12 Aralık Çarşamba , 2018

Bulut, Soykırım Asla Kabul Edilemez

Myanmar’ın Arakan eyaletinde ordu mensuplarınca Müslümanlara karşı gerçekleştirilen saldırılara AK Parti Erzincan İl Başkanlığından da tepki geldi.
Konuyla ilgili olarak yaşanan zulme tepki gösteren AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, yaptığı açıklamada, Myanmar’ın Arakan eyaletinde son günlerde ordu mensuplarınca gerçekleştirilen saldırılarda 2-3 bin Müslümanın öldürüldüğünü, çok sayıda yaralının olduğunu ve 100 binden fazla kişinin yerinden edildiğini belirtti…Mağdur ve mazlum durumda olan insanların kendilerinden yardım beklediğini ifade eden Bulut, şunları kaydetti; “Myanmar hükümetine bağlı silahlı güçler tarafından Arakan’daki Müslümanlara karşı başlatılan katliamların bir an önce durdurulması gerekmektedir.
Tek suçları Müslüman olmak olan Arakanlılar tarifi mümkün olmayan işkencelerle, katliamlarla karşı karşıyadır. Son bir haftada binlerce Müslüman birbirinden vahşi yöntemlerle öldürülmüştür. İslam coğrafyası alev, alev yanmaktadır. Bir yanda Filistin, Suriye diğer yanda Arakan, Doğu Türkistan, çekilen acılar aynı, görülen vahşet aynıdır. Müslümanların topluca katledildiği bu alçak saldırıları şiddetle kınıyoruz.
Birleşmiş Milletler, İslam İşbirliği Teşkilatı olmak üzere tüm uluslararası mekanizmaları, hükümetleri, insan hakları örgütlerini ve vicdan sahibi herkesi Arakan’da yaşanan işkence ve katliamı durdurmak için acil eyleme çağırıyoruz. Masum bir insanı katletmek bütün insanlığı katletmektir. Soykırım asla kabul edilemez. Arakan’da katliam acilen durdurulmalıdır’’şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super