18 Kasım Pazar , 2018

Ergülü İbrahim Bakkal, Yıllara Meydan Okuyor

Erzincan Kemaliye ilçesinin 70 senelik esnafı Ergülü İbrahim, yıllara meydan okuyor. 88 Yaşında olan İbrahim Alışık, 70 yıldır Kemaliyelilerin bakkallığını yapıyor.

70 yıllık esnaf Ergülü İbrahim amcayı Kemaliye de tanımayan yok. Yıllara meydan okuyan 70 yıllık esnaf Ergülü İbrahim amca, yaşına rağmen sağlıklı ve dinç bir halde bakkalını her sabah erkenden açtığını ancak işlerin eskisi gibi olmadığını söylüyor.70 yıllık esnaf Ergülü İbrahim amcayı Kemaliye de tanımayan yok. Yıllara meydan okuyan 70 yıllık esnaf Ergülü İbrahim amca, yaşına rağmen sağlıklı ve dinç bir halde bakkalını her sabah erkenden açtığını ancak işlerin eskisi gibi olmadığını söylüyor. Ergülü İbrahim gazetemize yaptığı açıklamasında; “ Kemaliye’nin Ergü köyünden 35 sene Kemaliye’ye gidip geldim.  70 senedir bu işi yapıyorum. İşler tabi eskisi gibi değil. Bende artık yaşlandım eskisi kadar yapamıyorum. Ama 15 senedir emekliyim. Emekli aylığım var. Paldır küldür günlük bir sigara satsam yetiyor. Son 35 senedir burada Kemaliye’de oturuyorum.

Çocuklarım İstanbul’da yaşıyorlar. 2 Oğlum bir kızım var. Hanımı kaybettim. Tek başımayım burada. Yaklaşık 2 sene bir ara İstanbul’da kaldım ama yine geri döndüm. Çok şükür idare ediyorum” dedi.
Ergülü İbrahim amcanın müşterileri de onu çok sevdiklerini yıllarca Kemaliye’nin ihtiyaçlarını onun getirip sattığını söylediler.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super