18 Aralık Salı , 2018

ERGAN ŞAMPİYONLARI AĞIRLADI

8 Ülkeden 36 sporcunun katıldığı Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası Ergan’da yapıldı. Şampiyonanın ikinci gününde sporcular bireysel sürat kategorisinde zamana karşı yarıştılar. Kayakçılar belirlenen parkurda startın verilmesi ile önce tırmanışa geçti, ardından bitiş noktasına kayarak ulaştı. Türk Milli Takımı sporcusu Aykut Taşçı ise yarışmayı 17’nci olarak tamamladı

Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde düzenlenen Dağ Kayağı Dünya Şampiyonası düzenlenen bireysel sürat yarışları ile sona erdi. Erkeklerde İtalyan sporcu Robert Antoinoli, bayanlarda ise Fransız kayakçı Laetitia Roux dünya şampiyonu oldular. Türk Milli Takımı sporcusu Aykut Taşçı ise yarışmayı 17’nci olarak tamamladı.
8 Ülkeden 36 sporcunun katıldığı Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası Ergan’da yapıldı. Şampiyonanın ikinci gününde sporcular bireysel sürat kategorisinde zamana karşı yarıştılar.

Kayakçılar belirlenen parkurda startın verilmesi ile önce tırmanışa geçti, ardından bitiş noktasına kayarak ulaştı.
Şampiyonada Türkiye’yi tek başına temsil eden Milli Takım Sporcusu Aykut Taşçı, derece yapmak için elinden geldiğince mücadele ettiğini belirterek; “ Çalışmalarımız sürüyor, hedefimiz önümüzdeki şampiyonalarda başarı elde etmek” diye konuştu.
Dağ kayağında 15 dünya defa şampiyonluğu Fransız kayakçı Laetitia Roux ise Erzincan’a gelmekten mutlu olduğunu belirterek, yarışma atmosferinden memnun kaldıklarını söyledi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super