12 Aralık Çarşamba , 2018

EMITT Fuarı’na Erzincan Damga Vurdu

EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Erzincan’ın tarihi, doğal ve kültürel değerleri tanıtılıyor. Erzincan Fuar’da “Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan” stant ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 22cisi düzenlenen Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan fuar da Erzincan ilgi odağı oldu.  Her yıl olduğu gibi bu yılda EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılan Erzincan, fuarda ilgi odağı olmasını bildi.                 Erzincan’ın tarihi, doğal ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı fuar ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, fuarın tanıtım açısından önemli bir organizasyon olduğunu ve Erzincan’ın bu türden tanıtım etkinlikleri ile ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtım açısından daha geniş kitlelere ulaşacağını söyledi. Erzincan 2018 EMİTT fuarına oldukça iyi hazırlandığını söyleyen Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk; “İlçeleriyle, merkezle birlikte KUDAKA’nın da destekleriyle birlikte oldukça modern, tarihi, kültürel değerleri ile birlikte güzel bir stant kurduk. Erzincanlı hemşehrilerimizin ilgisi de bizi memnun etti. Yurt içinden yurt dışından herkesi Erzincan’a bekliyoruz.” dedi.     KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Erzincan standını gezerek yetkililer ile görüştü ve fuar hakkında açıklamasında; “Prof. Dr. Demirdöğen, “İllerin tanıtımını gerçekleştirmek için bu tarz fuarlara önem verilmesi gerekiyor. Erzincan standımız çok güzel. Merkez ve ilçelerinin tanıtımına katkı sağlanıyor. Erzincan tüm değerleri ile fuardaki yerini almıştır ve bu tanıtım süresince de ilimizi en güzel şekilde tanıtacağız.” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Hep ise açıklamasında; “Erzincan’ın yöresel ürünlerini, gezilip görülebilecek tarihi mekânlarını, doğa turizm ile ilgili spor alanında yapılabilecek aktiviteleri tanıtıp, memleketimize misafirler çekebilmek için 8 ilçemizle birlikte elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı. EMITT 2018 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 28 Ocak Pazar günü akşamına kadar açık olacak.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super