13 Aralık Perşembe , 2018

Çelik: Erzincan’da İşsizliği En Aza İndirmek İçin Çalışıyoruz

2016 yılında Erzincan’da 2 Bin 107 işsizin işe yerleştirildiğini, işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda, iş gücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik Aktif İşgücü Programlarımız yoluyla istihdamı korumaya, geliştirmeye ve çeşitlendirmeye devam edildiğini belirten Çalışma ve İş Kurumu Erzincan İl Müdürü Ömer Faruk Çelik 2016 yılı çalışmalarını değerlendirdi.

Çalışma ve İş Kurumu Erzincan İl Müdürü Ömer Faruk Çelik 2016 yılı çalışmalarını değerlendirdi. Çelik Erzincan İl Müdürlüğü olarak işe yerleştirme faaliyetlerinin yanı sıra 14.108 kişiye danışmanlık yapıldığını, 751 kişiye Mesleki Eğitim Kursları verildiğini, Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı ile 169 kişiye girişimcilik belgesi verilmesiyle bu kişilerin kendi işlerini kurmalarının önünün açıldığını ve 1693 özel sektör işyeri ile 79 eğitim kurumu ziyaretinin gerçekleştiğini belirtti.
Çalışma ve İş Kurumu Erzincan İl Müdürü Ömer Faruk Çelik, yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, işsizliğin azalması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak başlatılan ‘’Çalışma hayatında istihdam seferberliği’’ programı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından ‘’+1 İstihdam teşvik paketi’’ olarak hayata geçirilmiş olup, bu kapsamda ilimiz işveren temsilcileri ile bir araya gelinmek suretiyle seferberlik hakkında detaylı bilgilendirme yapılacağını, ayrıca işverenlerimizin İl Müdürlüğümüz İş ve Meslek Danışmanlarıyla konuya ilişkin ayrıntılı bilgi talep edilebileceklerini ifade etti.

 

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super