kıldı.
Bayram namazı sonrasında yapılan bayramlaşma merasiminde konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy açıklamasında;.“Hepinizin bayramını canı gönülden tebrik ediyorum. Kurban Bayramları hemşerilerimizi kardeşlerimizi bir araya getiren çok önemli vazgeçilmez dini vecibelerimizden biridir. Ülkemizin dört bir yanında bayram sevinci yaşanmaktadır. Biz ülkemizde birlik beraberlik ve huzurla bayram yaparken maalesef dünyanın birçok ülkesinde bu huzur mutluluk yaşanmamaktadır.
Myanmar’da Arakan ’da Filistin’de Irak’ta Suriye’de ve birçok ülkede olaylar seyretmektedir. Bu olaylara sessiz kalan bütün Dünya devletlerini özellikle Birleşmiş Milletleri şiddetle kınıyorum. İnsanların katledilmesine sessiz kalan bütün devletleri şiddetle kınıyorum. Belki fiziki olarak gücümüz yetmiyor ama Cenabı Allah biliyor ki dualarımızla bu kardeşlerimizin yanındayız. Biz sadece Müslümanların yanında değiliz. Bizler her zaman Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak Müslüman Türkler olarak her zaman mazlumun yanında olduk olmaya devam edeceğiz” dedi.
Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ise konuşmasında tüm İslam âleminin kurban bayramını tebrik etti.
Son olarak konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise yaptığı konuşmasında , “Ne yazık ki bugün barış ve huzura hasret kalan İslam coğrafyasının sokaklarında kurban değil, Müslüman kanı akıyor” dedi.
Vali Arslantaş konuşmasının devamında; ” İslam dünyasının kadim şehirleri, dünün esenlik ve barış yurtları bugün yaşanılması zor ve insanların terk ettiği beldeler haline gelmiş durumda. Filistin, Suriye, Irak, Libya, Arakan, Yemen ve Myanmar’da kardeşlerimizin Bayram sevinci, kan ve gözyaşları arasında adeta kayboluyor. Kudüs’te ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın mahremiyeti ayaklar altına alınıyor. Bölgemizle birlikte biz de ağır bir imtihandan geçiyoruz. Komşularımızdaki ateşi ülkemize taşımak, acıyla, çileyle fedakârlıkla yoğrulmuş kardeşliğimizi dinamitlemek isteyenlerin maşa olarak kullandıkları eli kanlı terör örgütleri yeniden sahneye çıkma peşinde. Milletimizin arasına fitne sokmak kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler her gün yeni bir oyunla yeni bir senaryoyla karşımıza çıkıyor. Türkiye olarak sadece Fetullahçı Terör Örgütüne karşı mücadele etmiyoruz. Bölücü Terör Örgütü PKK ve dinimizi istismar ederek kendine alan açmaya çalışan DAİŞ gibi kanlı yapılarla da mücadelemizi kesintisiz sürdürüyoruz. Görünüşte rakip gibi gözüken bu örgütler, aslında Türkiye’ye karşı birlikte hareket ediyorlar. Bu terör örgütlerinin ve destekçilerinin gayesi, aynı kıbleye yönelen ortak bir geçmişi ve ortak gelecek hayallerini paylaşan kardeşleri birbirine düşürmektir.
Şunu asla unutmayalım fitne tohumları ekilmeye çalışılan bu topraklar, dünyadaki tüm mazlumların son sığınağıdır. Eli kanlı katillerin taşeronluğuyla bölünmek parçalanmak istenen bu ülke hepimizin ebedi yurdudur. Bu ülkede yaşayan her bir vatandaşımız aynı şekilde eşittir, aynı şekilde değerlidir, aynı haklara, aynı özgürlüklere sahiptir. Bizler tarih boyunca birbirimize verdiğimiz kıymetle; ortaya koyduğumuz birlik beraberlik ve kardeşlik ruhuyla sağduyunun aydınlığıyla sıkıntılı dönemleri hep birlikte aştık. İnşallah bugün ve gelecekte de aynı basireti aynı iradeyi yine hep birlikte göstereceğiz. Kurban Bayramı’nın bu güzel günlerin müjdecisi olmasını temenni ediyorum. Selamlaşarak muhafaza ederek, kucaklaşarak kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak bayram sevincini çoğaltmalıyız.” İfadelerini kullandı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super