19 Aralık Çarşamba , 2018

Erzincan 400 Yataklı Bir Hastaneye Daha Kavuşacak

Erzincan’da eski devlet hastahanesi’nin olduğu bölgeye 400 yataklı yeni bir hastane yapılacak. Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, bir basın açıklaması yaparak 400 yataklı ikinci hastanenin müjdesini verdi…Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy açıklamasında; “ Eski Devlet Hastahanesi’nin yerine 300 ila 400 yataklı yeni bir hastanenin yapımı içi Geçen hafta Sayın Valimiz Ali Arslantaş ve Tıp Fakültesi Dekanımız ile birlikte Sayın Başbakanımızın yanına gittik.
Toplantıda Tıp Fakültesi Dekanımız, Erzincan’ın sağlığı nereye gidiyor? Erzincan’da yatak kapasitesinin ne kadar olması gerektiği ileri ki yıllardaki nüfus durumuna göre kaç yatak kapasitesi olması gerektiği ile ilgili bir sunum yaptı. Sunum da gördük ki önümüzdeki yıllarda gerek üniversitemizdeki öğrenci sayısının artmasından gerekse şehrimizde yapılacak olan 5 Bin yataklı cezaeviyle şehrimizin nüfusunda ciddi bir artış olacak ve bu yeni yapılan 250 yataklı hastanenin dışında da bir 300 veya 400 yataklı hastaneye ihtiyacımız var.
Bu bilimsel olarak açıklandı. Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesinin ihalesi yapıldı. Orası bittikten sonra da projeleri hazırlanan yeni hastanenin ihalesinin yapılıp temeli atılacak.
Bizler şuan en az 30 yılı planlamış oluyoruz. Erzincan’ımızın sağlık yönünden arzu edilen bir seviyeye geleceğinin müjdesini şimdiden hemşerilerimize veriyorum. Bu projelerin yapılmasında en büyük pay Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ındır Kendisine çok teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super