19 Kasım Pazartesi , 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Erzincanlı Şampiyon Kayakçı Yavuz’a Tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolasıyla katıldığı törende Erzincanlı Milli Kayakçı Özel Sporcu Dünya ikincisi Ayşe Kader Yavuz’u tebrik etti.

Haber: Eren Varlı

Erzincanlı 19 yaşındaki özel sporcu milli kayakçı Ayşe Kader Yavuz, Uluslararası Özel Sporcular Spor Federasyonunun (INAS) düzenlediği Özel Sporcular Dünya Kayak Şampiyonası’nda kısa slalomda Dünya ikincisi oldu.

Milli Kayakçı Ayşe Kader Yavuz (19), 27 Şubat-3 Mart tarihlerinde Polonya’da gerçekleştirilen Özel Sporcular Dünya Kayak Şampiyonası’nda kısa slalomda dünya ikincisi olarak gümüş madalya, büyük slalom ve Super-G yarışlarının toplamında ise dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolasıyla Çanakkale’de ki anma programına katılan Milli Kayakçı Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale’de katıldığı 18 Mart töreninde Erzincanlı Milli Kayakçı Dünya İkincisi Özel Sporcu Ayşe Kader Yavuz’u tebrik ederek fotoğraf çektirdi. Başarılarının devamını diledi.

Çanakkale’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Erzincan’ın ve Türkiye’nin gururu Milli Kayakçımız Özel Sporcu Ayşe Kader Yavuz (19), Cumhurbaşkanıyla görüşmenin heyecanını yaşadığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini tebrik ederek başarılarına yenilerini ve iyilerini eklemesini istediğini söylediğini belirtti. Dünya şampiyonluğuna hazırlanan Yavuz açıklamasında; “Çok mutluyum. Cumhurbaşkanımızla konuşmanın heyecanını yaşıyorum. Bu benim için onur verici bir durum. 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizin 103. yıl dönümünde burada şehit kabirlerini gezdik. Törene katıldık. Rabbim bu vatanı bölmek isteyenlere fırsat vermesin. Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Ülkeme faydalı bir birey olmak istiyorum. Bunun için elimden geleni yapacağım” dedi.

Diğer Haber

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anıldı

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle gerçekleştirilen anma ekinlikleri …

Watch Dragon ball super