19 Kasım Pazartesi , 2018

CHP, 94. Yaşını Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla, CHP Erzincan İl Başkanlığı tarafından Belediye önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.
Çelenk sunma törenine Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ayhan Doğan, parti yönetimi ve partililer katıldı…Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ayhan Doğan yaptığı açıklamasında; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, biri Cumhuriyet Halk Partisidir.” Diyerek kurduğu partimizin kuruluşunun 94’cü yılını yaşamanın büyük gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuyla birlikte yurttaşlarının medeni ve sosyal haklara kavuşmasının demokratikleşmenin sağlanması, ilerlemesi ve sürekli hale gelmesinin çok partili hayata geçişinin ve devamında Türkiye Cumhuriyeti’nin muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına mücadelesinin en büyük öncüsü ve bağlayıcısıdır. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman ezilenin, hakkı yenenin, mazlumun yanında yer alırken yoksulluğun ve sömürünün karşısında dim dik duruşuyla yer almıştır. Ülkemizin demokrasileşmesinde tüm adımlarında da Cumhuriyet Halk Partisi vardır. Cumhuriyeti kurup egemenliği tek bir kişiden alınarak halkın kendisine verilmesi sağlandıktan sonra bu kez de iktidarın halk tarafından temin ve değişiminin sağlanması için o çok partili hayata geçişi yine de partimizin mücadelesiyle olmuştur. Yurttaşlarımızın özgürlük ve eşitliğe kavuşması için mücadele eden Ulu Önder’in en önemli anahtarı olan plan partimiz bugünde kuruluşunun gereği olarak hukuk ve adalet mücadelesini hiç korkmadan hiç yılmadan ve sinmeden devam ettirmektedir.
Cumhuriyetin kurucusu olan partimiz geçmişte olduğu gibi bugün de demokrasinin, laikliğin, bağımsızlığın, eşitliğin, özgürlüklerin, sosyal devletin, emeğin ve adaletin yılmaz güvencesi olmaya devam etmektedir ve ilelebet de devam edecektir. Partimizin kuruluşunun 94’cü yıldönümü vesilesiyle kurucu Genel Başkanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ondan sonra gelen başkanlık görevini yerine getiren ve partimizin her kademesinde görev alan partililerimize çocuğunun atamasını yapmazlar diye korkmayıp partimize üye olan her daim demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti idealiyle yaşayan, mücadele eden ve partimize emek veren herkese saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super