20 Kasım Salı , 2018

Eğitim Fakültesinde Matematik Festivali

Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı İlköğretim Matematik Öğretmenliği Öğrencileri tarafından Matematik Festivali gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilen festivalde, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan matematik eğitim setleri, posterler, sunumlar, materyaller, oyunlar ve matematik şarkıları görücüye çıktı.
Festivale, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 50 ortaokulun öğrencileri de davet edilirken, öğretmen adayları öğrencilere materyaller ve eğitim setleri hakkında bilgi verdi. Öğretmen adayları ayrıca eğitici şarkılar ve eğlenceli matematik oyunları ile festivale katılan öğrencilere eğlenceli anlar yaşattı.
Festival hakkında bilgi veren Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oben Kanbolat, festivali geleneksel hale getirmek istediklerini ifade ederek, bu festivalin öğretmen adaylarının ve ortaokul öğrencilerinin gelişimi için önemli olduğunu belirtti.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super