21 Kasım Çarşamba , 2018

EDKİK Sporcuları Fransa’da Dağ Kayağı Dünya Kupasına Katılacak

Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü(EDKİK) sporcularından 3 kişi 6-10 Şubat tarihlerinde Fransa Alp’lerinde gerçekleşecek ISMF Dağ Kayağı Dünya Kupasına katılacak.

Geçtiğimiz gün Erzincan Havalimanından yola çıkan sporcuların katılacağı yarışma hakkında yazılı bir açıklama yan EDKİK Başkanı Yılmaz Ünal; “ Dağcılık Federasyonumuzun branşlarından biri olan dağ kayağının kış olimpiyatlarına alınmasıyla ülkemizde ve dünya da oldukça önem kazanmıştır. 10 Şubat 2018 tarihinde Fransa Alplerinde yapılacak olan dağ kayağı dünya kupası yarışmasına ülkemizi temsilen Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü(EDKİK) sporcularımızdan büyük bayanlar Türkiye Birincisi Yeliz Esen, büyük erkekler Türkiye Birincisi Ali Osman ve Türkiye İkincisi Ayhan Enes Işık ve Erzurum DADAK kulübünden Türkiye 3.sü Muhammed Furkan Polat katılacaklardır.

6-10 Şubat tarihlerinde Fransa Alp’lerinde gerçekleşecek ISMF Dağ Kayağı Dünya Kupası’nda Türkiye Dağcılık Federasyonu olarak sporcularımız ile birlikte hareket ettik. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Sporcularımıza başarılar dilerim” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super